Expres foto

One Hour Photo

Expres foto

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2002, 92 min

Brrr. Ani som to nechcel dopozerať. Bál som sa, kam až Robin Williams zájde. Nie je to síce až taký klasický triler, ako MISERY NESMIE ZOMRIET alebo MYS HROZY, je o čosi... "obyčajnejší"... ale možno i preto svojim spôsobom nebezpečnejší.(24.10.2004)

Tento film som videl dost davno a ohodnotil som ho vtedy na 60%, ale teraz po opätovnom pozreti som hodnotenie zvysil na 80%, kedze ma tieto psychologicke thrillery bavia. Okrem toho ma prekvapil v netradicnej ulohe Robin Williams, ktoreho mam v pamäti hlavne ako komedialneho herca. Namet bol celkom zaujimavy, ale pre mnohych z vas moze byt film aj trosku nudny, kedze je tam vela pomalych zaberov a dialogov, avsak mne to teraz po reprize vobec nevadilo a bavilo ma to. _________ >Robin Williams - (Seymour Parrish) +++ Connie Nielsen - (Nina Yorkin) +++ Michael Vartan - (Will Yorkin) +++ Dylan Smith - (Jakob Yorkin) +++ Erin Daniels - (Maya Burson) +++ Gary Cole - (Bill Owens) +++ Paul H. Kim - (Yoshi Araki) +++(20.11.2011)

Obrazovo chladný, vnútorne znepokojivý a psychologicky krehký film s hrdinom, s ktorým sa zblížite až pred záverečnými titulkami. Tu sa tiež zo zvláštneho (a nie moc príjemného) zážitku stáva moralitka, ktorá však nenaštve, ale naopak hlboko osloví (čo je kľúčové pozitívum režijného vedenia celého filmu). Pozoruhodné a originálne malé dielko s výbornými hercami.(7.2.2005)

Je docela škoda, že Robin Williams podává tak famózní výkon ve filmu, který je zcela nezajímavý a průměrný a nikdo si na něj nebude za pár dní nebude pamatovat.(12.3.2006)

Jedna z nejzajímavějších Willamsových rolí ve velmi nenápadním komorním snímku - není pokaždé nutné velkolepých gest a přehrávání k dosažení pořádného psycha.(22.8.2011)