Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1999, 119 min

Romantická komedie vystavěná na základech středostavovského hodnotového rámce. Je skutečně překvapivé, co všechno může být přitažlivé pro jedince z vyšší vyšší společnosti. Že to bude životní styl středního stavu, to může napadnout leda tak hollywoodského scénáristu. Chemie mezi Julií Roberts a Hugh Grantem ale celkem funguje a celkově má tahle komedie takový milý ráz. Láska nebeská to ovšem není...(8.12.2012)

Moja srdcová záležitosť a jedna z najlepších romantických komédií, aké som videl. Richard Curtis dokázal vždy písať romanťáky "akoby pre mňa" - darí sa mu to, aby ma nenudila romantická línia a aby ma zabával humor. Dokonca som si pri ňom obľúbil Hugha Granta! Curtis stále písal za uši pritiahnuté - povedal by som, že až - paródie na romantické komédie (spomeňme si na dejovú líniu s anglickým chlapíkom v USA v Love Actually). Príbeh Notting Hill je natoľko nereálny, že je nemožné, aby to Curtis myslel vážne. Prakticky celý film je plný úžasného humoru. Réžia je nápaditá (geniálna scéna, kde Grant prechádza po meste a menia sa ročné obdobia!. A Rhys Ifans podáva životný výkon!(7.5.2006)

Karel Thein o Julijke napisal krasnu vetu o jej jedinečnosti. Parafrazujem to asi takto: má príliš široké ústa, príliš dlhý nos a pretiahnute netopierie uši. Dokopy však skladajú harmóniu, ktorá im jednotlivo chýba. Je preto splnený sen, každého chlapa, ak by takýto prototyp moviestar, klope pri vašich dverách a žobre o lásku, priateľstvo, sex atď. Pekné to je tak 2-3 krát no potom taká chvíľa stráca jedinečnosť a najmä sa to podpíše na stopáži, kvôli ktorej sa zabudne aj na veľmi dobré gagy a vtípky. Tie upadnú do úzadia, kvôli zbytočným rozhodovačkám, kto koho ľúbi. Kým v Love Actually som to zožral a požul, tu už nie aj keď Julijka mi akokeby núkala náhradné zuby v každom zábere.(1.3.2011)

Kdyby hlavní ženskou postavu nehrála má neoblíbená herečka (která vlastně hraje samu sebe),uvažovala bych o vyšším počtu hvězdiček.(10.6.2011)

Jedna z těch lepších romantických komedií. Julia Roberts tam je opravdu hezká.(14.4.2006)

• Rhys Ifans