poster

Království nebeské

 • Velká Británie

  Kingdom of Heaven

 • Španělsko

  Reino de los cielos, El

  (Španělsko)
 • Německo

  Königreich der Himmel

  (Německo)
 • SK název

  Kráľovstvo nebeské

Akční / Historický / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie / Španělsko / USA / Německo, 2005, 144 min (Director's cut: 192 min)

 • KevSpa
  *

  Myslela jsem si, že Ridley Scott nemůže natočit nudnější film, než bylo 1492: Dobytí ráje. Myslela jsem si, že Ridley Scott nemůže natočit film s horšími dialogy, než měl Gladiátor. Myslela jsem si, že Ridley Scott nemůže obsadit do filmu horšího herce, než byla Demi Moore v G.I. Jane. Mýlila jsem se! Ridley, najdi si prosím pořádného scenáristu, a přestaň obsazovat do svých filmů toporné manekýny typu Orlando Bloom.(22.4.2005)

 • Superpero
  *****

  Ridley Scott je prostě sázka na jistotu a ani tentokrát nezklamal. Království Nebeské je velice zdařilé dílo nad kterým stojí za to se i zamyslet. Zvlášť se mi líbila úvodní část ve Francii (super bitka) a pak i v Jeruzalémě když byl Balian ještě bezprizorní. Navíc ono moc filmů o křižáckých výpravách není (napadá mě snad jen Cid) takže je to i dost zábavné a hlavně neokoukané. Vše navíc podtrhují skvělé herecké výkony hlavně Orlando Bloom má konečně co hrát. Neznám lepší film ze středověku a o křižácích. P.S. Silně doporučuji podívat se na režisérskou verzi, je mnohem delší, podrobnější a film působí mnohem celistvějším dojmem, i když proti klasické kinoverzi nemůžu říct ani popel.(9.5.2005)

 • Lynn
  ****

  Nový film Ridleyho Scotta, alespoň jak mohu soudit ze zdejších hodnocení a komentářů, opět rozděluje diváckou obec na dva antagonistické tábory. Mě osobně se "Kingdom of Heaven" velice líbilo jak po vizuální, tak po hudební stránce. Také jsem se nejdříve zalekla celkem dlouhé stopáže, ale musím přiznat, že jsem se nenudila ani minutu. Jisté výhrady bych měla proti Orlandu Bloomovi, který má nesporně hezkou tvářičku, ale s talentem je na tom hůře. A co mě potěšilo nejvíce je, že jsou křesťané i muslimové zobrazeni pěkně 50:50 (svině i idealisti se našly na obou stranách - ve středověku jako dneska). A patetičnosti tu na americký film taky není zas tolik. Scottovi se prostě povedlo natočit další bezva film, na který se dobře kouká a z hlavy se nevypaří příliš rychle.(10.5.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Při natáčení bitevní scény u hradu Shattionu spadl Orlando Bloom z koně a vyvrknul si rameno. Natáčení scény tak muselo být přesunuto až na další týden. (Beckett51)

 • - Orlando Bloom hraje ve filmu kováře, stejně jako ve filmové sérii Piráti z Karibiku. (Ganka)

 • - Ve skutečnosti neodešla Sibyla po pádu Jeruzaléma s Balianem. U Saladina se přimluvila za život svého manžela Guye de Lusignana, po jehož boku zůstala až do své smrti v roce 1190. (Platom)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace