Mladá naivní kráska Noelle se v roce 1939 v Paříži zamiluje do amerického pilota Larryho Douglase. Ten odjede do války a nevrací se, a tak začne Noelle využívat bohaté muže, aby si vybudovala kariéru herečky a měla dost peněz na soukromé pátrání po Larrym. Po válce zjistí, že se Larry oženil s interesantní Catherine. Lstí připraví Larryho o všechny nabídky práce pilota v Americe a skrze svého pohádkově bohatého milence Demerise z něj udělá svého soukromého pilota. Navážou znovu vztah a rozhodnou se zbavit Catherine násilím, když se nechce rozvést. (ariva)

majo25

Film sa dosť dlho vlečie a zaujímavý začne byť až pri opätovnom stretnutí dvojice hlavných protagonistov, kedy sa zamotáva zápletka. Najlepšia je až časť pred záverom, kedy docháza k zlomu a z filmu sa stáva takmer iný film. Obria stopáž je zabijákom filmu, predovšetkým úvod by si žiadalo skrátiť pokojne aj o hodinu. Akurát máme možnosť vidieť, že sa mladé francúszke herečky dostávajú k hereckým roliam cez posteľ...alebo žeby to bolo u herečiek vo všeobecnosti? Prvok nenaplnej lásky a následnej pomsty je prílišne rozvíjajúci (veľmi cítiť, že námet napísala žena), často odskakujúci k druhej linke s mladou a celkom šarmantnou Sarandonovou, čo už vytvára telenovelovskú pachuť. Zápletku zamotávajúci predzáver je preto oneskoreným, ale napriek tomu príjemným balzamom. ()

Volodimir2

Výborný film, podľa románu Sidney Sheldon a odohráva sa v predvečer 2. svetovej vojny, v jej priebehu a aj po 2. svetovej vojne. Pekná Noel Paz stretáva tesne pred vojnou vo Francúzsku amerického pilota Lary Douglasa, ktorý vypomáha, ako dobrovoľník, pre britskú RAF. Po prepadnutí Pearl Harboru sa vracia do štátov a bojuje proti Japoncom. Pomaly zabúda na Noel a ožení sa s Katarínou. Ale láska s Noell je aj pre neho osudová a pri najbližšom stretnutí s ňou opäť vzbĺkne. Noell nerieši rázne vzťah k svojmu nevernému milencovi, ba práve naopak spoločne plánujú a realizujú smrtiaci plán. Lary a Novell sú obvinený z vraždy. Ale všetko neprebehne podľa ich predstáv. ()

moriero

Tady nebudu objektivní. Knižní předlohu prostě žeru, takže zde jsem si každý záběr jaksi povinně vychutnával. Marie France je tady za bohyni, o tom žádná. Ani mi nevadilo, že je Noelle v knížce modrooká bloncka. Něco v jejím zfilmovaném charakteru mi ale drhlo. V knížce to byla větší bestie, taková citově autistická psychopatka. Uměla se ale odvděčit lidem, co jí pomohli na vrchol. Škoda že se do filmu nevešlo těch pár epizod, jak pašovala Židy z okupované Paříže. A Catherine byla původně daleko vtipnější. Rozsekala mě její hláška, když jí Larry ukazoval nějaký klášter v Řecku. On: "Asi nejsou doma." Ona: "Anebo se zbavují nepohodlných těl..." Ale to značně odbíhám. Mám hodnotit film a ne knížku, ne? Smutný, retro, zamilovaný a zase smutný. Se zajímavým koncem. Určitě doporučuju. ()