poster

Don Chichot

 • Španělsko

  Donkey Xote

 • Slovensko

  Príbeh o oslíkovi

Animovaný

Španělsko / Itálie, 2007, 90 min

Režie:

Jose Pozo

Hudba:

Andrea Guerra
 • Fr
  ***

  Potulný rytíř bez lásky je jako tělo bez duše...... Hurá za Dulcineou z Toboga!!!.... Potulný rytíř Quijote s koníkem bez olympijské formy Rocinantem, obyčejný muž Sancha a jeho chrabrý oslík Rucio a kohout James, jehož kámoš by mohl bejt třeba Jet Li. Toto je obsazení nové výpravy za dobrodružstvím, na které nesmí chybět intriky, terorizující se zvířata a rytíři, z nichž každý chce být Don Chichot. Roztomilá animace vynikne až v závěrečném rytířském klání, které má vtip a spád. Ale jinak? Hledání čisté lásky rytíře de la Mancha mě zase tolik nebralo. A mladej ? Dejte si všude o hvězdu víc. Ale že by extra vrněl blahem, to ne. Bylo nebylo.... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Považuji za povinnost poznat nejlepšího kámoše oslíka ze Shreka. 2.) Jsem veterán bitvy u Lipan a zapomněl jsem, kde mám slevu. 3.) Chystám se pasovat osla na koně. 4.) Důvěřuji skorosnoubence, že si mě bere z čisté lásky. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(30.8.2010)

 • T2

  Rozpočet €13miliónovTržby Celosvetovo $7,311,618(13.7.2010)

 • Tuax
  **

  Nebýt v tom sympatický osel, tak bych dal asi jen jednu hvězdu. Protože mě to zrovna moc nechytlo a animace mě taky příliš neoslovila. Hlavně to jak byl vyobrazen Chichotův kůň to byl děs. Měla to být sice animovaná komedie, ale ty moderní nefantasy prvky, které se v tom mihly se mi nelíbily. Diskotéka byla fakt dost příšerná. Lev vegetarián, no nevím. Ani ten Sančo nebyl vůbec sympatický, to už Chichot byl proti němu lepší a to je co říct. Závěr hodně uhozený, stejně jako celý příběh, dialogy, charaktery a cíle vedlejších postav. Animované zklamání. 3/10(30.10.2012)

 • blackrain
  ***

  Miguel de Cervantes y Saavedra by se asi divil, kdyby na vlastní oči viděl, co mu provedli s jeho předlohou. Doufám, že za to nebude chodit tvůrce tohoto animáku po nocích strašit, protože to mysleli určitě dobře, ale tak nějak to nedotáhli.(26.9.2011)

 • predators
  ****

  Pěkná animovaná komedie ne nepodobná Shrekovi. Tedy alespoň, co se obsazení jedné postavičky týká. A tou je opět ukecaný oslík. Ačkoliv je příběh hodně znám, autoři jej pojali trochu netradičním stylem a nám se tak dostává vcelku slušné zábavy a pro ty nejmenší to bude jistě další pecka...teda já si myslím:-)...no uvidíme:-)70%(12.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace