poster

Žralok v hlavě

Komedie / Drama

Česko, 2005, 75 min

 • Karlos80
  ****

  Nechceš kachničku? Pojďte si vzít kachničku:-) Pivo je lepší než léky, člověk po něm usne ani neví jak a nebolí ho aspoň hlava:-) Velice pozoruhodný, nápaditý a působivý film, výborný především po vizuální stránce, špatný nebyl ale ani po zvukové a obrazové stránce, i kamera Martina Štěpánka byla velice dobrá. Hlavní punc tomuto filmu však dal výborný výkon Oldřicha Kaisera (mimochodem točilo se v jeho skutečném bytě, kde před časem sám bydlel) v roli osamělého a nemocného člověka-podivína, jakých denně vídáme desítky, ale ne každý si s někým takovým pokecá, většinou se jim člověk vyhne..Můžou však oni za to? Také jednoho takového znám, říkáme mu Otík, nosí krátké kalhoty na kšandy, které stále šponuje, každé ráno stepuje na zastávce a prosí o cigarety, když je dostane, tak tisíckrát děkuje a klaní se...Nikdy nevíš...(17.6.2008)

 • Philippa
  ****

  Žralok se mi fakt moc líbil. Plul si svou vlastní pestrou cestou a tím pádem se nepřiřadil ke "stádu". Žralok je vlastně úplně stejný jako hlavní hrdina. Postává a pořvává na kolemjdoucí z nichž někteří rovnou utečou, někteří nechápavě kroutí hlavou, někteří se na chvíli zastaví, někteří s ním dokonce začnou komunikovat a nechají se obdarovat. Bohužel mám obavu ,že těch posledních bude nejméně......(17.6.2008)

 • Reiniš
  **

  Možná nuda o ničem. Možná velké filmové dílo. Možná...(17.6.2008)

 • Deimos
  **

  TV/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +dobrá práce s triky, hudba, jestěže je to tak krátké -spousta herců na které jsem se těšil se tam jen mihne, je to divná nuda/// Když jsem se mrknul na hodnocení, tak jsem tak nějak tušil, že mě film buď nadchne a nebo vůbec neosloví. Stalo se to druhé a já váhám i nad tou druhou *. Zpracování je zajímavé, forma netradiční, námět prostinký, děj podivný a nudný. Rozhodně to není zábavné nebo vtipné a dramatické či vyhrocené scény tady taky nenajdete. Snad je tady jen pár zajímavých momentů a záběrů, to ale nestačí ani na průměrný film./// Celkem 35%///(17.6.2008)

 • lena60
  ****

  Velice zvláštní film. Na začatku mě moc nebavil, ale celkové hodnocení dávám vysoké, hlavně kvůli tomu, že u nás se o podobné experimenty moc režisérů nepokouší. Plno skvělých nápadů, výborná animace s hudbou a v neposlední řadě Oldřich Kaiser, který zahrál roli nemocného, osamělého člověka opravdu skvěle. Role snad napsaná přímo pro něj.(20.6.2008)

 • - V skutočnosti sa film nenatáčal v pravom byte Oldřicha Kaisera, ako tvrdili niektoré média. V byte sa natáčalo od rána do večera, a preto dal Kaiser svoju menovku na dvere. Celé to bol fór, na ktorý obyvatelia domu jednoducho skočili. (Raccoon.city)

 • - Na počesť postavy, ktorú vo filme hral Oldřich Kaiser, sa na dome, kde sa natáčalo, odhalila busta s cigarou. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace