poster

Čarodějné pohádky (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Česko, 2002, 13x9 min

Režie:

Anna Habartová

Scénář:

Anna Habartová

Hudba:

Karel Holas

Střih:

Gaia Vítková

Zvuk:

Jan Kacián
(další profese)
 • Karlos80
  *

  Tohle že je Večerníček? Vždyť to nemá hlavu ani patu:-)? Možná jsem to ale jen nepochopil:-)(24.2.2008)

 • gudaulin
  ****

  Kdepak, vůbec to není tak špatné, jak by odpovídalo hodnocení uživatelů, ale tady narážíme na problém zakonzervování představ řady uživatelů o animaci z doby Milerova Krtečka nebo děl Zdeňka Smetany. Pravda je, že knihy pana Kubína, podle kterých seriál vznikl, nejsou vzhledem k použitému nářečí pro každého - jako dítě jsem se jimi obtížně prokousával. Večerníček ale promlouvá především obrazem a bohatě barevná kresba Tomáše Paula je sice "rozdováděná" a příznivec "klasiky" si na ni bude muset chvilku zvykat, nicméně má svůj půvab a je originální. Seriálu hodně pomáhá maximálně ujeté podání vypravěčky Barbory Hrzánové, která se musela při téhle práci dobře bavit. Celkový dojem: 70 %. Když nic jiného, může seriál rozšířit slovní zásobu, některé průpovídky a termíny jsou kouzelné.(10.4.2009)

 • Tom Riddle
  *

  Večerníček, který v každém díle opakuje zaříkadlo "Čáry máry kundrbet" prostě dobrý být nemůže. Jsem jediný, komu to poslední slovo ze zaříkadla zní trochu... Divně a strašně nevhodně?(22.8.2008)

 • UncleG
  ****

  Nemůžu si pomoct, ale Čarodějné pohádky jsou jedním z nejlepších porevolučních večerňajzů. Z výtvarného hlediska hodně solidně nakreslený - dokonce s nepatrnou dávkou erotismu (i když netradiční stylizaci asi jen tak někdo neskousne), animace taky není vůbec špatná a vyprávění má nejen hlavu a patu, ale i vtip a říz. A protože nejde o seriál infantilní, roztomilý a kýčovitě podlézavý, dalo se celkem předpokládat, že narazí na vlnu nepochopení. Při tom je to práce, která má nespornou epickou i výtvarnou hodnotu. A "ne!" opravdu mi není líto dětí, že se na tohle musí koukat. Děti totiž ještě nemají zabedněný hlavy hloupejma předsudkama o vzhledu nebo obsahu kreslených seriálů.(21.5.2010)

 • Peytl
  ***

  Jak říká (nehezky) Tom Viddle, kundrbet... a kurva, já slyšel kundrmet a jsem nadšený, pravda, má infantilnost nezná hranic a navíc, při zhlédnutí chrupu animovaným zjevů, již nehledám dále dentistu. Kundrmet forévr. A hlavně, Bára, Bára je vopravdu vopařanská kočka.(28.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace