poster

Království nebeské

 • Velká Británie

  Kingdom of Heaven

 • Španělsko

  El reino de los cielos

 • Německo

  Königreich der Himmel

 • Slovensko

  Kráľovstvo nebeské

Akční / Historický / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie / Španělsko / USA / Německo, 2005, 144 min (Director's cut: 192 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Ten, co reinkarnoval žánr a ten co nastavil vysokou laťku pro všechny další filmy přicházející po Gladiátorovi. Hodně filmů jako třeba Trója nebo Král Artuš nezvládli očekávání a vložené peníze a teď se vrací gladiátor Ridley Scott, aby nám ukázal jak se to má dělat správně a taky naposledy. Ne vše se mu v tomto filmu podařilo. Vezmeme to postupně. Příběh o kováři, jeho navráceném a znovu poznaném otci a cesté do země, která se má stát Královstvím nebeským. Herci jsou jisté hodně dobří (Jeremy Irons, Edward Norton a Ghassan Massoud), ale také tu je jeden, kterého se báli asi všichni fanoušci dobrého herectví, Orlando Bloom. Je to možná velká smůla, že Gladiátor Crowe nehraje i v tomto snímku, ale poté by o podobnost a kopírování Gladiátora nebylo pochyb. Orlando není taková třasořitka jak by se čekalo, ale také není Crowe, který v každé minutě na plátně dává na vědomí kdo je a neschovává se trapně za jiné. Orlando má pár hodně špatně napsaných replik, z kterých naprosto nepobírám to jak mohl někdo napsat tak tragické zvedání morálky a snahu o pocit "můžeme vyhrát" jakou předvedl Orlandu pří obraně Jeruzaléma, ale budiž. Obraz to je něco co oba Scottové milují a co k nim patří. Některé scény působí jako kdyby ukazovali samo Království nebeské. Avšak v některých scénách (potopení lodi)jsem kameru zase totálně nechápal. Z potopení jsme neviděli vůbec nic. Prostě se něco dělo a pak to skončilo a je po všem. To není zrovna nejlepší. Jinak první pořádná bitka mi připomíná gladiátorův boj proti germánům na začátku Gladiátora. Asi jen náhoda ;-). Bitvy patří mezi to lepší z tohoto filmu stejně jako záporné postavy. Celý film je zvláštní mix, trochu nevyvážený, snad se v DC dočkáme zajímavějšího poddání a děje. PS: extended wow... Ridley umí, i když mu to Orlando kazí:)(12.6.2005)

 • KevSpa
  *

  Myslela jsem si, že Ridley Scott nemůže natočit nudnější film, než bylo 1492: Dobytí ráje. Myslela jsem si, že Ridley Scott nemůže natočit film s horšími dialogy, než měl Gladiátor. Myslela jsem si, že Ridley Scott nemůže obsadit do filmu horšího herce, než byla Demi Moore v G.I. Jane. Mýlila jsem se! Ridley, najdi si prosím pořádného scenáristu, a přestaň obsazovat do svých filmů toporné manekýny typu Orlando Bloom.(22.4.2005)

 • Cervenak
  *****

  Najlepší historický epos nového tisícročia, Hollywood v tej najkvalitnejšej podobe, výrazne lepší film ako precenený Gladiátor. Je duchaplný (a neskĺzava do naivity, aspoň nie na americký štúdiový veľkofilm), má skvelú hudbu a výpravu, dostatok bojových scén a predovšetkým sústredenú, v každej scéne presnú Ridleyho réžiu. Bloom mohol byť výraznejší, ale rozhodne to celé nekazí. Vynikajúci David Thewlis. Nutnosťou je director´s cut, ktorý je o dve hviezdy lepší ako kino-verzia - pre mňa nepochopiteľne nízke hodnotenia si vysvetľujem len tým, že dotyční videli ten nesúvislý pahýľ, čo išiel v kinách. K ostatným komentárom: Tom Hardy je zrejme mimozemšťan a videl ten film len z rakety na obežnej dráhe. ;-)(30.8.2007)

 • Faye
  **

  Škoda, že to nebylo tak o 2 nebo 3 hodiny delší (jen žertuji ..snažím se vzpamatovat ). Pán Bůh mi buď milostiv, ale já se nudila, nudila, nudila k smrti. Ještě, že multikino má tak pohodlná křesla, takže jsem mohla (občas) nudu zaplašit slastným spánkem.(31.5.2005)

 • POMO
  ****

  Producenti na čele so Scottom by sa mali triasť, pretože KINGDOM OF HEAVEN je pre komerčného amerického diváka len o kúsok atraktívnejším počinom než ALEXANDER. Samotným dejom hýbu viacej vedľajšie postavy než tá hlavná - tá sa dostane ku slovu až v závere. A ony vedľajšie nie sú dosť prepracované na to, aby film vyzdvihli z vôd pouhej dejepisnej rekonštrukcie historických udalostí. Táto rekonštrukcia je plná zaujímavých dialógových myšlienok, ktorým však chýba hlbší kontext s obrazom. Ten je sám o sebe krásny - obrázky majú atmosféru a poetiku v každej jednej lokácii a sú jednou z vecí, ktoré film robia o tú triedu lepším než bol ALEXANDER. Tými ďalšími sú heterosexualita Bloomovej postavy, až prekvapivá politická korektnosť a sentimentálne (t.j. pre radového diváka zrozumiteľne) podané protivojnové posolstvo. Osobne dávam štyri hviezdičky tiež za Harryho soundtrack, slušne zvládnutú záverečnú bitku na hradbách a Sibylline oči. Existuje na svete chlap, ktorý by jej odolal?(26.4.2005)

 • - Pro film bylo vyrobeno 7 500 zbraní, včetně 250 kuší, 20 000 šípů a 3 000 štítů. (HellFire)

 • - Rozpočet: 147 milionů dolarů, celosvětové výdělky v kinech: 211 652 051 dolarů. (13_11)

 • - Po předání Jeruzaléma Saladinovi křesťané nemohli jen tak odejít, museli se vykoupit (valnou část zaplatil Balien s Jeruzalémským Biskupem) a pokud nemohli, byli prodáni do otroctví dle muslimských válečných pravidel, které jsou popsány v Koránu. (Horazius)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace