poster

Noci s nepřítelem

 • anglický

  Sleeping with the Enemy

 • slovenský

  Noci s nepriateľom

Drama / Thriller

USA, 1991, 95 min

Režie:

Joseph Ruben

Scénář:

Ronald Bass

Kamera:

John Lindley

Producenti:

Leonard Goldberg

Střih:

George Bowers

Scénografie:

Doug Kraner

Kostýmy:

Richard Hornung
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dr.film
  ***

  Že Julia Roberts umí hrát je jasné, ale zde zaujme především Patrik Bergin jako šíleně žárlivý a puntičkářský úchyl.(30.10.2003)

 • tron
  ***

  Priemerný triler, v ktorom Julia Robertsová zažíva domáce násilie na vlastnej koži.(7.12.2005)

 • Turiec
  ****

  Laura z Bostonu žije s chorobne žiarlivým manželom. Hoci Martin vyzerá pre svoje okolie ako starostlivý a milujúci manžel, je to v svojej podstate úchylný puntičkársky magor a násilník. A to ma desí. Vieme aký manžel je náš sused? Čoho všetkého je schopný? Dá sa z takéhoto vzťahu vôbec vzpamätať? Tvorcom sa podarilo pomocou overených postupov rozohrať napínavý triler.(3.1.2004)

 • lekr
  ***

  Tradiční thriller natočený na osvědčené téma ženy, která utíká před svým sadistickým manželem, který člověka pobaví, ale o nějaké originální zápletce se zde nedá mluvit. První polovina filmu je spíše odfláklá, většina důležitých momentů je vynecháná než naopak zdůrazněna a celá působí hodně přehnaně Teprve až ta druhá, mistrně natočená, půlka s brilatně vystupňovaným napětím a skvělým finále mě pořádně vtáhla do děje. Proto za druhou část, vynikající Julii Roberts a ještě lepšího Patricka Bergina coby násilnického manžela dávám tři hvězdičky.(24.12.2010)

 • sud
  ***

  Poměrně dobrý thriller. Krásnou ženu bije její sadistický manžel. Ona zinscenuje svou smrt a tím pádem se ho zbaví. Ale ne na dlouho. On zjistí, že žije a půjde po ní. Napětí a zvratů je poměrně dost a žádná nuda to taky není. Ale téma už je trochu opotřebované. Nicméně Julia Robertsová je krásná a podává poměrně dobrý výkon. Ale co se týče herectví je zastíněna Patrickem Berginem v roli jejího sadistického manžela. Celkově dobrá podívaná.(9.11.2005)

 • - Literární zdroj uvádí, že natáčení snímku se občas jako divák zúčastnil i Juliin bratr Eric Roberts se svojí první manželkou, která byla v té době těhotná, neboť nosila Ericovu dceru a Juliinu neteř Emmu Robertsovou. (SeanBean)

 • - Pro Julii Robertsovou to bylo jedno z nejhorších natáčení v její kariéře. V několika případech se prý stalo, že fyzické a psychické násilí nebylo příliš přestírané, neboť režisér filmu usiloval o maximální věrohonost hereckého podání, navíc některé násilnické scény byly natáčeny mnohokrát po sobě. Díky tomu také osobní vztahy mezi oběma hlavními představilteli nebyly nijak ideální. (SeanBean)

 • - Původně měli ve snímku ztvárnil hlavní úlohy Sean Connery a Kim Basinger. Kvůli časové vytíženosti obou herců ale z jejich obsazení nakonec sešlo. (jenik71)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace