Předloha: Frank Miller .. Na Sin City jsem se ihned po přečtení obsazení a poté vizuálně perfektním traileru, o kterém jsem mimo jiné napsal, že se jedná o trailer roku(ů) avšak vyslovil mírnou obavu zda film nebude už pouze slabší, obrovsky těšil! A výsledek? Oproti traileru zaostal. Až doslovně kopírovaný styl komixu, od vizuálních okýnek až po monology hlavních postav. Pro někoho klad, celkově spíše zápor. Navíc ony tři příběhy, každý určitě poutavý, jsou tak chabě propojeny až hanba. Opravdu, oním pojítkem mezi nimi jsou pouze všudypřítomné hříšné kurvy! Ono vlastně celé Sin City jako město může být předobrazem kteréhokoliv města na světě, protože prostituce je prostě všude. Nebudu komentovat a rozebírat každý příběh zvláště, jen shrnu pár aspektů, které jsou pro ně společné. Jsou dosti brutální, ujeté a jak už jsem říkal slabě propojené. Takže nejslabší bude scénář. A zřejmě mnohému nepomohla dělená režie. Ovšem celé je to vizuálně lahůdka! Filmu s přehledem kraluje příběh v němž John Hartigan (Bruce Willis) jde v rámci svého posledního služebního zátahu zachránit mladou dívenku a nečekaně se mu tento případ protáhne na mnoho let .. Celé Sin City mohlo být klidně jen o příběhu detektiva Hartigana a nezlobil bych se! Bruce Willis vede nejen herecky, ale i charismaticky a měl mé největší sympatie. U ostatních je to prostě slabší, od nadprůměrných po nudné herecké výkony. Kdybych však nekrotil svá očekávání (poslední dobou se to snažím u kino novinek co nejvíce dělat – čekám od filmu co nejméně – o to více mě poté překvapí, viz úžasná Válka světů) mohlo to být ještě horší. 75%(4.8.2005)

Vynikající zážitek. Podmanivá komiksová stylizace, skvělé postavy a enormně zábavný děj. Skoro každou minutu zde někdo padne mrtvej k zemi, takže na scénu neustále musí přícházet další a další charaktery, což kupodivu nepřináší potíž spojenou s nutností stále někoho představovat, ale právě naopak kulervoucí tempo. Nechápu, proč jsem film tak dlouho odkládal. 9/10(6.6.2009)

• Faye

Pokud Sin City má být nejlepší komiksová adaptace, tak se ráda do konce svého života dalšího takového „potěšení“ vzdám!!!(5.7.2005)

Zdánlivě to vůbec není film pro mě a vlastně jsem ho chtěl vidět jen proto, abych zjistil, co tolik pohoršilo českou reinkarnaci Stalina, kterou máme na Hradě a poštovních známkách. Na karlovarském festivalu se Herr Klaus z pozice vládce všehomíra o Sin City vyjadřoval dost nelichotivě, což je z mého pohledu ta nejlepší reklama. :-) Tihle konzervativci jsou vždycky celí nesví, když se zrodí dílo, které se vymyká, které nemůžou vecpat do žádné ze svých tabulek, kolonek a stranických stanov. A přesně tato očekávání Sin City naplňuje - není podobné ničemu, co jsem dosud viděl a dokonce si myslím, že je to první případ, hodný označení comicsový film. U všech dosavadních pokusů se comicsový způsob vyprávění transponoval do filmového, takže nakonec zbyl jen nějaký ten chlápek v legrační pláštěnce, kdežto tady film přesně obkresluje comics, včetně všech těch vertigo efektů, škrábancového deště, typického stínování atd. Jen je škoda, že hrdinové všech tří příběhů jsou víceméně stejní, schémata rovněž. Asi to není až tak podstatné, forma je v tomto případě dominantní. A je to krásný film. Krásný jak džber krve, převržený ve smutečním domě, jak by možná napsal Vítězslav Nezval. 80%(6.4.2006)

Bez mučenia priznávam, že comics nepoznám a že moje hodnotenie filmov je dosť ovplyvnené vizuálnou stránkou. Na Sin City som sa tešil ako malé dieťa, odkedy som videl prvé obrázky z filmu. Nesklamal som sa. Rodriguez dokázal spolu s Tarantinom a Millerom natočiť niečo, čo tu ešte nebolo. Pohyblivý comics na plátne, ktorý budete buď milovať alebo nenávidieť. Po formálnej stránke totiž ťažko niečo ako Sin City zaškatuľkovať inak ako comics pure. Páni režiséri poskladali fantastický herecký (Rourke, Willis, Madsen, Del Toro, Owen, Dawson, Murphy, Hauer), i ozdobný (Hartnett, Alba a všetky ostatné slečny zo Starého mesta) ansambel a natočili trojpoviedkovú drsnú jazdu s perfektnými hláškami a výbornými drsňáckymi postavami. Mimochodom, nechápem tunajšie hodnotenia našich TOP recenzentov, ktorí dajú tomuto experimentu menej než dali priemernému SW E3. Pretože najväčším hriechom pre mesto hriechu je označiť ho za priemerné. Miho rulezz. 10/10(25.7.2005)