Noci s nepřítelem

Scénografie:

Doug Kraner

Kostýmy:

Richard Hornung

Bavilo, ale neohromilo. Standartní thriller, který je sice klišé, což by ale tak nevadilo, kdyby nebyl film napínavý snad jen v posledních deseti minutách..(23.12.2010)

Na rok 1991 určitě zajímavý thriller s neohranou zápletkou. Scénář sice není nějaký zázrak, ale herecké výkony to snad vynahradí. Julia Roberts hraje skoro jako vždy velmi přesvědčivě a Patrick Bergin, který se jen tak mimochodem ke své filmové partnerce vůbec nehodí, ukázal co umí. A tím nám ne příliš rozsáhlé herecké obsazení pomalu končí. Role Kevina Andersona je nepříliš atraktivní. Jeho herecký výkon ani neurazil a ani nenadchnul. Kamera poměrně obstojná, ale hudba mi v určitých místech moc dobře nesplývala s dějěm. A český dabing se v tomto případě skutečně moc nevyvedl. Po prvním shédnutí by si snímek určitě zasloužil 4 *, ale po dalším už ztrácí na své atraktivnosti a proto dávám s těžkým srdce hvězdičky 3.(20.9.2007)

Velkorysost mého hodnocení spočívá především v tom, jak naturalisticky je zachyceno domácí násilí. Hlavně se něčemu takovému chci vyvarovat.(30.10.2007)

I když prakticky v každé scéně tušíte, co bude následovat, dá se tento film bez problémů zhlédnout, aniž byste měli pocit nějak příšerně stráveného času. Myslím ale, že jednou bude na delší dobu bohatě stačit.(21.1.2010)

• mandes

rozpočet : $19 million tržby celosvetovo : $174,999,005(10.12.2006)

• - Film má téměř totožný děj s malajsko-indickým snímkem Manjil Virinja Pookkal (1980). (SeanBean)

• - Původně měli ve snímku ztvárnil hlavní úlohy Sean Connery a Kim Basinger. Kvůli časové vytíženosti obou herců ale z jejich obsazení nakonec sešlo. (jenik71)

• - Literární zdroj uvádí, že natáčení snímku se občas jako divák zúčastnil i Juliin bratr Eric Roberts se svojí první manželkou, která byla v té době těhotná, neboť nosila Ericovu dceru a Juliinu neteř Emmu Robertsovou. (SeanBean)