Vizuální zpracování, které se tak často nevidí, skvěle vybraná herecká partička o pokud jde o obsah, má to být "seriózní nadsázka"? Kdo by to řešil ?! Mně se to líbilo.(25.7.2005)

• Malarkey

Na SinCity jsem kouknul dvakrát a i podruhé mi to utvrdilo skutečnost, že takovéhle filmy prostě nejsou pro mě. Tarantino, Rodriguez a teď už i Miller jsou režiséři bez kterých se skutečně obejdu a jediné co by mi mohlo od těchto tří chybět by byly možná tak komiksy které Miller původně nakreslil, protože ty mají skutečně co nabídnout, ale jejich filmy jsou čistá prachbídná snůžka jednoduchých příběhů jdoucích za pomstou plných neskutečných, neuvěřitelných ale veskrze silných scén, které se v paměťi ukotví ať už člověk chce nebo nechce. Tady si prostě nevybere. Sin City si z Pulp Fiction vzal ten způsob vyprávění jednotlivých příběhů, i když, jak mi jeden uživatel zde řekl, Tarantino na filmu spolupracoval minimálně. Každopádně i tak jsem nebyl spokojený a na další díly se rozhodně nijak závratně hnát nebudu. Stylové to sice je, ale zbytečně stylová brutalita, a zbytečně syroví hlavní hrdinové mi absolutně nesedí, i když v knize si je většinou rád užiju, ve filmu to jaksi nefunguje. Kniha je prostě kniha a přetavit tak jednoduše postavu která v knize funguje do filmu zas tak jednoduchý není. To by klidně mohli vyprávět tvůrci filmu Stopařova průvodce po galaxii. Sin City je městem hříchů, ale já bych se bez něj klidně obešel. Je vidět, že ho podporují hlavně rukopisy Tarantina a Rodrigueze. Ta stylovost je stejnak naprosto o ničem a to dokazuje film Spirit. Takže na tomhle je hezké akorát tak těch pár jmen, a to je asi tak všechno.(19.7.2009)

• Enšpígl

No druhý film u kterého mám zcela jiný názor než většina uživatelů, jistě je film vizuáně doveden k dokonalosti, to by poznal i slepej a za to taky mé 2*.Ovšem zbytek, nasilí ve filmech mě standartně nevadí,ale tady ty kopy brutality , byť je to dělaný s nadsázkou na mě působili , jako že brutalita je zde samostnaným filmem. No a ději se radši zmiňovat nebudu, nejsem asi ten správný komikosový fanoušek,ale tohle je jako kdybych si dal knedlo , vepřo a místo zela hranolky a ještě z toho jídla šel chlad . No ještě že tam byli krásný holky.(1.9.2006)

Naprosto věrná komiksová adaptace nejen svým obsahem, ale i formou. Souvislý a "samostatný" příběh nahrazují jednotlivé obrazy a člověk si opravdu připadá, jakoby sledoval/četl hranou komiksovou knížku... Vizuální zpracování zde hraje obrovskou roli, bez něj by Sin City nemohlo být tak uhrančivé a pohlcující. Atmosféra je na filmu to hlavní a nejlepší. V noci, v přítmí ulic, občas za deště, či sněhu si to špinavými ulicemi táhne parta zdegenerovaných, zkorumpovaných křiváků - na každém rohu je jeden a zničí vše, co můžou. Mezi nimi se však občas blýskne charismatický, silný hrdina s pravým smyslem pro čest, povinnost a hlavně s touhou se pomstít! A není žádné překvapení, že tím nejlepším hrdinou je Bruce Willis... 9/10(28.11.2008)

Jsem laik, co si před zhlédnutím pletl Franka Millera a Henryho Millera, avšak ani to mi nezabránilo, abych si užil takhle stylovou podívanou. Tím nejpřitažlivějším na filmu je však svět, ve kterém se naší neohrožení hrdinové pohybují (tedy více méně zabíjejí). Město plné zvrhlosti, bezpráví a nemilosrdného práva silnějšího skrývá ještě několik čestných hrdinů, kteří mají ještě kousek toho citu pro spravedlnost. Tenhle rozpor mezi jedincem a zhroucenou společností mě lusknutím prsty přenesl na černobílé plátno. Vše zdobí vyšperkované dialogy a stylová výtvarná stránka. Sice už nemám žádnou potřebu si přečíst předlohu, ale to mi ani v nejmenším nevadí. Když obrázky, tak jedině v pohybu.(10.7.2005)