Crash

Ronald Sanders

Kostýmy:

Denise Cronenberg
  • Chrustyn

Neuvěřitelně perverzní podívaná s lidmi, které vzrušují automobilové nehody a jizvy přeživších.(14.6.2007)

Nacházet sexuální vzrušení tam, kde mnoho lidí nalézá smrt, to je opravdu myšlenka hodná úchylácké mysli Davida Cronenberga. Kontroverzní film, který se snaží spíše šokovat, než zaujmout (i když šok je také způsob, jak zaujmout). Pár otevřených sexuálních scén a spousta erotična (ale tak nějak zvrhlého).(26.7.2002)

Možná je hlavním kamenem úrazu to, že jsem nečetl Ballardovu předlohu, ale Cronenbergův film na mě působí jako dílo s prvoplánovým cílem být kontroverzní za každou cenu. Ač je jinak hlavní myšlenka podněcující (tj. jakási propojenost mezi dvěma velkými fenomény moderní společnosti jakými jsou neutuchající chtíč sexuálního ukojení a posedlost automobily), v konečném důsledku je snímek dosti odtažitý a jeho mrazivá atmosféra, která je patrná pouze v určitých scénách, tak otisk v mé paměti nezanechá.(21.10.2013)

"The car crash is a fertilizing rather than a destructive event." Tak tímhle snímkem potvrdil David Cronenberg svou zvláštní zvrhlost. :) Toto téměř umělecké porno vás zavede do světa lidí, pro které není autonehoda jen věcí zlou, ale i vzrušující..(1.12.2006)

Společně se Zvráceným asi nejúchylnější film co jsem viděl.(28.1.2005)