Noci s nepřítelem

Scénografie:

Doug Kraner

Kostýmy:

Richard Hornung

Průměrně napínavý thriller s průměrným scénářem, spoustou žánrových klišé a slušnými herci totálně srazil snad ten nejhorší dabing, jaký jsem kdy slyšela. I když si ho odmyslím, tak ale na 60% se můj dojem nevyhoupne.(15.6.2007)

PRIMA FAMILY HD (4:3) - Pamatuji si, že když jsem byl malý tak mě tenhle film hodně bavil a možná i trochu strašil :) Včera jsem se na film začal dívat zcela náhodně a spíše jsem si ho chtěl připomenout. Tentokrát můj dojem byl o poznání slabší. Ale chápu, že i po 21 letech některé lidi hodně baví. Patrick Bergin, coby despotický manžel, byla zajímavá osoba s vražedným pohledem. Ale jak už zde bylo x-krát řečeno, tak film se neobešel bez spoustu filmových klišé. 58%(3.2.2012)

"Miluju tě, Lauro, a nemůžu bez tebe žít.. A nedovolím, abys ty žila beze mě.." Ostřílený rutinér Joseph Ruben, thrillerový specialista, a jeho velmi slušný biják s mladičkou, a už tehdy výbornou, Julií Roberts, po jehož několikáté projekci musím konstatovat, že za jediná otravná klišé lze považovat ty zdejší podstatu míjící hejterské komentáře..(25.10.2016)

Když jsem v prvním záběru uviděl Patricka Bergina, řekl jsem si "Ježišmarja!" Na konci filmu už jsem ale říkal: "To byla trefa, tenhle chlapík." ;-)(26.11.2006)

Filmy z 90. let mají jednu děsnou vadu - divný účesy a příšerný oblečení. Tento film má kromě této víc vad - mdlé nesympatické herce (kromě Bergina) a předvídatelný jednoduchý příběh.(26.7.2014)

• - Původně měli ve snímku ztvárnil hlavní úlohy Sean Connery a Kim Basinger. Kvůli časové vytíženosti obou herců ale z jejich obsazení nakonec sešlo. (jenik71)

• - Film má téměř totožný děj s malajsko-indickým snímkem Manjil Virinja Pookkal (1980). (SeanBean)

• - Pro Julii Robertsovou to bylo jedno z nejhorších natáčení v její kariéře. V několika případech se prý stalo, že fyzické a psychické násilí nebylo příliš přestírané, neboť režisér filmu usiloval o maximální věrohonost hereckého podání, navíc některé násilnické scény byly natáčeny mnohokrát po sobě. Díky tomu také osobní vztahy mezi oběma hlavními představilteli nebyly nijak ideální. (SeanBean)