Souboj Titánů

• slovenský

Súboj Titanov

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA, 1981, 118 min

Ve své době opravdu podařený fantasy film, plný dobrodružství. Hodnotím ho podle toho jak mě bavil pokaždé, když jsem ho v tv viděla kdysi i teď. :-)(23.8.2011)

9 / 10 Nádherné mýtické dobrodružstvo plné rozprávkovej atmosféry a roztomilých, naivných efektov. Kiež by bol každý film rovnako očarujúci, hravý a evokujúci nostalgické spomienky na detstvo a poličky plné gumených príšer a mocných bojovníkov - po jeho pozretí mám vždy sto chutí prekutrať povalu starých rodičov a všetky tieto tretky opäť vyniesť na denné svetlo. No tom som už však, bohužiaľ, príliš starý...(28.12.2005)

Tak konecne som si po velmi dlhej dobe pozrel aj moj oblubeny original Suboja Titanov a mal som obavy, ze ten zazitok uz nebude taky, aky som mal priblizne pred 20-timi rokmi, ked som ho videl prvykrat v Ceskoslovenskej televizii, ale nastastie sa obavy nijak nenaplnili. Naopak bol som prekvapeny, ze aj dnes dokaze tento zlaty klenot 80-tych rokov v zanre fantasy stale nadchnut. Perseus bol aspon nadseny darmi od Bohov vo forme stitu, mecu a prilby, vdaka ktorej mohol byt neviditelny na rozdiel od Sama Worthingtona v remaku, ktory naopak dary Bohov ignoroval, ale to uz by som bol pri porovnavani oboch filmov, pricom si stale stojim za tym, ze tato originalna verzia je daleko lepsia a to akceptujem aj zastarale triky, ktore boli v roku 1981 raritou. Shodujem sa s komentarmi uzivatelov Lima alebo Radyo 06.05.2010 ______ Harry Hamlin - (Perseus) +++ Laurence Olivier - (Zeus) +++ Claire Bloom - (Hera) +++ Maggie Smith - (Thetis) +++ Ursula Andress - (Aphrodita) +++ Jack Gwillim - (Poseidon) +++ Hudba: Laurence Rosenthal +++ Produkcia: Ray Harryhausen, John Palmer +++(6.5.2010)

Poezie a láska. Film, který je pro mě trikově významný jako Kubrickova Odyssea.(10.9.2011)

Kdo by neznal tuhle filmovou klasiku o řeckých bájích a mýtech. Na dobu vzniku jsou ve filmu použity velmi dobré efekty a celý film je i poměrně svižně natočen. I v dnešní době má film co nabídnout a zdá, že nikdy nezestárne. Jasné 4 hvězdičky.(9.4.2007)