Expres foto

One Hour Photo

Expres foto

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2002, 92 min

Výsledkem není i přes užitý styl pouhý dlouhý videoklip, ale velmi precizní dusná podívaná ve virtuálních kulisách, které jsou dokonalým zrcadlovým odrazem samotné Seymourovi mysli. Není to úplně čistých pět hvězdiček, ale pro brilantní mrazivou atmosféru a velmi sugestivní výkon Robina Williamse jsem ochotný přejít těch několik drobných dějových nedostatků...(15.1.2006)

Vynikající psychothriller vyznačující se zejména brilantním výkonem Robina Williamse v roli zaměstnance fotolabu. Bez jeho přispění by se pravděpodobně jednalo a průměrný film, ale jeho podání osamoceného muže, jehož obsese rodinou, kterou zná pouze z fotografií, které jim už pár let vyvolává, dostává celý snímek o řád výš.(9.1.2003)

Koncert subtilního herectví depilované Mrs.Doubtfire aneb Agfě zvoní hrana.. Psychothriller o stalkingu s dobrým úmyslem zavřeným ve svěrací kazajce, geometricky čisté formě a hudbě vlévající benzín do plamenů znepokojivé atmosféry - škoda, že není Romanek (jako režisér) plodnější.. Na konci mi přišla myšlenka na crossover s Falling Down, protože ti dva kluci by si kápli do noty. D-Fens by brouzdal po městě s UZI a Seymour by za ním dělal fotky do alba: "Znechuceni morálkou společnosti"..(13.8.2012)

Pěkně mrazivý film. Nedokážu si představit, jak bych se na něj díval, kdybych já osobně měl nějaké potomky. Robine, vážně jsi mě dostal.(15.4.2009)

Bohužel. Filmový distributoři mě nutí neustále se opakovat. Jděte už někam. Další vynikající film, který by asi na velkém plátně byl stoprocentním zážitkem. Robin Williams už poněkolikáté dokazuje, že je hloupost si ho zaškatulkovat jako čistě komediálního herce. Z jeho výkonu až mrazí v zádech.(9.6.2003)