Noci s nepřítelem

Doug Kraner

Kostýmy:

Richard Hornung
  • Faidra

Přestože má hlavní hrdinka všechny důvody litovat, že si radši nevzala Pištu Hufnágla, nechávala mě celkově dost chladnou a stejně tak tenhle naprosto průměrný thriller, přecpaný klišé jak mikulášská punčocha zlobivého dítěte bramborami a uhlím.(11.11.2007)

Možný SPOILER: Vadila mi nepřirozená a slaďoučká love story po útěku hlavní hrdinky od tyranského manžela. Taky podivnosti s matkou Laury a zásadně - konec. Ale první polovinu filmu považuji za dobrou. Proto průměrné hodnocení.(17.8.2012)

I když prakticky v každé scéně tušíte, co bude následovat, dá se tento film bez problémů zhlédnout, aniž byste měli pocit nějak příšerně stráveného času. Myslím ale, že jednou bude na delší dobu bohatě stačit.(21.1.2010)

Když jsem v prvním záběru uviděl Patricka Bergina, řekl jsem si "Ježišmarja!" Na konci filmu už jsem ale říkal: "To byla trefa, tenhle chlapík." ;-)(26.11.2006)

Strašně jsem se u Nocí s nepřítelem bála. Nebylo to tím, že film je strašidelný, není ani nijak zvlášť napínavý. Chlap chorobně posedlý pořádkem mě prostě děsí daleko víc, než masový vrah s motorovou pilou.(12.12.2006)

• - Film má téměř totožný děj s malajsko-indickým snímkem Manjil Virinja Pookkal (1980). (SeanBean)

• - Původně měli ve snímku ztvárnil hlavní úlohy Sean Connery a Kim Basinger. Kvůli časové vytíženosti obou herců ale z jejich obsazení nakonec sešlo. (jenik71)

• - Literární zdroj uvádí, že natáčení snímku se občas jako divák zúčastnil i Juliin bratr Eric Roberts se svojí první manželkou, která byla v té době těhotná, neboť nosila Ericovu dceru a Juliinu neteř Emmu Robertsovou. (SeanBean)