Pro mne osobně nejlepší komixovej nářez za rok 2008 a to počítám i "Batmana - Dark Knight"... Pokud je to podle komixu, nepotrpím si na velký kecání, vykreslování postav, ale co chci, tak akci a té mi naložil "Hulk" víc než všechny komixový filmy za rok 2008. Na nic se nečeká, akce jede od začátku, furt se něco děje, film je výtvarně špičkově zvládnut, obsahuje obrovské množství detailů, se zelenou barvou si hraje podobně jako Dario Argento ve svých horrorech s červenou ... ale hlavně akce je na naprostým vrcholu, překonává ve velkoleposti a destruktivnosti skoro všechny komixo-akční pecky v dějinách kinematografie. Finální "Hulk-smah" mě vystřelil z pohovky a třešničky na dortu v podobě jako camea Lou Ferigna a Roberta D. Jr. ve finále jsou opravdu víc než sympatické. Hulk sice není můj nejoblíbenější komixový hrdina (kromě Bladea je to zřejmě Iron man), ale tady opravdu zazářil. Bomba!!(29.10.2008)

Scénář: Zak Penn .. Marvelácký zelený přírůstek je slabší než jejich nedávný briskní Iron Man a nakonec nedostihl ani svého o pět let staršího bratra z režijní taktovky Ang Lee. Rychlokvasící, přepisovaný scénář bez komplexnějšího pohledu, nadhledu, nějakého výrazného humoru či akce (Louis Leterrier zůstal krutě nevyužitý, protože právě skvělou akci on umí - když má tedy prostor), díky kterému film působí jako nějaká epizodka z většího celku (čemuž napomáhá Tony Stark při svém shánění kamarádů do party). Tohle byl film pouze o tom, že ten kamarád v jejich fikčním světě také existuje a co zhruba dokáže a více (a snad lépe) předvede až jindy (čemuž odpovídá i původní produkční plán "direct to DVD"). Standard průměru, kde k vyšším metám nestrhne ani akce, ani psychologie postav a to ani přes fakt, že Edward Norton je jako skrývající se Bruce Banner velice přesvědčivý.(17.7.2008)

Diametrálne odlišné pokračovanie, ktoré síce prvý diel neignoruje ale už odlišným castingom dáva zabudnúť na Ang Leeho verziu. Nie je to presne Hulk akého som som si predstavoval a veľká škoda scenára, ktorý je príliš plochý, skratkovitý a plný žánrových klišé, ale napriek tomu sa nejedná o žiadny omyl. Aj navzdory slabšej charakterizácii postáv je puto medzi Brucom a Betty stále hmatateľné, Tim Roth dostatočne diabolský a Leterrier minimálne v akcii dokazuje, že je preborník a adrenalín do žíl diváka pumpuje v pravidelných dávkach. Plnohodnotná komiksová adaptácia sa síce nekoná ale čo sa týka zábavnosti, vlastne nemám čo vytknúť. 70%(5.9.2008)

Nemám rád, ak sa robí remake relatívne "nového" filmu, chlapci v Marvel Comics (ktorí si po úspechu IRON MANA začali produkovať svoje sfilmované komiksy) sú ale dosť inteligentní na to, aby sa s tým neuspokojili a tak môžeme Leterrierovho NEUVERITEĽNÉHO HULKA vďaka šikovnému scenáru vnímať skôr ako pokračovanie Leeovho HULKA z roku 2003. Marvelácka verzia je iná, neopakuje staré recepty, snaží sa vymýšľať iné. Zelené monštrum tentokrát pripomína besnú temnú nočnú moru, viac divoké zviera, než človeka, čo je v porovnaní s dráždivo filozofickým Leeom zaujímavý krok nie k lepšiemu, ale k INÉMU výsledku. Silný kasting (Norton,Tylerová, Roth, Hurt, Nelson), vtipné žmurknutia na fanúšikov (Pomstitelia, Lou Ferrigno, Stan Lee, Tony Stark) a vysokorozpočtová akcia z filmu robia nadpriemernú komiksovú zábavu z produkcie Gale Anne Hurdovej (jednej z bývalých manželiek Jamesa Camerona a producentky hitov ako VOTRELCI či TERMINÁTOR 2: DEŇ ZÚČTOVANIA). Zahasenie požiaru tlesknutím rúk. Toto som chcel vidieť celý život. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/176496/Neuveritelny-Hulk-80.html(29.11.2008)

Norton si to celkom užíva (jeho znudený výraz z Iluzionistu ma straší dodnes), film má väčšinou solídne tempo a záverečné "smash" ma náramne bavilo, ale... nič iné tam nie je. "Príbeh" to vlastne nemá, dialógom zúfalo chýba šťava (sem-tam dobrá hláška by fakt bodla) a Tylerka, Roth a Hurt sú načisto nezaujímaví - ako postavy i hereckými výkonmi. Tretia hviezdička je vlastne len za záverečné cameo.(4.4.2009)

• - Stan Lee – slávny tvorca komiksov a Hulkov duchovný otec sa objaví aj vo filme ako chlapík, ktorý sa otrávi rádioaktívnou limonádou. (youtoo18)

• - Hulk aj Abomination vznikli kompletne v počítači, takže herci často hrali s neviditeľnými partnermi alebo pred zeleným pozadím. Pre čo najrealistickejšiu mimiku snímali tváre hercov infračervenými kamerami a potom ich digitálne prenášali do tvárí trikových kreatúr. (Tolf)

• - Edward Norton sa pri presadzovaní svojej „vízie“ filmu pohodol so štúdiom Marvel, ktoré chcelo z filmu urobiť čo najkomerčnejší a najakčnejší film. (youtoo18)