Rabid (festivalový název)

Kanada, 1977, 91 min

David Cronenberg

René Verzier

Jean LaFleur

Cronenbergova další a originální variace na zombie movies. Marilyn Chambers po nehodě podstoupí plastickou operaci, ale následně ji v podpaži vyroste nový orgán, vypadající jako řiťní otvor, ze ktereho eventuálně vylézá objekt podobný penisu a ten pak pobodáním šíří nákazu a šílenství.(14.11.2009)

Trochu schematické a čitelné, ale jako zábavný horor s přesahem to není vůbec špatné. Když chce někdo typického raného Cronenberga, nejspíš nemůže udělat tímhle kouskem chybu.(21.4.2013)

Tak trochu zombíkárna. :D Cronenberg se pouští do dosti zvláštních věcí a je vidět, že představivost má dobrou, jen pro diváka jako jsem já to není úplně šálek kávy, ale přesto se vždy rád na podobné věci podívám a občas žasnu, co se dá vymyslet.(19.4.2015)

Další film od Davida Cronenberga a další kde vypukne chaos a všichni na sebe útočí, nyní sice ne sexuálně, ale zato možná ještě nebezpečněji. Nevím, jestli je to jenom můj pocit, ale oba dva poslední mnou viděné film od tohoto režiséra, Shivers i Rabid se mi zdají v mnoha pohledech hodně stejné/podobné, jak práce kamery, tak docela i hudba, herecky je film opět bez problému, hlavní silou filmu je atmosféra. Spokojenost, ale Shivers mohu doporučit s větší jistotou ;-) 6+/10*(25.4.2008)

Cronenberg špatné filmy točit ani neumí, točí pouze průměrné a velmi nadprůměrné snímky a Rabid je pro mne bohužel tím průměrným, bez ohledu na to, že film kopíruje Shivers. Nuda sice nehrozí, ale příliš akce a gore film nenabízí. 60%(24.4.2014)