Srdcová sedma

Sydney Pollack

John Smith

Kostýmy:

Jill Taylor

vyznat se v tom dalo pěknou fušku... zvlášť když jsem to viděla až od půlky.(30.8.2010)

Srdcova sedma je dost predvidatelna, no akurat pri takomto type filmu s tak zaujimavou myslienkou, mi to vobec neprekaza. Namet o ''kuzelnom svihnuti prutika'' sa priam dozadoval filmovej podoby a na nas, divakoch, spociva len mnozstvo nezodpovedanych otazok ako ''co by sa stalo, keby sme sa v zivote rozhodli inak''. Gwyneth Paltrow rozkošná. :)(16.7.2009)

Jak už tu bylo mnohokrát řečeno, na tomhle filmu je skvělý jeho ústřední námět "Co by kdyby...", ale jinak už nic. Ve filmu se hezky prolínají dvě verze reality, což ale není nijak náročné na sledování, zvlášť po změně účesu, ale zbylá romantická výplň už není ničím originální. Nenudí, ale ani nijak zvlášť nedojme, je zkrátka skrz naskrz šedivě průměrná. Ale už jen za ten nápad si film pozornost zaslouží.(25.9.2006)

Peter Howitt pracuje s paralelními osudy hrdinky, které předurčí jedno prošvihnuté metro. Pointa filmu je pravda mnohem zajímavější než jeho poněkud táhlý průběh, ale faktem zůstává, že na Gwyneth Paltrow se skutečně krásně dívá (ve všech podobách, co jich na sebe ve filmu vezme) a i ostatní herecké výkony téhle netypicky vyprávěné lovestory jsou vysoko nad průměrem... Je to zručně natočené, s citem oslazené a každým coulem pohodové. Což nic nemění na faktu, že to mohlo být lepší, kdyby si film nenechal vše pozoruhodné pro svou formu a trochu invence přiložil i pod předvídatelný obsah.(15.7.2004)

Podle mě typický příklad rozteklého a rozplizlého filmu. Zajímavá myšlenka, kterou ale scenárista nedokázal dostatečně zužitkovat. Naštěstí blond Paltrow to sekne a John Hannah je skvělý.(22.2.2003)