Souboj Titánů

• slovenský

Súboj titanov

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA, 1981, 118 min

Krásné ztvárnění kousku řecké mytologie se zaostalými triky. Ty nejvíc vynikají na světle (štíři... a vlastně skoro všechno), na druhou stranu to ale ještě zvyšuje pohádkové kouzlo filmu. A všechno to vrcholí úžasným finále v doupěti Meduzy, kterému čas na působivosti neubral vůbec nic. To syčení, šustění hadím ocasem, stínohra, Meduzin obličej... prostě paráda. Tenhle Souboj Titánů své mladší dvojče převyšuje o celého Krakena.(25.11.2010)

Rozpočet $15miliónov Tržby USA $41,092,328(29.10.2006)

Tenhle film mě jako malého vždycky donutil zalézt do postele, schovat se pod peřinu a ještě dlouho uklidňovat bouchající srdíčko... Vidět pohromadě tolik bájných monster, o kterých jsem četl v knížkách, bylo něco neskutečného a hlavně hrůzunahánějícího: oceánem krauloval obrovský Kraken, v bažinách sídlil ohavný Kalibos, v horách se překřikovali Stygijské čarodějnice a kamenící cukrbliky posílala svým ctitelům příšera Medusa. Líbil se mi převozník Cháron, který se vždycky tajemně vynořil z mlhy uprostřed řeky Styx, a samozřejmě pípající průvodce Bubo. Dnes, kdy je za dveřmi remake s rozpočtem 125 miliónů dolarů, působí efekty směšně, avšak tehdy to bylo naprosto výborné a moje Titány poznamenané podvědomí nakazuje dát 4 nostalgické hvězdičky... 21,5 miliónů dolarů(rozpočet)/68 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(5.4.2010)

• TeeAge

|| Scenár: Beverley Cross | Hudba: Laurence Rosenthal | Produkcia: Ray Harryhausen, Charles H. Schneer | Distribúcia: Metro-Goldwyn-Mayer | Štúdio: ? | Rozpočet: 15 miliónov $ | Tržby: 41,000,000 $ ||(6.7.2011)

Tak trochu Star Wars na antický způsob. Mám na film pěkné vzpomínky z dětství, to je asi jediný důvod, proč hodnotím vysoko, jinak ten film má až příliš nedotažené triky (například ve srovnání s těmi Star Wars) a velmi prostý příběh. Ale je to prostě nostalgie. Vypusťte Krakena!! Je dost zvláštní, jak je tento film dobře hodnocen 82% podle 7000 lidí), zatímco dost srovnatelný Flash Gordon má jen 69% podle 2000 lidí. PS: Perseus=Luke Skywalker, sovička Bubo=R2-D2, poeta Ammon=Yoda, Kraken=Hvězda smrti, Medůza=Imperátor, Kalibos=Darth Vader, Pegas=X-Wing, Argos=Alderaan, Jeppa=Tatooine, Zeus=Obi-Wan?:D(1.5.2008)

• - Hvězdy Harry Hamlin a Ursula Andress spolu začali chodit v průběhu přípravy filmu. Jejich syn Dimitrij se narodil po dokončení filmu v roce 1980. Jejich vztah skončil v roce 1982. (Danny F.)

• - Pôvodne sa plánovalo, že Perseus usekne Medúze hlavu svojim štítom. (rador)

• - Navzdory podobnosti "hlasů" Buba a droida R2-D2 z filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977) jeho tvůrce Ray Harryhausen tvrdil, že Bubu vytvořil ještě před uvedením zmíněného filmu. (SeanBean)