Srdcová sedma

Scénografie:

Maria Djurkovic

Kostýmy:

Jill Taylor

Co mi z tohoto filmu vyplývá? Inu, že se nemá spěchat na vlak. Nikdy! :-) Ono by se možná nabízelo spíše rčení "osudu neujdeš", ale přijde na to. Je osudem člověka způsob prožití života, jsou osudem člověka lidé, se kterými se setká anebo je osudem každého člověka smrt? Na to ať si odpoví každý sám. Srdcové sedmě můžete vyčítat, že je útokem na city, že je průhledná a kdesi cosi. Na mě však zapůsobila. Možná proto, že moc dobře vím, jak velkou roli hraje v životě člověka náhoda, možná proto, že mnoho věcí přenechávám slečně štěstěně, a dost možná i proto, že jsem několik situací uvedených v příběhu zažil sám na vlastní kůži. K hereckým výkonům asi toto; o tom, že Gwyneth Paltrow hraje stejně pěkně, jak pěkně vypadá, se nemusíme příliš dlouho bavit. Tak to zkrátka je. O pobavení by stál spíše John Hannah a jeho sympatické ztvárnění postavy, která mi díkybohu na konci filmu překazila tendence k úvahám, jestli jsme my chlapi opravdu do jednoho takoví grázlové. Oproti tomu, jeho jmenovec John Lynch nejen, že vypadal poněkud šíleně, ale dle mého názoru navíc svou postavu nezahrál tak, jak by ji ve skutečném životě zahrál kdokoli jiný. Nicméně, ani tato skutečnost neměla šanci zkazit hřejivý pocit, který se mnou rozprostřel v momentě, kdy se za Gwyneth a Johnem Hannahem naposledy zavřely dveře výtahu.(26.9.2010)

rozpočet : $6 million tržby americké : $11,841,544(19.12.2006)

Standardní britská cukrovinka s nevyhnutelným happyendem, které ale nelze upřít úžasný dějový spád a nápaditě zpracované a hlavně samo o sobě originální příběhové schéma. U tak ambiciózního námětu samozřejmě mnohem více než jinde vyvstává otázka, zda-li se z toho nedalo vytěžit mnohem více, ale to podle mě není problém Srdcové sedmy - ta nám totiž nabízí tolik noblesního humoru, neotřelých zvratů, megasympatických hereckých výkonů a možná (nedej Bože!) i životních pravd, že více já osobně absolutně nevyžaduji... 80%(5.11.2015)

I po letech nesmírně svěží a originální snímek. Má jen pár drobných nesrovnalostí, ale vesměs jsou to věci, které tvůrcům rádi odpustíme. Osud v podobě zavírajících se dveří v metru a paralelní variace může začít: v jedné hlavní hrdinka stihne metro, seznámení se se sympatickým mužem i cizoložný orgasmus, v druhé musí hrdinka teprve zjistit, co má doma za dáreček. Brit Peter Howitt se už na režisérské sesli několikrát vyznamenal (počítačový thriller Elita). Jeho filmový debut zaznamenal zejména pro svou myšlenku a prokreslení atmosféry žánru slušný úspěch u kritiky i diváků (zvlášť, když se pohybuje v romantických nebo cynických vodách), k čemuž mu pomohli i samotní herci – standardně spolehlivý John Hannah nebo okouzlující (a tehdy nesmírně slibná) Gwyneth Paltrow (s neobvyklou dvojrolí se poměřila výtečně). Ač mi zpracování tématu „co kdyby“ sedí víc třeba u takové Loly, času stráveného se Srdcovou sedmou rozhodně nelituji!! Ba naopak, po letech to bylo znovu moc příjemné a vkusné setkání.(24.7.2010)

Jak už tu bylo mnohokrát řečeno, na tomhle filmu je skvělý jeho ústřední námět "Co by kdyby...", ale jinak už nic. Ve filmu se hezky prolínají dvě verze reality, což ale není nijak náročné na sledování, zvlášť po změně účesu, ale zbylá romantická výplň už není ničím originální. Nenudí, ale ani nijak zvlášť nedojme, je zkrátka skrz naskrz šedivě průměrná. Ale už jen za ten nápad si film pozornost zaslouží.(25.9.2006)

• - Scény z londýnského metra byly natočeny u nádraží Waterloo. Filmová křižovatka Waterloo a City line a scény u vody pak byly filmovány u mostu Hammersmith. (Terva)

• - Podnik, v ktorom si Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) dávajú shake, sa volá Fatboy's Dinner a patrí medzi populárne fastfoody. (Lukoh)