Souboj Titánů

• slovenský

Súboj titanov

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA, 1981, 118 min

I na mne několikrát zkusili vypustit Krakena, ale ten přiklusal pouze jednou a poté rychle zmizel navždy v díře s tím, že na zápas s takovým magorem má příliš malou podporu Bohů. Na Persea si však troufl a nebyl sám, což bylo kdysi zábavnější než dnes, ale ta mrška nostalgie mi nedovoluje jít pod čtyři hvězdy.(6.1.2015)

Atmosféra, ktorá by sa dala krájať na malé kúsočky. Ešte niekedy sa ráno zobudím celý spotený, lebo sa mi snívalo o Medúze a jej štrkáčiom chvoste. štrky-štrky(9.9.2006)

Fantasy, na kterém jsem byl odkojen a jehož některé výjevy mě dlouho pronásledovaly v nepěkných snech. 80% Zajímavé komentáře: Lima, Faidra, MIMIC, PALINO, curunir(17.4.2006)

9 / 10 Nádherné mýtické dobrodružstvo plné rozprávkovej atmosféry a roztomilých, naivných efektov. Kiež by bol každý film rovnako očarujúci, hravý a evokujúci nostalgické spomienky na detstvo a poličky plné gumených príšer a mocných bojovníkov - po jeho pozretí mám vždy sto chutí prekutrať povalu starých rodičov a všetky tieto tretky opäť vyniesť na denné svetlo. No tom som už však, bohužiaľ, príliš starý...(28.12.2005)

Scéna súboja Persea s Medúzou v starom temnom chráme je stále pekelne napínavá a privádza ma po trikovej stránke do väčšieho úžasu než všetky Jurské parky, Hviezdne pechoty a Pánovia prsteňov dohromady. Ako niekto môže povedať, že tie triky dnes už pôsobia smiešne? Ani náhodou - sú stále nádherné. Vo svojej kategórii sú tým najlepším, čo kedy prišlo na filmové plátna. Ray Harryhausen s jeho 20-centimetrovými plastelínovými "pandrlákmi" a fintami, ako ich skombinovať so živými hercami je väčší umelec a "koumák" ako kompletné osadenstvo ILM a Wety.(11.7.2007)