poster

Souboj Titánů

 • USA

  Clash of the Titans

 • slovenský

  Súboj titanov

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA, 1981, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Velkofilm vzdávající hold mýtům antického Řecka, a také slavným filmům o Sidibádovi, Jásonovi a jim podobným - a jakýmsi interním způsobem i jejich filmověřemeslnému otci, Rayi Harryhausenovi. Ony ty efekty měly své kouzlo, ne že ne, a ohánět se tady Star Treky a Hvězdnými Válkami by bylo poněkud hloupé;) No ale pojďme dále - Sir Laurence Olivier jako Zeus, to je skutečně něco, co se nevidí každý den. Scénář je chytře napsaný tak, aby se alespoň otřel o co nejvíce legendárních postav starého Řecka, a nutno říci, že není nudný, ani nedělá z Persea žádného nezranitelného nadčlověka, což je velmi sympatické. A proč to dál rozpitvávat, je to prostě nejzábavnější film o době olympského panteonu, jaký jsem zatím viděl. 80%(24.2.2005)

 • Gilmour93
  ****

  Velmi křehké vztahy božských vládců Olympu a nezaměnitelný trikový styl Raye Harryhausena nám jsou průvodci dvěma hodinami půvabů antické mytologie a i když už to člověk viděl x-krát, ta mrška nostalgie ho stejně k obrazovce zase přivábí. Trošku mě mrzí stařeckými vrtochy způsobená bezohlednost dvojce Zeus, Poseidón, kteří než by si vybrali nějakou lokální stvůru, tak raději vláčí Krakena do Řecka až z daleké Skandinávie..(4.2.2009)

 • pan Hnědý
  ****

  Poezie a láska. Film, který je pro mě trikově významný jako Kubrickova Odyssea.(10.9.2011)

 • Shit
  *****

  Na tomhle filmu jsem vyrůstal a dodneška ho mam rád. I přes svoje stáří byly triky v té době tak dobrý, že i dneska se na to dá dobře koukat a nevypadá to ani moc směšně. Masky jsou skoro dokonalý, speciálně u mě vyhrává maska Caliba, tu mam nejdradši a i pohyb krakena nebo sovy jsou natolik dobře udělaný, že se tomu dá uvěřit a pěkně se vžít do děje. Příběh, ač by se dal uričtě doladit, aby v něm nebyly nelogičnosti má skvělou atmosféru, kterou ještě podporuje výborná hudba. Co se týče herců, tak tady si fakt nejde stěžovat, všichni jsou prostě pro mě skvělý a hlavně dokonale vybraný. A i když vim, že tenhle film má dost chybiček, tak pro mě má stejně zvláštní kouzlo.(17.4.2006)

 • Dudek
  ****

  Ve své době převratný film dnes působí velmi omšelým dojmem, zvláště díky zastaralé technické stránce. Co však zůstalo úchvatné je příběh samotný, který dokáže zaujmout i současné diváky. Mytologická podívaná s kovovou sovou, která vydává stejné zvuky jako R2D2 má stále své kouzlo....(25.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace