• Houdini

Zlatá Palma - výběr(20.1.2006)

Vítejte v Sin City - městě násilí, korupce a zlomených srdcí...... Najštýlovejší a najkomiksovejší filmový komiks. Najlepší film Roberta Rodrigueza. Famózna technická stránka, dialógy, zaujímavý casting, akcia, verný prepis papierovej predlohy, všetko jednoducho klape tak ako má a ja mľaskám spokojnosťou..... Musíš svým přátelům dokázat, že za něco stojíš. Někdy to znamená zemřít. Někdy to znamená zabít děsnou spoustu lidí. .(17.9.2011)

Naprosto věrná komiksová adaptace nejen svým obsahem, ale i formou. Souvislý a "samostatný" příběh nahrazují jednotlivé obrazy a člověk si opravdu připadá, jakoby sledoval/četl hranou komiksovou knížku... Vizuální zpracování zde hraje obrovskou roli, bez něj by Sin City nemohlo být tak uhrančivé a pohlcující. Atmosféra je na filmu to hlavní a nejlepší. V noci, v přítmí ulic, občas za deště, či sněhu si to špinavými ulicemi táhne parta zdegenerovaných, zkorumpovaných křiváků - na každém rohu je jeden a zničí vše, co můžou. Mezi nimi se však občas blýskne charismatický, silný hrdina s pravým smyslem pro čest, povinnost a hlavně s touhou se pomstít! A není žádné překvapení, že tím nejlepším hrdinou je Bruce Willis... 9/10(28.11.2008)

Předlohu bohužel neznám, ale jelikož je Sin City vlastně doslovně převedený komiks na filmové plátno, snad to tak moc nevadí. Vizuálně moc zajímavé, naštěstí černobílé pojetí zmírňovalo krutost některých scén, herecké výkony výborné a k mému překvapení mě zaujal i příběh. Postava Elijaha Wooda byla pro mne osobně naprosto dokonalá.(16.8.2005)

Komiks jsem necet, takze nemuzu srovnavat, ale tohle byl totalni masakr a jeden z nej filmu roku 2005. Nejspis nejlepsi film od Roberta Rodrigueze. Ze zacatku film nevypadal nijak uzasne, uvod s Willisem nebyl moc akcni (prislo mi, ze vlasne celej film neni cistokrevna akcnarna, ale spis akcni drama) a trochu se to tahlo, ale pak prisla prvni epizoda Drsny sbohem a to byla takova neuveritelna krutarna, ze me to zarazilo do zidle. Rourke si neni skoro vubec podobnej, snad jen ocima, ale predvadi takovej masakr, ze bych to pomalu oznacil za nej vykon jeho kariery. Druha povidka Velka tlusta zabijacka sice uz tak kruta neni, ale porad je to hustarna. Treti povidka Zlutej parchant je husta hlavne ke konci, ale taky je slusna. Kdyz nebudu pocitat tu uvodni kratkou epizodku tak maj tri hlavni pribehy sestupnou uroven - nejlepsi je proste Drsny sbohem. Co se tyce hercu, tak ty se prekonavaj, z tech co me zaujali vic to je Benicio Del Toro, protoze ty jeho kecy a buzerace jsou fakt paradni, Bruce Willis (i kdyz epizoda s nim nepatri k nejlepsim, on sam je super) a Elijah Wood, ten byl taky naprosto uzasnej. Trochu me zklamal Michael Madsen, jeho roli by klidne moh hrat nekdo obycejnej, Michael by si precejen zaslouzil vic. A pak tu je naprosto dokonaly a neprekonatelny Mickey Rourke. Par vytek by se ale k filmu taky naslo. Ze zacatku mi chvily trvalo nez jsem si zvyknul na styl vypraveni, kdy vetsinu casu postavy jakoby vypravely nebo mluvily sami se sebou a obcas se mi zdalo nektery auto hodne divny, bylo to uz s animaci trochu prehnany a spis vypadalo jak z kreslenyho filmu a pak taky hudba, i kdyz nebyla nejhorsi, tak se ji moc nedarilo vytvaret napeti (to nastesti zvladli postavy a samotnej pribeh). Taky mi prislo, ze vlasne vsechny tri filmy jsou o lasce a pomste, ale kazdej byl natolik originalni, ze to nevadilo. Krome tehle vytek stvoril Rodriguez naprosto bombastickej a krutej film a po vizualni strance naprostou dokonalost a kdyby kuli nicemu jinymu, tak aspon kuli ty vizualni strance stoji za to film videt.(31.10.2005)