Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

aniiicka

''Surreal but nice'' :) Miluju Hugha Granta! Notting Hill - klasika žánru romantické komedie, kterou si pouštím často a ráááda. Spojení výborného britského humoru Richarda Curtise, sympatického a roztomilého Hugha Granta, prostě překrásné Julie Roberts, atmosféry mého milovaného Londýna a vynikajícího romantického soundtracku...to vše dohromady vykouzlilo jeden z mých nejmilejších filmů. Takových není nikdy dost. :) Ještě musím zmínit téměř legendární postavu: skvělého spolubydlícího Spikea a jeho trefné hlášky...vůbec celá skupina přátel hlavní postavy Williama byla úžasná...stejně jako časopis ''Kůň a pes''. ''James Bond tyhle kraviny nikdy neřeší!'' ()

MM_Ramone

Nie som obdivovateľ romantických komédii, anglický humor mi je cudzí, veľkohubá Julia Robertsová mi nikdy nebola sympatická a dreváka Hugha Granta považujem za úchyláka. Otrasná dvojica, otrasný film. Anglo-americká romantická komédia "Notting Hill", ktorú v roku 1999 natočil režisér Roger Michell, ma nedokázala ničím zaujať a už vôbec nie pobaviť. Bola to príšerná nuda. Už to nikdy v živote nechcem vidieť znova. ** ()

lamps

Ještě před dvěma lety by mě to ani ve snu nenapadlo, ale podobné romantické komedie se pro mě stávají tou nejvyhledávanější a nejjistější zárukou skvělé zábavy. Nejdříve Láska nebeská, potom Jak na věc a teď i Notting Hill- to všechno jsou naprosto precizně a s láskou napsané příběhy, které obrací obvyklá klišé ve svůj prospěch a dokáží diváka i na dvě hodiny dokonale okouzlit. Asi není náhoda, že ve všech zmíněných filmech hrál Hugh Grant, který určitě patří k těm nejsympatičtějším britským hercům současnosti, ani že dva z nich má na svědomí vynikající scénárista Richard Curtis, jehož inteligentní humor prostě nemá ve filmové branži obdoby. Tady je ještě podpořila rovněž dokonalá Julia Roberts a několik dalších členů Grantovy povedené rodinky, kteří k výsledné kvalitě téhle romantické podívané přispívají také nemalým podílem. Formálně se sice jedná o nejslabší film z uvedené trojice (proto pouze 4*), ale sakra, já mám tyhle slaďáky docela rád.. :)) ()

Sofia

Nebýt těch pár posledních, naprosto kýčovitých minut, dala bych i za 5. Romantická komedie jak má být, výborný soundtrack a skvěle praštěný spolubydlící. Proč jen všechny filmy musí končit takovým hrozným happyendem (svatba, děti a žili spolu šťastně až do smrti...?) - mně by stačil jako happyend jen fakt, že se ti dva prostě našli a rozhodli se zkusit být spolu, stejně jim to dlouho nevydrží :-) ()

Radek99

Romantická komedie vystavěná na základech středostavovského hodnotového rámce. Je skutečně překvapivé, co všechno může být přitažlivé pro jedince z vyšší vyšší společnosti. Že to bude životní styl středního stavu, to může napadnout leda tak hollywoodského scénáristu. Chemie mezi Julií Roberts a Hugh Grantem ale celkem funguje a celkově má tahle komedie takový milý ráz. Láska nebeská to ovšem není... ()

• Severoamerické tržby byly 116,1 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 363,9 mil. (NIRO)
  • Dlouhý záběr napříč několika ročními obdobími byl natočený v několika záběrech v jeden den. Díky digitálním trikům to pak vypadá, že se Hugh Grant (William Thacker) vůbec nezastaví a plynule přechází z jara do léta a tak dále. (don corleone)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)