Molly

Molly

Molly: Stratený svet

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1999, 89 min

Dojemné scény mě neberou, kladně hodnotím fakt, že jsem se někdy dost dobře zasmál.(1.12.2009)

• Lacike

Je to nieco ako Rain Man skombinovany s filmom Awakenings. Ale ani na jeden z tychto genialnych filmov Molly nema. Tento film bohuzial neponuka prilis zaujimavy pribeh a ani spracovanie na urovni Hallmarkovskych naivnych filmov pre zeny za vela nestoji. Mna zaujalo len viacero znamych hercov, ktorí sa tu objavia, ale nepredvedu nic extra a ani kvôli nim nema cenu stracat s tymto filmom cas. 4/10.(13.12.2014)

Pěkný film, ale na Rain man to nemá.... Nicméně Elisabeth Shue, roli zahrála suprově a docela mi jí bylo na konci líto... Ale bratra (Aarona Eckharta) v té roli pečovatele obdivuju, málo kdo by tohle zvládl...(16.6.2010)

Taký smutno-veselý príbeh. Trocha sa to podobá na Čas prebúdzania s Nirom, ale je to slabšie.(19.2.2013)

Na Molly vidieť výborne rozdiel medzi hollywoodskym a európskym prístupom k závažným témam. Ale je to trochu nepresné, skôr je tu vidieť rozdiel medzi komerčnou a nezávislou tvorbou, aby som američanom nekrivdil. Nechcem si ani predstaviť, ako by s danou témou naložila rumunská nová vlna (asi by sme si pozreli detail prezliekania nohavičiek a ďalších nepríjemností, ktoré by Eckhart musel s Molly podstúpiť), na druhej strane nechcem vedieť, ako by Molly zobrazili bratia Farrellyovci. Elizabeth Shue mi do role príliš nesedí, ale na jej obhajobu treba povedať, že príroda si nevyberá a autistami môžu byť aj krásni ľudia. Ako dráma je film nevieryhodný, ako komédia celkom ujde, potešia pasáže z divadla a záchrana rakov v reštaurácii.(10.2.2013)

• - Aaron Eckhart a Thomas Jane se spolu sešli před kamerou již ve filmu Černý čtvrtek (1998). (Ajka1)