Crash

Carol Spier

Kostýmy:

Denise Cronenberg
  • castor

U Cronenberga člověk nikdy neví.. Viděl jsem už hodně podivností, ale tenhle úlet mezi umělce a obdivovatele dopravních karambolů a sexuálních úchylek je až příliš!! Kanaďan David Cronenberg vždy sázel na šokující efekty (Scanners), velmi naturalistické sekvence (The Fly), ale i na kvalitní herectví a psychologicky hluboce složitá dramata (Příliš dokonalá podoba). Zde ale šokující záběry zakrývá rádoby myšlenkovým obsahem, upřednostňuje naturalistické záběry jizev a deformací lidského těla. Nechápu přesto přívržence tohohle perverzního a nechutnýho výplachu..(13.2.2006)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $2,038,450(18.4.2007)

krv + benzín + pohlavné šťavy + zaolejované časti havarovaných vozidiel + obväzový materiál + spojovače kostí = 1/1/1/1/1/1, všetko pretrepať a nemiešať!(21.3.2012)

maximalne uchylne, detailne a obcas hraniciace s nechutnostou..nebyt cronenberga, lyncha a par dalsich, nikdy by sme nemali moznost spoznat ultra temne stranky zivota. v tomto sa dvojica Davidov dokonale vyziva - a mne to vyhovuje.(13.5.2007)

Nacházet sexuální vzrušení tam, kde mnoho lidí nalézá smrt, to je opravdu myšlenka hodná úchylácké mysli Davida Cronenberga. Kontroverzní film, který se snaží spíše šokovat, než zaujmout (i když šok je také způsob, jak zaujmout). Pár otevřených sexuálních scén a spousta erotična (ale tak nějak zvrhlého).(26.7.2002)

• - Ve Velké Británii je film úplně zakázán např. ve Westminsteru, Chesteru, Cardiffu a Durhamu. (HellFire)

• - K natáčení se použilo šest Lincolnů. Tři pro řízení, jeden pro havárii, jeden byl rozpůlen vedví pro účely studia a z jednoho se udělala pojízdná kamera. (HellFire)

• - Role Vaughana byla nabídnuta Michaelu Hutchencovi. (HellFire)