Sympatická romantická komedie, ačkoliv je příběh absolutně nereálný, díky příjemně poklidnému tempu, lehké romantice a špetce jemného inteligentního humoru se může řadit spíše mezi ty lepší romantické komedie. Julia Roberts je decentní, středně odměřená, ale stále lidská a vhodně pomáhá své postavě poukázat na to, že celebrity jsou taky jen lidi. Škoda jen, že film v některých momentech spadá dost do průměru a provařených/předvídatelných pasáží - celkové vyznění není nijak speciální, tudíž třebaže nejsem zklamán, v horizontu všech filmů musím zůstat na lepších 3*. 7/10(16.1.2008)

Richard Curtis je kouzelník. Jak jinak si totiž mám vysvětlit, že když on smíchá ty nejprofláklejší žánrová klišé a nejpředvídatelnější zápletky a rozuzlení s kořením v podobě anglického humoru a noblesy, vznikne z toho velice příjemná a šarmantní (nevím jestli se tak dá titulovat film, ale hodí se to :-)) romantická komedie se sympatickou ústřední dvojicí (Julia Roberts snad ve své životní roli - minimálně co se týče sympatií) a bezchybným obsazením vedlejších rolí. P.S.: Film jsem viděl se svou milou a jí patří můj dík, sám od sebe bych se na něj (ke své škodě) asi nepodíval. 85%.(26.12.2013)

Slušná romantická komedie s trochu profláklým hereckým duem. Ale jinak je to fajn.(26.9.2007)

Dokonalý příklad geniálí britské romantické komedie s Hugh Grantem. Po všech stránkách kouzelné, k prasknutí nahláškované, i podvacáté stále vtipné. Evergreen jedna báseň.(17.2.2013)

Kvůli těmhle upřímným romantickým postavám a širokým úsměvům se stane Julia Roberts nesmrtelná. Hugh Grant už sice dávno opustil své role nesmělých, leč inteligentních týpků, avšak právě do Notting Hillu padne perfektně. Je to ideální směska nevtíravého humoru, slušných emocí a jako koření nechybí britský šarm, který tady překvapivě vůbec nevadí - zřejmě Londýn dělá svoje. Navíc je tu cítit neodolatelný devadesátkový punc, kdy to všechno ještě bylo doopravdy. S odstupem času je to sice pekelně romantické a Julia Roberts je ve filmu celebrita s až podežrele moc správnými hodnotami a rozhodnutími, ale pokud člověk není suchar, nemůže se to nelíbit.(14.12.2015)

• - Lavice v parku, která ve filmu hraje svou roli, se nyní nachází v Austrálii ve městě Perth, konkrétně v Queens Gardens. Neznámý dárce ji koupil a nechal poslat do Perthu. (don corleone)

• - V souvislosti s obsazením jedné z hlavních rolí byl osloven Art Malik. (Cheeker)

• - Knihkupectví je ve skutečnosti bazar se starožitnostmi, hned vedle je řezník. O další dva domy dál se nachází kanceláře produkční společnosti Richarda Curtise. (don corleone)