poster

Crash

 • Kanada

  Crash

Drama / Thriller

Kanada / Francie / Velká Británie, 1996, 100 min

Předloha:

J.G. Ballard (kniha)

Scénář:

David Cronenberg

Hudba:

Howard Shore

Producenti:

Robert Lantos

Střih:

Ronald Sanders

Scénografie:

Carol Spier

Kostýmy:

Denise Cronenberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Nikdy jsem po dopravní nehodě nesouložil. Dokonce jsem ani žádnou dopravní nehodu za účelem sexu nezpůsobil. Ale ten námět se sám nevymyslel. Asi to někoho skutečně vzrušuje. V každém druhém hodnocení jakéhokoli Cronenbergova filmu čtu slovo úchyl, ale tady jenom převedl knihu jiného autora na plátno. Je úchylem jenom proto, že se mu práce povedla a zase vyvolal rozruch? Mně tenhle film prostě baví a pokud to někomu přijde úchylné, tak ať si vezme auto a napálí to v plné rychlosti do stromu. Třeba něco pochopí.(22.1.2012)

 • lola3121
  *****

  Výborný filmík s mým oblíbencem Jamesem Spaderem. On za to chudák nemůže, že musí hrát samý ujeťáky, kteří nacházejí největší potěšení v tom, někoho zpovídat před kamerou (Sex, lži a video), řezat ho přes zadek (Sekretářka) nebo vybourat se v autě. Každej má prostě nějakou tu úchylečku, jen si sáhněte do svědomí... I když samozřejmě chápu, že pro některé konzervativnější diváky některé scény byly trošku "přes", já se hrdě hlásím k tomu, že se mi to prostě líbilo...(30.12.2010)

 • kiddo
  **

  Hloupá a mimózní moudra o sexu a smrti jak od hipíka na cracku.(10.11.2010)

 • kinej
  ****

  Je to úchylárna první kategorie, ale dobrá. Některéfilmy jsako například Ken Park se snaží šokovat, ale je to tak vše co mohou. Crash se může chlubit i skvělými herci, dobrou hudbou a příběh je také celkem propracovaný, i když ujetý.(24.7.2005)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Takhle mám Cronenberga mnohem radši - psychologického, bez boimechanických hnusů a pokusů, ale přitom pořád se stejnou dávkou bizarnosti, úchýlnosti a neobvyklosti. Představte si takovej úlet, jako je schopnost dosáhnout plného sexuálního vzrušení a uspokojení (orgasmu) pouze při pohledu na dopravní nehodu, její následky, mrtvé lidi, nebo potom v nejpokročilejším stádiu i při záměrném inscenování dopravních nehod s vlastní účastí. Tomu říkám kurva adrenalinovej sport. Za mě rozhodně další z nadprůměrných Cronenbergovek. 75%(23.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace