Don Chichot

Animovaný

Španělsko / Itálie, 2007, 90 min

Jose Pozo

Andrea Guerra

Rytíř bez lásky je jako ryba bez bicyklu, animák bez kloudného vtipu může být dost snadno filmem bez diváka, nebo aspoň bez spokojeného diváka. Oslík je přiznanou vykrádačkou oslíka ze Shreka, Don Quijote je Don Quijote obohacený, aniž by to přinášelo další hodnotu, o trošku směšné snílkovské hrdiny, které si jen umíte představit, to celé ve stopáži, která je zkouškou divákovy trpělivosti. Jak mám ráda muzikály, říkala jsem si: No ty vole, ještě že se tam nezpívá.(18.4.2017)

Miguel de Cervantes y Saavedra by se asi divil, kdyby na vlastní oči viděl, co mu provedli s jeho předlohou. Doufám, že za to nebude chodit tvůrce tohoto animáku po nocích strašit, protože to mysleli určitě dobře, ale tak nějak to nedotáhli.(26.9.2011)

Potulný rytíř bez lásky je jako tělo bez duše...... Hurá za Dulcineou z Toboga!!!.... Potulný rytíř Quijote s koníkem bez olympijské formy Rocinantem, obyčejný muž Sancha a jeho chrabrý oslík Rucio a kohout James, jehož kámoš by mohl bejt třeba Jet Li. Toto je obsazení nové výpravy za dobrodružstvím, na které nesmí chybět intriky, terorizující se zvířata a rytíři, z nichž každý chce být Don Chichot. Roztomilá animace vynikne až v závěrečném rytířském klání, které má vtip a spád. Ale jinak? Hledání čisté lásky rytíře de la Mancha mě zase tolik nebralo. A mladej ? Dejte si všude o hvězdu víc. Ale že by extra vrněl blahem, to ne. Bylo nebylo.... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Považuji za povinnost poznat nejlepšího kámoše oslíka ze Shreka. 2.) Jsem veterán bitvy u Lipan a zapomněl jsem, kde mám slevu. 3.) Chystám se pasovat osla na koně. 4.) Důvěřuji skorosnoubence, že si mě bere z čisté lásky. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(30.8.2010)

Lepší než jsem čekal.:-)(6.10.2010)

Slovenský dabing pridal na jednej hviezdičke..ináč je to taká poslabšia nová rozprávka, pri ktorej sa starší moc nenasmejú...ale očarila ma animácia, ktorá bola milá a pekná..celkovo slabšia rozprávka ale stojí za videnie(13.8.2009)