Jak jsem balil učitelku

Rushmore

Ako som balil učiteľku

Romantický / Komedie / Drama

USA, 1998, 93 min

Andersonův vypravěčský styl mám opravdu rád ale v tomto filmu je vidět, že se ještě učil a není to tak zábavné jako jeho pozdější filmy. Přesto originální a místy zábavné.(3.3.2008)

nehnevajte sa na mňa, mám slabosť na Wesa Andersona, a som na tú slabosť hrdý, myslím, že je oprávnená, lebo je to očividne génius, jeho filmy sú plné humoru, nápadov, skvelých postáv, scén, žiaden záber, žiaden interiér ani exteriér, žiadne dianie nie je náhodné a plocho jednoplánové, keď sa k tomu pridá naozaj dobrý casting (mimo iného herecký poloboh Bill Murray a nádherná Olivia Williams, ktorej v mnohých scénach nádherne vytŕčajú bradavky) a super soundtrack, tak máte film "na pohledání". B.E.A.Utiful(2.3.2007)

Rushmore není klasicky dobrý film. Je na něm ale zajímavé, že nás vtahuje do svého světa a zcela si uzpůsobuje pravidla reality, vkusu, přehnanosti. Takhle to umí jedině Anderson. I jeho slabšímu filmu proto patří čtyři hvězdy.(22.7.2012)

To hodnotenie je len za výkon hlavného hrdinu ktorý myslím nielen mne pripomína D. Hofmana. Inak desná nuda kvôli ktorej som sedel pri HBO do štvrtej ráno.(26.1.2004)

• Aidan

Kouzelný koktejl klukovské imaginace a dospělých smutků. Rád jsem se nechal unést. Škoda jen ohyzdného distribučního názvu: přiláká diváky, kteří budou nutně zklamáni, a ty, kteří by mohli být potěšeni, odradí.(26.5.2013)