Don Chichot

Animovaný

Španělsko / Itálie, 2007, 90 min

Jose Pozo

Andrea Guerra

Pekný animáčik voľne inšpirovaný Cervantesovým románom "Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha". Oceňujem peknú animáciu a neodfláknuté dabingy ako aj český, tak aj slovenský. Mám len trochu pocit, že detské publikum by ocenilo jednoduchšiu dejovú líniu, ale rozprávočka o udatnom rytierovi a jeho sluhovi určite úspech zožne.(19.8.2009)

Slovenský dabing pridal na jednej hviezdičke..ináč je to taká poslabšia nová rozprávka, pri ktorej sa starší moc nenasmejú...ale očarila ma animácia, ktorá bola milá a pekná..celkovo slabšia rozprávka ale stojí za videnie(13.8.2009)

Potulný rytíř bez lásky je jako tělo bez duše...... Hurá za Dulcineou z Toboga!!!.... Potulný rytíř Quijote s koníkem bez olympijské formy Rocinantem, obyčejný muž Sancha a jeho chrabrý oslík Rucio a kohout James, jehož kámoš by mohl bejt třeba Jet Li. Toto je obsazení nové výpravy za dobrodružstvím, na které nesmí chybět intriky, terorizující se zvířata a rytíři, z nichž každý chce být Don Chichot. Roztomilá animace vynikne až v závěrečném rytířském klání, které má vtip a spád. Ale jinak? Hledání čisté lásky rytíře de la Mancha mě zase tolik nebralo. A mladej ? Dejte si všude o hvězdu víc. Ale že by extra vrněl blahem, to ne. Bylo nebylo.... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Považuji za povinnost poznat nejlepšího kámoše oslíka ze Shreka. 2.) Jsem veterán bitvy u Lipan a zapomněl jsem, kde mám slevu. 3.) Chystám se pasovat osla na koně. 4.) Důvěřuji skorosnoubence, že si mě bere z čisté lásky. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(30.8.2010)

Rozpočet €13miliónovTržby Celosvetovo $7,311,618(13.7.2010)

Celkem zajímavý film. Občas se tu mihne nějaké povedená hláška.(8.8.2010)