poster

Srdcová sedma

 • Velká Británie

  Sliding Doors

 • Slovensko

  Srdcová sedma

Komedie / Romantický / Drama / Fantasy

Velká Británie / USA, 1998, 95 min

Režie:

Peter Howitt

Scénář:

Peter Howitt

Kamera:

Remi Adefarasin

Producenti:

Sydney Pollack

Střih:

John Smith

Kostýmy:

Jill Taylor
(další profese)
 • Madison
  ****

  Srdcova sedma je dost predvidatelna, no akurat pri takomto type filmu s tak zaujimavou myslienkou, mi to vobec neprekaza. Namet o ''kuzelnom svihnuti prutika'' sa priam dozadoval filmovej podoby a na nas, divakoch, spociva len mnozstvo nezodpovedanych otazok ako ''co by sa stalo, keby sme sa v zivote rozhodli inak''. Gwyneth Paltrow rozkošná. :)(16.7.2009)

 • castor
  ****

  I po letech nesmírně svěží a originální snímek. Má jen pár drobných nesrovnalostí, ale vesměs jsou to věci, které tvůrcům rádi odpustíme. Osud v podobě zavírajících se dveří v metru a paralelní variace může začít: v jedné hlavní hrdinka stihne metro, seznámení se se sympatickým mužem i cizoložný orgasmus, v druhé musí hrdinka teprve zjistit, co má doma za dáreček. Brit Peter Howitt se už na režisérské sesli několikrát vyznamenal (počítačový thriller Elita). Jeho filmový debut zaznamenal zejména pro svou myšlenku a prokreslení atmosféry žánru slušný úspěch u kritiky i diváků (zvlášť, když se pohybuje v romantických nebo cynických vodách), k čemuž mu pomohli i samotní herci – standardně spolehlivý John Hannah nebo okouzlující (a tehdy nesmírně slibná) Gwyneth Paltrow (s neobvyklou dvojrolí se poměřila výtečně). Ač mi zpracování tématu „co kdyby“ sedí víc třeba u takové Loly, času stráveného se Srdcovou sedmou rozhodně nelituji!! Ba naopak, po letech to bylo znovu moc příjemné a vkusné setkání.(24.7.2010)

 • Boss321
  *****

  Nádherný osudový film se skvělou Gwyneth Paltrow v hlavních rolích. Musím říci, že jsem čekal trochu vyšší hodnocení tohoto filmu než 73%, myslím že takových 80% by Srdcové sedmě určitě zaslouženě slušelo.(15.11.2009)

 • Gemini
  ****

  Snad nejoriginálnější romantický film jaký jsem kdy viděl...a taky jeden, který mě asi nejvíc vyděsil, proto odmítám řadit ho mezi komedie...nechutně zákeřná Jeanne Tripplehorn, skvělá Gwyneth Paltrow, která ale umí vypadat i lépe (viz Dokonalá Vražda nebo dokonalý Zamilovaný Shakespeare;)) a neméně skvělý John Hannah - oba posledně jmenovaní přímo žijí svými rolemi, od začátku až do konce.(1.12.2004)

 • Falko
  ****

  O tychto typoch filmov som sa uz vyjadroval vo viacerych komentaroch pri podobnych filmov, ale zopakujem to znovu. Velmi ma bavia filmy, ktore su o tom, co by bolo, keby....... V tomto filme sa jednalo iba o 2 sekundy, ktore zmenili osud hlavnej hrdinky a reziser sa mi rozhodol jej 2 osudy ukazat v rovnakom case bez toho, aby sa mi akakolvek scena plietla, co je podla mna celkom zaujimave. Neskor akoby dej zacal stracat tempo alebo napätie, ale aj napriek tomu, ze je tento film zaradeny medzi romanticke komedie, mal aj dramaticke chvile, co povazujem za velke plus. Jeanne Tripplehorn si s chutou zahrala mrchu, Gwyneth Paltrow je jednoducho skvela a John Hannah sympaticky. ________ Gwyneth Paltrow - (Helen Quilley) +++ John Hannah - (James Hammerton) +++ John Lynch - (Gerry) +++ Jeanne Tripplehorn - (Lydia) +++ Zara Turner - (Anna) +++ Douglas McFerran - (Russell) +++ Paul Brightwell - (Clive) +++ Nina Young - (Claudia) +++ Produkcia: Sydney Pollack +++(24.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace