Souboj Titánů

• slovenský

Súboj Titanov

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA, 1981, 118 min

Tak trochu Star Wars na antický způsob. Mám na film pěkné vzpomínky z dětství, to je asi jediný důvod, proč hodnotím vysoko, jinak ten film má až příliš nedotažené triky (například ve srovnání s těmi Star Wars) a velmi prostý příběh. Ale je to prostě nostalgie. Vypusťte Krakena!! Je dost zvláštní, jak je tento film dobře hodnocen 82% podle 7000 lidí), zatímco dost srovnatelný Flash Gordon má jen 69% podle 2000 lidí. PS: Perseus=Luke Skywalker, sovička Bubo=R2-D2, poeta Ammon=Yoda, Kraken=Hvězda smrti, Medůza=Imperátor, Kalibos=Darth Vader, Pegas=X-Wing, Argos=Alderaan, Jeppa=Tatooine, Zeus=Obi-Wan?:D(1.5.2008)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $41,092,328Tržby Celosvetovo $55,500,000║ Moja srdcovka z detstva a tak isto aj dnes si to rád pozriem, triky su spravené doslova famózne, Ray Harryhausen bol génius v tom čo robil. /95%/(19.7.2005)

Fantazia. Rydzi obrodruzny pribeh, tak ako ho vsetci spravny chalani maju radi. Stara legenda, udatny hrdina, hnusny zaporak a hromada bestii v skvelom prevedeni od Raya Harryhausena. Zaujimava zapletka o tom ako sa bohovia s ludmi bavia doslova ako s hrackami ma vzdy zarucene dostane a pobavi. A Calibosova maska jedna znajlepsich ake som mal moznost doteraz vo filmoch vidiet. Uvodna destrukcia mesta a krasna povodna scena ked Poseidon vypusta krakena...to su sceny na ktore este teraz sledujem s uzasom. Nadherna zanrova klasika a jeden z najlepsich (ak nie najlepsi) filmov z tvorby Raya Harryhausena. Jeden bodik strhavam za trochu toporny vykon hlavneho hrdinu, ktoremu prilis nejdu emocie...ale to je vec ktora na tomto filme vobec nieje podstatna... (9/10)(14.6.2007)

Na tomhle filmu jsem vyrůstal a dodneška ho mam rád. I přes svoje stáří byly triky v té době tak dobrý, že i dneska se na to dá dobře koukat a nevypadá to ani moc směšně. Masky jsou skoro dokonalý, speciálně u mě vyhrává maska Caliba, tu mam nejdradši a i pohyb krakena nebo sovy jsou natolik dobře udělaný, že se tomu dá uvěřit a pěkně se vžít do děje. Příběh, ač by se dal uričtě doladit, aby v něm nebyly nelogičnosti má skvělou atmosféru, kterou ještě podporuje výborná hudba. Co se týče herců, tak tady si fakt nejde stěžovat, všichni jsou prostě pro mě skvělý a hlavně dokonale vybraný. A i když vim, že tenhle film má dost chybiček, tak pro mě má stejně zvláštní kouzlo.(17.4.2006)

Fantasy, na kterém jsem byl odkojen a jehož některé výjevy mě dlouho pronásledovaly v nepěkných snech. 80% Zajímavé komentáře: Lima, Faidra, MIMIC, PALINO, curunir(17.4.2006)