Souboj Titánů

• slovenský

Súboj Titanov

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA, 1981, 118 min

Hned po Nekonečném příběhu nejoblíbenější film mého dětství. Už tehdy jsem hltal poutavé příběhy z klasických antických bájí a nějaké zastaralé triky mi tehdy byly úplně putna. I dodnes považuji tento film za špičku ve svém žánru. Nesmím zapomenout ani na nezapomenutelnou hlášku "Vypusťte Krakena".(23.10.2003)

Pohrobek to víceméně vyjádřil i za mě. Raději úsměvné triky a skvělý příběh, kamera a herecké výkony, než skvělé triky a úsměvný příběh, kamera a herecké výkony. Já na Titány nedám dopustit. Film s úžasnou poetikou, mýtickou atmosférou, intrikujícími bohy (hlavně bohyněmi) a správným dobrodružstvím, film pro radost.(25.4.2006)

Velmi křehké vztahy božských vládců Olympu a nezaměnitelný trikový styl Raye Harryhausena nám jsou průvodci dvěma hodinami půvabů antické mytologie a i když už to člověk viděl x-krát, ta mrška nostalgie ho stejně k obrazovce zase přivábí. Trošku mě mrzí stařeckými vrtochy způsobená bezohlednost dvojce Zeus, Poseidón, kteří než by si vybrali nějakou lokální stvůru, tak raději vláčí Krakena do Řecka až z daleké Skandinávie..(4.2.2009)

• - Navzdory podobnosti "hlasů" Buba a droida R2-D2 z filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977) jeho tvůrce Ray Harryhausen tvrdil, že Bubu vytvořil ještě před uvedením zmíněného filmu. (SeanBean)

• - Podle legendy se po setnutí Medúzy z jejího krku zrodil Pegas a obr Chrysaor. (HellFire)

• - Pôvodne mal hrať Poseidona Rex Harrison, ale odmietol, vraj je príliš malý. (misterz)