Srdcová sedma

Sydney Pollack

John Smith

Kostýmy:

Jill Taylor

No tak tohle jsem necekal a byl jsem fakt mile prekvapenej. Myslel jsem, ze pude o nejakou prumernou romantickou komedii, ale tahle se tvurcum fakt povedla. Ctyri hlavni predstavitele podavaj fakt skvelej vykon, hlavne Gwyneth Paltrow a John Lynch, ale John Hannah za nima nijak nezaostava. S Tripplehorn uz je to krapet horsi, ale porad nadprumer, mrchu hraje pekne. Jen skoda, ze ten zajimavej a vcelku originalni napad "co by, kdyby" nebyl lip zpracovan, precejen nektere sceny si byli dost podobne. Tvurci taky presne vystihli kdy se do nejake dramaticke situace hodi vsunout vtipek, a u 90% jsem se fakt zasmal. Vetsinu forku obstaraval bud John Hannah se svejma silenejma kecama, nebo John Lynch, kterej vypadal a i se tvaril jako spravnej looser a nebo Gerryho kamarad, kterej se mu vzdy vysmal kdy si prisel postezovat. Akorat skoda toho docela snadno predvidatelneho konce. Az na techle par drobnosti nemam co bych tomuhle sviznemu a prijemnemu filmu vytknul, ktery ma navic pohodovou hudbu.(19.8.2005)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $11,883,495Tržby Celosvetovo $41,900,000║ Fajn príbeh, príjemná Gwyneth Paltrow vs. dvaja fakt nie moc sympatický chlapi, priemer. /60%/(12.3.2010)

• Subjektiv

"Tak co, četl jste ty mé dva scénáře těch romantických komedií" "No, podívejte, četl, četl. Ani jeden ten scénář neutáhne celovečerní film. Ten první končí příliš selankovitě a ten druhý zase moc drsně. Navíc pořád ty stejné motivy... Snad kdybyste to slepil dohromady, napasoval na to "butterfly effect". To by šlo." "Vy jste geniální pane producente. Lidi si popláčou, jak jednou osudový, správný chlapík trpí a jednou udělá životní terno. To se v nich ty pocity budou mísit. Dovolte, abych Vám olízl ruku." +++++ Sliding door skutečně umožňují prodat dvě nepříliš výrazné romantické komedie (dramata?) jako "originální" počin. Pak mezi nimi navzájem stříhají. Aby nám celé dění přišlo osudovější, v obou alternativních liniích se dění přečasto odehrává ve stejný čas na stejném místě, jen s jinak ustavenými vztahy. Zdá se, že lidský život nakonec až tak moc na efekt motýlích křídel netrpí, natož na efekt křídel jezdících dveří. Já jsem se tedy dozvěděl, že pokud mě přítelkyně nachytá s milenkou, prožije poněkud jiný život, než když mě nenachytá. Že maličkost může o tom rozhodnout! Ale možná mají pravdu ženské magazíny, které tvrdí, že náš život ovlivňuje náš účes. Ačkoliv... to je spolu s ránou na čele rozlišovací znamení, které nám tvůrci poskytli - snad abychom nemuseli dávat příliš namáhavě pozor. +++++ Venkoncem jsou Sliding door dva nepříliš zdařilé romantické filmy snažící se získat body navíc tím, že byly spojeny do jednoho celku. Tím, že nabízejí dvě alternativní linie, diváka stejně odtahují od možnosti uvažovat o třetí, čtvrté a páté, stejně jako většina filmů odtahuje od té druhé. Mnoho dialogů postrádá přirozenost, zvláště má-li slovo konverzační humor (chvílemi navzdory tomu vtipný), postavy jsou jednoduchoučké, nezajímavé, mělké a nudné. Snad s výjimkou kamaráda nevěrníka.(28.9.2014)

Nádherný osudový film se skvělou Gwyneth Paltrow v hlavních rolích. Musím říci, že jsem čekal trochu vyšší hodnocení tohoto filmu než 73%, myslím že takových 80% by Srdcové sedmě určitě zaslouženě slušelo.(15.11.2009)

SRDCOVÁ SEDMA je svieža romantická komédia, ktorá na jednej strane disponuje šikovným a originálnym „dvojitým“ scenárom, na strane druhej, ak nie ste fanúšikom sladkých bonbónov... a tiež treba povedať, že niektorí diváci nemajú v láske ako Gwyneth Paltrowovú, tak ani Johna Hannaha. Inak ale skôr príjemné prekvapenie, ktoré by vďaka spomenutému scenáru mohli zniesť (kvôli partnerovi) i tvrdšie nátury.(16.11.2004)