Souboj Titánů

• slovenský

Súboj Titanov

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA, 1981, 118 min

Když jsem byl malej tak jsem to hltal. Teď jsem to nedávno viděl s kámošema tak jsme se srdečně zagebili ale zábavný to vlastně bylo stejně.(10.2.2005)

Jeden z hrstky filmů, které jsem v dětství viděla ≥ 20x. Medúza, Pegas, Kraken, tríčky,.. - všecko krásný, jen ten Perseus nemusel být takový kokot.(17.4.2006)

• TeeAge

|| Scenár: Beverley Cross | Hudba: Laurence Rosenthal | Produkcia: Ray Harryhausen, Charles H. Schneer | Distribúcia: Metro-Goldwyn-Mayer | Štúdio: ? | Rozpočet: 15 miliónov $ | Tržby: 41,000,000 $ ||(6.7.2011)

• - Film byl natočen v roce 1979, ale premiéru měl až v roce 1981. (c.tucker)

• - Podle mytologie tam měl být tříhlavý Kerberos, a ne dvouhlavý Dioskilos. Když se ptali Raye Harryhausena, proč nepoužil tříhlavého psa, tak odpověděl, že by to zabralo příliš času navíc oživit extra hlavu. (c.tucker)

• - Neil McCarthy je v roli Calibose snímán jen do půly těla a v detailu na hlavu. Když jej vidíme celého, je to ve skutečnosti postava vytvořená pomocí technologie slow-motion (tedy jako např. Kraken a Medúza). (HellFire)