Žralok v hlavě

Komedie / Drama

Česko, 2005, 75 min

Čekal jsem úplně něco jiného, ale to, čeho se mi dostalo, mě posadilo do židle. Švankmajer z toho sice kouká až moc okatě, ale to je snad jediná výtka. Tak svěží, čerstvý a netradiční vánek v kraji českém bych nečekal..BRAVO!(9.7.2008)

Trestuhodne zahodený potenciál filmu svetlozraký Kaiser zachráni len svojim zjavom no tam to aj končí. Procházková musí na Švankmajera ešte dorásť.(1.5.2010)

Zvláštní a své.... Kaiser tedy přesvědčil.!(8.8.2008)

• Ruut

Jako půlhodinový filmík by to bylo vynikající famácké (nebo adekvátní školy - abych kdyžtak neurazil) závěrečné cvičení. Ale jako celovečerák hrozně natahované. Kaiser je super casting. Maria Procházková bude za 10 let taky super.(8.4.2010)

Nechceš kachničku? Pojďte si vzít kachničku:-) Pivo je lepší než léky, člověk po něm usne ani neví jak a nebolí ho aspoň hlava:-) Velice pozoruhodný, nápaditý a působivý film, výborný především po vizuální stránce, špatný nebyl ale ani po zvukové a obrazové stránce, i kamera Martina Štěpánka byla velice dobrá. Hlavní punc tomuto filmu však dal výborný výkon Oldřicha Kaisera (mimochodem točilo se v jeho skutečném bytě, kde před časem sám bydlel) v roli osamělého a nemocného člověka-podivína, jakých denně vídáme desítky, ale ne každý si s někým takovým pokecá, většinou se jim člověk vyhne..Můžou však oni za to? Také jednoho takového znám, říkáme mu Otík, nosí krátké kalhoty na kšandy, které stále šponuje, každé ráno stepuje na zastávce a prosí o cigarety, když je dostane, tak tisíckrát děkuje a klaní se...Nikdy nevíš...(17.6.2008)