Karate Kid

• slovenský

Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

Film sice dost vysmívaný, ale mě se dost líbil (více než Rocky). Ptačí skok je už dnes klasika (velmi často parodovaná). Další díly byly už o dost slabší (hlavně ten třetí) a Ralph je dnes už kdesi v říši zapomnění(7.7.2003)

film mého mládí :)(12.11.2008)

Jedna z těch hodně velkých klasik mého dětství, kdy jsem hned po shlédnutí chtěl být jako hlavní hrdina ... nestalo se. Závěrečný kop je legendární a popravdě to jediné co si z filmu pamatuji.(12.9.2010)

Podařenou titulní píseň "The Moment of Truth" má nasvědomí partička Survivor, která tak ozdobila další z filmů 80. let. Píseň poté vyšla v roce 1993 na výběrovém albu "Greatest Hits 2" této skupiny.(12.12.2005)

Film mého dětství, z kterého ovšem další schlédnutí vyloudilo pouze široký úsměv na tváři, .. ovšem vzpomínky, jsou vzpomínky, a nejeden kluk i holka se dali po zkouknutí tohoto filmu na karate .. ovšem do doby, než pochopili jaká je realita : o) Přesto jsem rád, že jsem mohl znovu po letech zkouknout "Navoskovat, rozetřít, navoskovat, rozetřít . . " a pousmát se a zavzpomínat. O trošku slabší, než Mistr Kickboxu (o 5 % :o)). 60 %(4.6.2009)

• - Prvý film Elisabeth Shue. Kvôli natáčaniu prerušila štúdium na Harvarde. (genetique)

• - Charlie Sheen odmítl ztvárnit postavu Daniela (Ralph Macchio). (Claude Speed)

• - Žlté auto, ktoré Daniel voskoval v rámci tréningu, dostal potom Ralph Macchio od producentov ako dar a stále ho vlastní. (genetique)