Pink Floyd: Behind the Wall

všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 2000, 80 min

Dokument nás seznamuje s dnes již legendárním, monotematickým, vizuálním hudebním vystoupením rockové skupiny Pink Floyd - The Wall. Svým tématem zdí mezi lidmi (rodiče - děti,učitelé - žáci) to byl a dodnes je snad nejinteligentnější projekt v populární hudbě. Brilantní texty jdoucí až na dřeň toho podstatného jsou hlavně o respektu k nedělitelné svobodě každého z nás. Smutné je, že si nakonec zeď vystavěli členové skupiny mezi sebou, což vedlo k rozpadu kapely. (sator)

messiah

Je to už nějaký ten pátek...v době kdy jsem ještě do Floydů nebyl tak ulítlej jako teď se dvojka (rozuměj ČT2) vytáhla s tímhle nadupaným dokumentem o největší show a největší kapele všech dob! Skvěle provedený dokumentární film s ohromnou informativní hodnotou. Již tehdy jsem ho dokázal ocenit, což teprve dne, když jsem PF propadl. A musím se přiznat že jedním ze střípků které na to měly vliv byl i tento dokument. ()

Ještěřák

Byli inteligentní, byli originální, byli nadčasoví a přesahovali rámec toho, čemu se věnovali. A dostali mě k rocku. Líbala je tvůrčí múza aniž by k tomu potřebovali rozmanité oblbováky. A přeci se, paličáci, rozpadli. Album, opera a hudební film v jednom, THE WALL, drží i po třicetiletech překvapivě těsně, cihlička na cihličce. Jenom se nesmí zvědavě rozebírat - pak přežijí jen ty nejsilnější party (ANOTHER BRICK IN THE WALL, COMFORTABLY NUMB). ()

Pierret

Brilantně natočený dokument nás seznamuje s velkolepým hudebním vystoupením, během kterého byla postavena a zbourána zeď. Zeď je slovem vystihujícím nejen oddělenost fanoušků a jejich konzumu od hudebníků prahnoucích po umění, jde taky o zeď, která se postupně vytvořila mezi všemi čtyřmi členy Pink Floyd - lidmi, kteří (jako jedni z mála) byli a jsou schopni tvořit vynikající hudební fantazie bez použití tvrdých drog. ()