poster

Smuteční host

 • USA

  Pallbearer, The

 • Slovensko

  Smútočný hosť

Komedie / Drama

USA, 1996, 98 min

 • Cival
  **

  Občas nějaké světlejší momenty, ale celkově dost nevýrazná romantická komedie (nebo že by drama?). Asi jen čtyři fóry na celovečerní film nestačí.(20.10.2002)

 • Morrie
  ****

  Proslov na pohřbu kamaráda ze střední, na kterého si nikdo nemůže vzpomenout, je hodně originální a vtipný. Kouzlo příběhu je ale v samotném Tomovi, který se snaží postavit na vlastní nohy, ale stále mu v tom brání nástrahy života. Schwimmer hraje svojí postavu se sentimentálním výrazem díky kterému je postava od začátku sympatická a v nečekaných chvílích opravdu vtipná. Vztah s paní Abernathyovou mě trochu připomínal Absolventa. Je to dobrý film, nesmíte od něj ale čekat příliš. Zkrátka citlivě natočený příběh s příjemnou hlavní postavou a nenásilným humorem. Kdo nemá zájem ve filmu najít, co chce skutečně sdělit, ať se porozhlédne raději po něčem jiném. Film se musí hlavně cítit. S opakovaným promítáním roste překvapivě jeho vtipnost a opravdovost. Určitý poselství filmu je obsaženo v poslední Tomově větě v dodávce, která nutí k zamyšlení i po titulcích, a to mám rád. Film se ale taky dá bezmyšlenkovitě zavrhnout se slovy, o čem že to vlastně bylo.(16.8.2012)

 • havLord

  ... o čem že to vlastně bylo?(31.7.2006)

 • Mes-siah
  **

  Pomalé a nudné. (24.02.2009)(24.2.2009)

 • sssssycak
  odpad!

  Jeden jediný solidní moment v celém filmu je scéna s proslovem. Jinak je film nudný od začátku do konce. Potěšila mě pouze přítomnost Davida Schwimmera, kvůli kterému jsem se vlastně na film podíval. To však nemění nic na situaci, že ten film je srač... píp. Vřele nedoporučuji.(4.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace