Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1999, 119 min

• Idaho

Je mi líto, ale tento film mi prostě nedává smysl.(23.2.2013)

I když je celý začátek filmu zvláště vypečené pokoukáníčko, které se drží zaběhnutých kolejí roztomile absurdní vtipnosti made by Albion (jupí), pár věcí se nečekaně zvrhlo a kouzlo bylo rázem fuč. Svou porci smíchu si u mě urval podezřele známý budižkničemu "Rufus" a jeho pokoutní číslo v knihkupectví, výtečné bylo též dostaveníčko s reportérem magazínu "Horse and Hound", spolubydlící Spike také nebyl "not that bad", jenže aby tohle všechno udrželo celý film, musela by se vystřihnout celá následující hodina a plus tlachů a křiklavě světobolných pohlednic do kapsy tisíci a jedné zamilovanosti, která je opravdu otravná a nepřesvědčivá. V Notting Hill se jinak opravdu nic zvláštního nestalo. A pak, že jsou britské romantické komedie sázky na jistotu, heh? :) BTW: Julia nic moc...(17.7.2008)

90%.....SURREÁLNÁ, ALE MILÁ...Richard Curtis je zlatonosný Amorek stříbrného plátna. Spojí kohokoli s kýmkoli. Kuchtičku s premiérem, mezinárodní právníka s potřeštěnou novinářkou a... filmovou hvězdu s londýnským knihkupcem. Notting Hill napsal jako univerzální romantickou komedii pro všechny věkové,váhové a sociální kategorie...a přidal spoustu okouzlující britského šarmu, břitkých hlášek a jemných vtípků. Hugh Grant je jako ryba ve vodě coby mrkající stydlín, Julii Roberts stačí roztáhnout pusu od ucha k uchu a ironizovat samu sebe, Londýn osázený půvabnými figurkami rámuje tuhle nepravděpodobnou romanci šprýmovným espritem, ale strůjcem atmosféry je skvostný písničkový sountrack a čtvrť jménem Notting Hill. Když jsem jím naposled procházela, cítila jsem, že to kouzlo, které nutí přeskakovat ploty do cizích zahrad, dosud nevyvanulo. U scény z tiskové konference vždy roním slzy jak krokodýl nilský. Raději tedy neprozradím, kolikrát jsem NH viděla, a budu držet minutu ticha za ubohé mrkvičky, které byly zavražděny:)(1.10.2007)

Sympatická romantická komedie, ačkoliv je příběh absolutně nereálný, díky příjemně poklidnému tempu, lehké romantice a špetce jemného inteligentního humoru se může řadit spíše mezi ty lepší romantické komedie. Julia Roberts je decentní, středně odměřená, ale stále lidská a vhodně pomáhá své postavě poukázat na to, že celebrity jsou taky jen lidi. Škoda jen, že film v některých momentech spadá dost do průměru a provařených/předvídatelných pasáží - celkové vyznění není nijak speciální, tudíž třebaže nejsem zklamán, v horizontu všech filmů musím zůstat na lepších 3*. 7/10(16.1.2008)

• NinadeL

Stejná sra*ka jako Láska nebeská.(30.11.2009)

• Rhys Ifans