Světák

Man About Town

Sveták

Komedie / Drama

USA, 2006, 96 min

Musím uznat, že toto antižánrové dílko bylo zvláštně originální. Jak je mým zvykem, dívám se na podrobnosti až po skončení projekce, a tak už vím, kdo za těmi zmatky stojí. Binder, co si zahrál jednu z hlavních šaškovských rolí a vypadal stejně zmateně. Ovšem všecky zdejší mouchy vychytal ve snímku o rok později. Tady mu ještě zřejmě úporná snaha o sociální tragikomedii nevyšla. Ben mě nezklamal, pořád ten inteligentní kukuč a Rebecca byla prudce neodolatelná. Tak úplně bezcenný film není, jako prostředek k sebereflexi působí znamenitě.(10.6.2012)

Hodnocení je dosti nespavedlivé, osobně bych viděl film trošku v lepších číslech. Ben Affleck udělal opravdu ve svém herectví pokrok a tentokráte, nebojím se to tak nazvat, opravdu dobře hraje. Ano, přichystal mi menší šok, jeho postava je zajímavá od začátku do konce a vlastně neustále řešící nějaké problémy. Dle očekávání nám přichystal podívanou John Cleese.(12.4.2012)

Soundtrack Larry Groupé: 1. Our Lips Are Sealed ,2. The Sad Song ,3. Cucurrucucu Paloma ,4. Red States ,5. I Got It ,6. Basic Instinct(14.5.2011)

"Vaše ego vám vzdělání nevynahradí !! Uživí vás ?? Jistě !! Oblékne vás !! Ale pak vás nechá na holičkách nevzdělaného a nepoznamenaného.."(9.2.2015)

Nejen peníze jsou vše. Důležité je mít opravdové zázemí. Kdo čeká komedii bude hodně zklamán.(5.2.2007)