Srdcová sedma

Scénografie:

Maria Djurkovic

Kostýmy:

Jill Taylor

Výborná psychologicko-konverzanční lahůdka, ke které jsem poprvé v rámci megagiga vnucován, abch tento snímek shlédl, stavěl s už z principu s despektem. Nicméně, mohu jen a jen litovat, že jsem otálel (mea culpa, mea maxima culpa..., řekl by klasik), nicméně z Gwyneth může být herečka s velkým H.(14.6.2004)

Velice originální vypravěčský styl a skvělý scénář dělají z tohohle filmu velice hezkou romantickou podívanou. Gwyneth Paltrow je tak charismatická, že už to snad víc ani nejde.(28.6.2004)

rozpočet : $6 million tržby americké : $11,841,544(19.12.2006)

• Subjektiv

"Tak co, četl jste ty mé dva scénáře těch romantických komedií" "No, podívejte, četl, četl. Ani jeden ten scénář neutáhne celovečerní film. Ten první končí příliš selankovitě a ten druhý zase moc drsně. Navíc pořád ty stejné motivy... Snad kdybyste to slepil dohromady, napasoval na to "butterfly effect". To by šlo." "Vy jste geniální pane producente. Lidi si popláčou, jak jednou osudový, správný chlapík trpí a jednou udělá životní terno. To se v nich ty pocity budou mísit. Dovolte, abych Vám olízl ruku." +++++ Sliding door skutečně umožňují prodat dvě nepříliš výrazné romantické komedie (dramata?) jako "originální" počin. Pak mezi nimi navzájem stříhají. Aby nám celé dění přišlo osudovější, v obou alternativních liniích se dění přečasto odehrává ve stejný čas na stejném místě, jen s jinak ustavenými vztahy. Zdá se, že lidský život nakonec až tak moc na efekt motýlích křídel netrpí, natož na efekt křídel jezdících dveří. Já jsem se tedy dozvěděl, že pokud mě přítelkyně nachytá s milenkou, prožije poněkud jiný život, než když mě nenachytá. Že maličkost může o tom rozhodnout! Ale možná mají pravdu ženské magazíny, které tvrdí, že náš život ovlivňuje náš účes. Ačkoliv... to je spolu s ránou na čele rozlišovací znamení, které nám tvůrci poskytli - snad abychom nemuseli dávat příliš namáhavě pozor. +++++ Venkoncem jsou Sliding door dva nepříliš zdařilé romantické filmy snažící se získat body navíc tím, že byly spojeny do jednoho celku. Tím, že nabízejí dvě alternativní linie, diváka stejně odtahují od možnosti uvažovat o třetí, čtvrté a páté, stejně jako většina filmů odtahuje od té druhé. Mnoho dialogů postrádá přirozenost, zvláště má-li slovo konverzační humor (chvílemi navzdory tomu vtipný), postavy jsou jednoduchoučké, nezajímavé, mělké a nudné. Snad s výjimkou kamaráda nevěrníka.(28.9.2014)

Standardní britská cukrovinka s nevyhnutelným happyendem, které ale nelze upřít úžasný dějový spád a nápaditě zpracované a hlavně samo o sobě originální příběhové schéma. U tak ambiciózního námětu samozřejmě mnohem více než jinde vyvstává otázka, zda-li se z toho nedalo vytěžit mnohem více, ale to podle mě není problém Srdcové sedmy - ta nám totiž nabízí tolik noblesního humoru, neotřelých zvratů, megasympatických hereckých výkonů a možná (nedej Bože!) i životních pravd, že více já osobně absolutně nevyžaduji... 80%(5.11.2015)

• - Podnik, v ktorom si Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) dávajú shake, sa volá Fatboy's Dinner a patrí medzi populárne fastfoody. (Lukoh)

• - Pití, které Gerry (John Lynch) Helen (Gwyneth Paltrow) tolik slibuje: "..opiju tě Grolschem..", a které si posléze dává v baru, je holandské pivo oblíbené nejen pro svůj originální způsob otevírání.. (anita74)

• - Scény z londýnského metra byly natočeny u nádraží Waterloo. Filmová křižovatka Waterloo a City line a scény u vody pak byly filmovány u mostu Hammersmith a v hospodě Blue Anchor pub v Hammersmith. Most je Albert bridge mezi Battersea a Chelsea. Noční scéna, kdy Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) jdou po ulici, byla natočena v Primrose Gardens (dříve Stanley Gardens) v Belsize Park. Helenin byt se nachází v Leinster Square. Scéna v nemocnici na konci, kdy se Helen a James setkají ve výtahu, byla natočena v Chelsea and Westminster Hospital na Fulham Road. (Terva)