poster

Noci s nepřítelem

 • USA

  Sleeping with the Enemy

 • slovenský

  Noci s nepriateľom

Drama / Thriller

USA, 1991, 95 min

Režie:

Joseph Ruben

Scénář:

Ronald Bass

Kamera:

John Lindley

Producenti:

Leonard Goldberg

Střih:

George Bowers

Kostýmy:

Richard Hornung
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Skvělý Jerry Goldsmith, velmi dobrá Julia Roberts, démonický Patrick Bergin a několik jalových momentů. Začalo to hned po líbánkách. Špatně zarovnané ručníky, opožděná večeře, pozdravení cizího muže. Rána pěstí, kopnutí do břicha, urážky, vyhrožování. Snášela to skoro čtyři roky. A pak sebrala odvahu. Potají se naučila plavat a navždy zmizela z tohohle krutého snu. Tedy v to alespoň doufala. Režisér Joseph Ruben nabízí pomalé obrazy systematické destrukce jednoho mladého života ve stylizovaně chladných interiérech. Jsme v Hollywoodu, takže to pochopitelně není žádné maso, ale i tak je to na dobu vzniku poměrně silné. Jenže Ruben to přehnal, protože chtěl vyhovět všem žánrům: psychologické drama, romance, thriller. Na druhou stranu Noci s nepřítelem i dnes dokazují, že kdysi plnily všechny předpoklady být divácky úspěšné. I pětadvacet let poté je to velmi solidní řemeslo!!(1.2.2016)

 • forsberg
  ***

  Strašně jsem se u Nocí s nepřítelem bála. Nebylo to tím, že film je strašidelný, není ani nijak zvlášť napínavý. Chlap chorobně posedlý pořádkem mě prostě děsí daleko víc, než masový vrah s motorovou pilou.(12.12.2006)

 • mandes

  rozpočet : $19 million tržby celosvetovo : $174,999,005(10.12.2006)

 • hous.enka
  ***

  Na tomhle filmu mě nejvíc štvala celá řada nelogičností (jak se ona naučila plavat, jak on kouknul na mísu pod správným úhlem, návštěva cizího chlapa u matky...) a hlavně, jak šlo všechno podle plánu. Námětově dobré, skvělá Julia v době své největší slávy a manžel s hnusným knírkem (vzkaz pro mé budoucí já: nikdy si neber chlapa s knírkem).(23.3.2016)

 • meave
  ***

  Musím priznať, že kniha sa mi páčila viac než film. Príbeh o týranej žene, ktorá sa snaží uniknúť nie je ničím zvláštny a napätie, ktoré je pri čítaní rozložené pomerne rovnomerne sa vo filme drobí. Napriek tomu slušný priemer.(29.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace