Srdcová sedma

Scénografie:

Maria Djurkovic

Kostýmy:

Jill Taylor

Srdcova sedma je dost predvidatelna, no akurat pri takomto type filmu s tak zaujimavou myslienkou, mi to vobec neprekaza. Namet o ''kuzelnom svihnuti prutika'' sa priam dozadoval filmovej podoby a na nas, divakoch, spociva len mnozstvo nezodpovedanych otazok ako ''co by sa stalo, keby sme sa v zivote rozhodli inak''. Gwyneth Paltrow rozkošná. :)(16.7.2009)

Snad nejoriginálnější romantický film jaký jsem kdy viděl...a taky jeden, který mě asi nejvíc vyděsil, proto odmítám řadit ho mezi komedie...nechutně zákeřná Jeanne Tripplehorn, skvělá Gwyneth Paltrow, která ale umí vypadat i lépe (viz Dokonalá Vražda nebo dokonalý Zamilovaný Shakespeare;)) a neméně skvělý John Hannah - oba posledně jmenovaní přímo žijí svými rolemi, od začátku až do konce.(1.12.2004)

• Handle

Miluju filmy na téma ''kdyby byly v p*deli ryby'' :) je nevěřitelné co všechno by se mohlo stát pouhým (ne)nastoupením do vlaku, či jakékoli jiné nepatrné věci.. No a asi proto nikdy ničeho nelituju. Srdcová sedma mě svým námětem zaujala, ale to je tak všechno. Jinak to bohužel byla docela nuda, nenechte se zmást ''Komedií'', vážně se moc nenasmějete. Takže škoda, ale námět byl nevyužit, nebo alespoň já čekal víc..(29.8.2010)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $11,883,495Tržby Celosvetovo $41,900,000║ Fajn príbeh, príjemná Gwyneth Paltrow vs. dvaja fakt nie moc sympatický chlapi, priemer. /60%/(12.3.2010)

Už za ten nápad, co by se stalo, kdyby se jedna maličkost ve vašem životě stala jinak, nemůžu dát méně než 4*. Víc, než komedie, je to opravdu drama o jisté osudovosti v životě a Gwyneth Paltrow se role Helen zhostila se ctí.(15.9.2005)

• - Pití, které Gerry (John Lynch) Helen (Gwyneth Paltrow) tolik slibuje: "..opiju tě Grolschem..", a které si posléze dává v baru, je holandské pivo oblíbené nejen pro svůj originální způsob otevírání.. (anita74)

• - Scény z londýnského metra byly natočeny u nádraží Waterloo. Filmová křižovatka Waterloo a City line a scény u vody pak byly filmovány u mostu Hammersmith a v hospodě Blue Anchor pub v Hammersmith. Most je Albert bridge mezi Battersea a Chelsea. Noční scéna, kdy Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) jdou po ulici, byla natočena v Primrose Gardens (dříve Stanley Gardens) v Belsize Park. Helenin byt se nachází v Leinster Square. Scéna v nemocnici na konci, kdy se Helen a James setkají ve výtahu, byla natočena v Chelsea and Westminster Hospital na Fulham Road. (Terva)

• - Podnik, v ktorom si Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) dávajú shake, sa volá Fatboy's Dinner a patrí medzi populárne fastfoody. (Lukoh)