Noci s nepřítelem

Leonard Goldberg

George Bowers

Kostýmy:

Richard Hornung

V podstate tuctovka, ktorá je však napínavá. Vzhľadom na ingrediencie to mohlo dopadnúť oveľa horšie. Julia nebola nikdy moja favorika, tu som jej však držal palce...(20.3.2009)

Dost dobré psycho, které nestačí vidět jen jednou.(16.9.2010)

Nikdy nedokážu uspokojivě vysvětlit proč, ale tenhle thriller se mi dost líbil. Svůj podíl na tom měla tehdy ještě docela mladá Julia Roberts, která tady předvádí jeden z lepších výkonů své kariéry. Ovšem zaujal i Patrick Bergin jako hlavní záporák. Tvůrci se samozřejmě nedokázali vyvarovat některých klasických klišé, tak příznačných pro tento typ filmů, ale já jim milerád odpouštím.(5.3.2003)

Film nijak převratně nevybočuje z průměrnosti...Patrick Bergin sice působí poměrně děsivým dojmem, hudba kterou má ve své poněkud zvrácené oblibě by mi na místě týrané manželky na náladě asi taky nepřidala, ale to je asi tak vše...K tomu pár hysterických scén v podání Julie Roberts + neustálé srovnávání ručníků a konzerv:-) Nic víc, nic míň!(29.10.2005)

Musím se přiznat, že tento snímek jsem po dvaceti letech jeho vzniku viděl teprve teď. Je mi líto, že jsem ho vždycky v televizi přehlížel a nevěnoval mu žádnou pozornost. Přeci jen Julia Roberts v thrilleru? Velmi jsem se spletl. Julia Roberts v jednom z nejlepších thrillerů, který jsem za poslední dobu viděl. Příběh je poměrně prostý a přesto skvělý. Především jeho perfektní promyšlenost je skvělá. Hudba od Jerryho Goldsmitha je opravdu působivá. Některé scény (v nemocnic, závěrečná "prohlídka" bytu) byli tak napínavé, že jsem téměř nedýchal. Patrick Bergin? Šla z něho docela hrůza. Vykulené oči a žádné mrkání plus ten odporný knírek). Jediné, co to dělí od 5 hvězdiček je, že konec je prostě (viz. Die Hard) blbost. Musím začít koukat na filmy, které jsem opomíjel. Kdybych každý vypadal jako Noci s nepřítelem, tak bych nadšen.(27.11.2011)