Čarodějné pohádky (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Gaia Vítková

Zvuk:

Jan Kacián
  • Tom Riddle

Večerníček, který v každém díle opakuje zaříkadlo "Čáry máry kundrbet" prostě dobrý být nemůže. Jsem jediný, komu to poslední slovo ze zaříkadla zní trochu... Divně a strašně nevhodně?(22.8.2008)

• hippyman

jsou i horší večerníčky, ale je i spoooustu mnohem lepších... grafické zpracování je opravdu mizérie a nebýt komentáře Báry Hrzánové, šlo by to rovnou do koše. 40%(27.2.2008)

Nemůžu si pomoct, ale Čarodějné pohádky jsou jedním z nejlepších porevolučních večerňajzů. Z výtvarného hlediska hodně solidně nakreslený - dokonce s nepatrnou dávkou erotismu (i když netradiční stylizaci asi jen tak někdo neskousne), animace taky není vůbec špatná a vyprávění má nejen hlavu a patu, ale i vtip a říz. A protože nejde o seriál infantilní, roztomilý a kýčovitě podlézavý, dalo se celkem předpokládat, že narazí na vlnu nepochopení. Při tom je to práce, která má nespornou epickou i výtvarnou hodnotu. A "ne!" opravdu mi není líto dětí, že se na tohle musí koukat. Děti totiž ještě nemají zabedněný hlavy hloupejma předsudkama o vzhledu nebo obsahu kreslených seriálů.(21.5.2010)

Kdepak, vůbec to není tak špatné, jak by odpovídalo hodnocení uživatelů, ale tady narážíme na problém zakonzervování představ řady uživatelů o animaci z doby Milerova Krtečka nebo děl Zdeňka Smetany. Pravda je, že knihy pana Kubína, podle kterých seriál vznikl, nejsou vzhledem k použitému nářečí pro každého - jako dítě jsem se jimi obtížně prokousával. Večerníček ale promlouvá především obrazem a bohatě barevná kresba Tomáše Paula je sice "rozdováděná" a příznivec "klasiky" si na ni bude muset chvilku zvykat, nicméně má svůj půvab a je originální. Seriálu hodně pomáhá maximálně ujeté podání vypravěčky Barbory Hrzánové, která se musela při téhle práci dobře bavit. Celkový dojem: 70 %. Když nic jiného, může seriál rozšířit slovní zásobu, některé průpovídky a termíny jsou kouzelné.(10.4.2009)

• Karlos80

Tohle že je Večerníček? Vždyť to nemá hlavu ani patu:-)? Možná jsem to ale jen nepochopil:-)(24.2.2008)