Dlouho jsem se nemohl dočkat toho, až to uvidm, protože spojení Rodriguez, Bruce Willis, Michael Rourke a na výpomoc přezvanej Tarantino už předem napovídalo jaký jatka to budou. A jak jsem doufal tak se i stalo. Začátek sice moc nezaujme, snad jen Willis a trocha krve stojí za řeč, jenže potom na scénu přijde Rourke a to začínaj fakt ty nejkrutější jatka. Marv v podání Rourkea zmasakruje ve svým příběhu skoro každýho a koho nechá chvilku žít, tak toho pak stejně umučí(Elijah Wood do mordoru už po svých nedojde). Rourke tady prostě nemá sebemenší chybu a jeho hlas dokonale sedí, troufám si říct že je to jedna z nejlepších rolí Rourkea A i celá ta povídka je to nejlepší co se dá ve filmu vidět, ale tim nechci snižovat ostatní povídky, ty zase o moc nezaostávají a třeba takovej slizoun jako je tady Beniccio Del Toro taky nemá chybu, jen příběh je o něco horší, ale podříznutej, jednorukej Del Toro s kouskem pistole v hlavě, kterej i jako mrtvej neustále buzeruje Clivea Owena to rychle vynahradí. Asi nejslabším příběhem je tady ten s Willisem, kterej je rozdělenej do dvou částí a to tak, že jedna se odehraje na začátku filmu a ta druhá na konci filmu a to jí možná trošku uškodilo, ale i tak si myslim že Willis rozhodně nevynikal tak jako Rourke nebo Del Toro, ale když to Rodriguez vynahradí zase nějakou tou brutalitkou jako je zamlácení hlavy do podlahy, tak to hned přestane vadit. Jen jedna věc mi na tomhle filmu moc neseděla a to hudba, která někdy trochu neseděla, tady se Rodriguez se svojí hudbou moc nevyznamenal, určitě by bylo kuprospěch kdyby to přenechal někomu povolanějšímu, ale to je jen malá vada na kráse a tak můžu bez většího otálení dát 5*(30.9.2005)

"Pravda niekedy nič neznamená. Ale ty budeš vedieť svoje. A to pre mňa veľa znamená. Drž sa odo mňa ďaleko, Nancy. Inak ťa zabijú." Hardcore! Omračujúci zástup hercov všetkého kalibru (Elijah Wood, Mickey Rourke, Josh Harnett), chladnokrvne bezcitná réžia a ďalší "technický" spôsob, akým do budúcnosti nakrúcať filmy (viď. neskoršie 300 Zacka Snydera). Cynizmom naprataný dialóg, kastrácia, noir, džez, cigarety, alkohol, striptérky a veľa ďalšieho. No v prvom rade fantasticky nezastaviteľný a dojemný (!) rytiersky buldog Rourke. Komiks som nečítal a Roberta Rodrigueza pokladám za ťuťmáka, ktorý by sa mal viac venovať režírovaniu, než rozprávaniu o režírovaní, ale toto sa mi páčilo. Aj keď mi to trocha pripomínalo úderný vtip, natiahnutý na neúmerných 127 minút. A niektoré postavy (Owen) a herci (Albaová) ma nebavili.(14.12.2005)

SIN CITY je první věrnou konverzí komiksu jakožto popartového žánru na stříbrné plátno. Narozdíl od drtivé věštiny zepizovaných filmových narativů, které si půjčily příběh a určité typické znaky komiksu, podřizuje Rodriguez "jazyk" (stylizaci narace) původní platformě, pro kterou byly příběhy vytvářeny. Zřejmě lví podíl na sugestivitě a přesvědčivosti filmu má autor předlohy Frank Miller, díky němuž SIN CITY skutečně působí jako rozpohybované stripy jeho noir rapsódie. K tomu si přičtěme nezvyklý podíl popisných monologů a skutečně labužnickou práci s barvou a máme na pitevním stole formálně nejdokonalejší remake, jaký jsme kdy mohli vidět. A obsahově? Funguje to, světe zboř se! Bezútěšný svět kriminálníků, pasáků a zjizvených lidí má patřičný magnetismus a ač jsou příběhy zpravidla hodně čitelné a poznamenané nelogičnostmi, které komiks netrápí, udržuje si SIN CITY neskutečně intenzivní atmosféru, mísící v sobě noir drsnost a naturalismus, hraničící se sadismem. Psychologie stav funguje a všichni tři hlavní představitelé odevzdávají maximum, každý pod svém, každý bezchybně. Trochu mě mrzí určitá samoúčelnost, kterou je stižen Marvův příběh... chybí tam prostě silný poetický moment typu pomsty Valkýr či Hartiganova řešení patové situace. Ale popravdě, chyby vyorávám pracně. Skutečně jsem se občas ptal, k čemu to všechno je, k čemu to směřuje... ale to je irelevatní otázka. Jen a jen k filmu samotnému. Ke zralé a drsné poetice, která nemá konkurenci... Svým zvrhlým způsobem je SIN CITY karikaturou dnešního světa a úsměv při jeho černém humoru má tendence mrznout na rtech. Požitek z postmoderní dekadence, to je Město hříchu!(23.7.2005)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(20.1.2006)

Originálně natočené a plné hvězd. Vizuálně je film dokonalý, ale děj je slabší. Každý postřelený se ze svých zranění dokáže vykurýrovat, i když schytá dvacet rán do břicha. Quentinův styl mi nikdy nic neříkal, ale tady musím ocenit alespoň ty vizuální orgie.(7.9.2009)

• - Alba prý údajně šla do několika strip barů načerpat inspiraci pro svou roli. Prohlásila, že jí to moc nepomohlo, protože tanečnice prý dělají vše pro to, aby dostali spropitné a na tanec důraz nekladou. (don corleone)

• - Jeden večer během natáčení se Rodriguez rozhodl pro uspořádání koncertu. Jeho skupina Chingon byla předkapelou a tou hlavní byla skupina The Accelerators, jejímž frontmanem je Bruce Willis. Na akci nechyběli herci a členové štábu Sin City a také filmu Temný obraz, který se zrovna také natáčel v Austinu v Texasu, kde také Robert Rodriguez bydlí. (duklak2)

• - Natáčanie prebiehalo v meste Austin v americkom Texase. (Laslo)