Noci s nepřítelem

Leonard Goldberg

George Bowers

Kostýmy:

Richard Hornung

Dost dobré psycho, které nestačí vidět jen jednou.(16.9.2010)

Největší slabinou filmu je, že se nedokázal poprat se zaběhnutými žánrovými klišé. Na první skouknutí to sice nevadí a snímek funguje bez větších problémů, ale napodruhé se nepůvodnost vyvalí na povrch a výsledný trošku rozpačitý dojem nezachrání ani zajímavý nápad, ani nadprůměrná Julia Roberts, ani puntičkářský záporák se zálibou v přerovnávání marmelád.(21.4.2005)

• mandes

rozpočet : $19 million tržby celosvetovo : $174,999,005(10.12.2006)

Je zajímavé, že některé filmy vidíme třeba po třetí, na konci téměř vždy řekneme: " to byla zase kravina", aby jsme se na to příští rok zase podívali. Ne, tak takovým filmům přece nebudu dávat dvojku nebo trojku, to bych byla pokrytec.(8.12.2014)

Jeden ručník tak, druhý ručník taky tak...moment...ne tak ne, o milimetr jinak,...ano tak, marmeládičky vyrovnané dle barvičky, velikosti, etiketky i data spotřeby, ale pozor! jen správný počet, jak to má být. To vše v mém entlich perfektním domečku postaveném tak, jak to má být. A nijak jinak! Tak! A do toho wunderbar frau, tak, aby ona sem punktlich pasovat. Na milimetr přesně, aby ona mi dělat vše, jak JÁ jí nalajnovat v harmonogramu. Tak. A ona mi za to být vděčná. Jinak já, teda JÁ, ji zbít. Tak to má být. Tak. ...A zkusit si ta mrcha stěžovat, utíkat. To JÁ ji pak muset honit a dohonit.(11.10.2005)