Karate Kid

• slovenský

Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

Další z řady mých oblíbených dětských záležistostí, která kolovala na tehdejších VHSkách od jednoho kámoše ke druhému jako na běžicím pásu a všichni jsme se snažili naučit ten slavný ptačí kop, který beru jako symbol celého snímku. Všechny herecké role mají charakter a skvěle se na ně bez jediné vyjímky kouká. Pat Morita však stojí hrdě a zaslouženě na vrcholku jich všech a domnívám se, že navždy zůstane v srdcích diváků tím starým roztomilým Miyagim, ikdyž se za svou bohužel už uzavřenou kariérou nahrál dalších rolí habaděj. Scénář není nijak složitý a každý si dokáže po pár scénách asi sám doplnit, jak to celé dopadne. Což nám, ale jako dětem přímo vyhovovalo, protože třeba takového Predátora z tétež doby, jsem správně dokázal pochopit až o několik let později. Když se ale velmi hluboce zamyslím, tak to asi není úplně spravný srovnávací příklad :D Nesmím ani zapomenout na úžasnou práci Billyho Contiho, který sepsal úžasný soundtrack a spolu s klasickými 80tkovými kapelami jako byli Survivor či Joe Esposito, se jedná přímo o atomovou nostalgickou bombu. To všechno si myslím jsou podmětné důvody, proč musím hodnotit plnou polní hvězdičkovou známkou.(13.12.2010)

Film sice dost vysmívaný, ale mě se dost líbil (více než Rocky). Ptačí skok je už dnes klasika (velmi často parodovaná). Další díly byly už o dost slabší (hlavně ten třetí) a Ralph je dnes už kdesi v říši zapomnění(7.7.2003)

Bylo mi 8,když jsem na tom byl v kině a pamatuju si,že jsem tenkrát na tom byl 2x za sebou.Pěkný film pro děti o touze nakopat větší a silnější do prdele.Vřele doporučuji všem šikanovaným.(17.6.2009)

Odrůstal jsem na tom ... Jsem zvědavý na remake .. Ale tahle původní verze mě hodně inspirovala :) Pusťte mladším dětem a jestli začnou chodit na bojový sport :)(20.5.2009)

Moje srdcovka o karate. Zároveň i můj první film, který mě zasvětil do tohoto bojového umění. Velice mě to bavilo. Dokonce jsem přemýšlel, že se přihlásím do nějakého kurzu, kde se učí karate, ale nakonec jsem neměl tolik odvahy. Příjemný starý pán, který učí bojovat mladíka. Je to klasika a i proto ji hodnotím nadprůměrně.(12.8.2008)