Crash

Scénografie:

Carol Spier

Kostýmy:

Denise Cronenberg

Úchylné je to dost, ale chtělo by to dotáhnout .. nějakou pořádnou spojitost a NĚCO, co mě k tomu filmu ukotví, pořádnej příběh .. tohle bylo na můj vkus hodně odfláklé a opravdu mě nebavilo jen tak koukat na nadržené lidi, těch je víc než dost i všude okolo .. :) A sex máme rádi všichni. I ten adrenalinovej, ne?(29.5.2008)

Neskutečně vzrušující snímek s velmi specifickou atmosférou & tady je návod na jeho dokonalé vychutnání: noc, postel, projektor, láhev dobrého vína a po boku osoba jakéhokoli pohlaví, se kterou se následně budete moct pokusit rozehnat to erotické dusno, které se v pokoji po celou dobu převaluje jak olej v motoru Spaderova rozesraného Chrysleru...(25.8.2008)

Společně se Zvráceným asi nejúchylnější film co jsem viděl.(28.1.2005)

Cronenberg chtěl šokovat a to se mu povedlo. Angažoval herce, kteří odevzdali precizní výkony. Líbilo se mně jak si Cronenberg v každé scéně vyhrál s kompozicí záběru a jak dovedně nabudil na další scénu ve které ukázal něco zvrhlého, provokativního, ale vždy velmi neočekávaného. Je trošku škoda, že do svého filmu chtěl nacpat pomalu všechna tabu na která si člověk vzpomene a jiný režisér by tuhle provokativní jízdu stěží ustál, ale starý úchylný lišák Cronenberg to divákovi umí ještě pořád natřít, aby mu nebylo po skončení filmu jedno co právě shlédnul.(18.12.2010)

• Roman.Ticka

Strašná broskvovina. Asi poprvé obsah předčil solidní formu (to zase jo, režisér umí) v negativním slova smyslu. Kdyby mi mohlo být těch znuděných chudáků jen líto, bylo by dobře, ale mě ty jejich sexuchtivé eskapády vyloženě úděsně nudily. Věřím, že se chtěli filmaři vymykat, ale do tak stupidní tématiky bych nešla ani za nic. Když je sex odpudivý, jen něco špatně. Ve filmu padlo slovo psychopatologie. V životě jsem se s tak bizarní úchylkou nesetkala, a dovolím si poznamenat, že si žádný diagnostický termín nezaslouží. Protože psychopatologie zahrnuje vážné psychické nemoci, ne trapné znuděné trotloviny. Už se ani nedivím, proč je tolik dopravních nehod a některé vypadají až neuvěřitelně. Bohužel umírají i nevinní plní chuti do života, na rozdíl od sebedestruktivní nicoty!☻(14.7.2012)