Crash

Robert Lantos

Ronald Sanders

Kostýmy:

Denise Cronenberg

Crash Davida Cronenberga je film, který je odsouzen k tomu, že bude jednou skupinou zatracován a druhou vyzdvihován. Ono, to že zde Cronenberg ukazuje mnoho sexuálních scén, někdy až fetišisticky úchylných záběrů, neznamená, že by šlo o nějaký laciný, po pudech se ženoucí film. Pokud proniknete přes slupku tohoto filmu, objeví se vám velmi racionální jádro. Výborně promyšlené a pekelně dobře rozpracované. Cronenberg se stal mistrem protikladů. Jeho scény mají přesně opačný náboj, než je to v konvenčním filmovém světě zvykem. Film, ze kterého si pamatuji mnoho scén, jeho uhrančivou hudbu (Shore) a z obrazu přetékající atmosféru...(24.1.2008)

ten cronenberg je blázon, toto dielo mnoho ľudí možno odmietne pozerať, pretože im ukáže ich zvrátenú stránku na plné gule a niekto nerád vidí všetky svoje patologické záležitosti vyplavené na dennom svetle. ja si ale myslím, že toto dielo by si mal pozrieť každý. pozrieť a zamyslieť sa(11.4.2006)

• Roman.Ticka

Strašná broskvovina. Asi poprvé obsah předčil solidní formu (to zase jo, režisér umí) v negativním slova smyslu. Kdyby mi mohlo být těch znuděných chudáků jen líto, bylo by dobře, ale mě ty jejich sexuchtivé eskapády vyloženě úděsně nudily. Věřím, že se chtěli filmaři vymykat, ale do tak stupidní tématiky bych nešla ani za nic. Když je sex odpudivý, jen něco špatně. Ve filmu padlo slovo psychopatologie. V životě jsem se s tak bizarní úchylkou nesetkala, a dovolím si poznamenat, že si žádný diagnostický termín nezaslouží. Protože psychopatologie zahrnuje vážné psychické nemoci, ne trapné znuděné trotloviny. Už se ani nedivím, proč je tolik dopravních nehod a některé vypadají až neuvěřitelně. Bohužel umírají i nevinní plní chuti do života, na rozdíl od sebedestruktivní nicoty!☻(14.7.2012)

Znepokojivě sexy, Cronenberg nikdy nebyl tak blízko Trierovi. 8/10(11.2.2015)

"The car crash is a fertilizing rather than a destructive event." Tak tímhle snímkem potvrdil David Cronenberg svou zvláštní zvrhlost. :) Toto téměř umělecké porno vás zavede do světa lidí, pro které není autonehoda jen věcí zlou, ale i vzrušující..(1.12.2006)