Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Světlo (S01E07)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1979, 8 min

Pat a Mat chcú podvečer zistiť, kto z nich je lepší šachista. Po počiatočných problémoch so šachovými figúrkami nakoniec usadajú k šachovnici, ale odrazu v byte nastane tma. Ak chcú nerušene dohrať šach, musia v miestnosti vymeniť žiarovku. (pravo)

Jara.Cimrman.jr

Skvělý kraťas z doby, kdy ukončení životnosti žárovky ještě nevedlo k auditu, vypracování studie o dopadech na životní prostředí, vypsání výběrového řízení, nezbytné korupci a následné výměně žárovky specializovanou firmou najatou vítězem výběrového řízení. Tehdy stačili dva kutilové s nekonečnou fantazií, kteří z triviální činnosti dokázali vytvořit námět pro zadání diplomové práce. ()

petaspur

Dva teoretičtí odborníci všeho druhu tentokrát dokázali přinést tato poučení: 1. Hrát šachy bílými proti bílým je poněkud nepřehledné, 2. Pokud se na černo obarví všichni pěšci, tak to na přehlednosti hry nepřidá, 3. Zárukou zdařilého vyšroubování žárovky občas není ani akademický titul, 4. Eliminovat nepadnoucí šroubení žárovky se světlem dráty, kladivem a hřebíky vede k výbuchu, 5. Stejně je nejlepší rozehrát partii šachu na čerstvém vzduchu. ()

stration

genetique

...a je to! Najlepšia solídna zábavička spolu s Mr. Beanom, ktorá bola kedy splodená! Pat a Mat RULEZ! Nenapodobiteľní majstri remesla...som hrdý na to, že aspoň niečo geniálne je sčasti Slovenskej tvorby! Táto časť trochu slabšia, no aj tak great! Vymeniť žiarovku? Toť veľký problém. Nakoniec aj tak skončia pri verejnom osvetlení. 80%. ()

BlackMount

Pat a Mat si užívají zaslouženého odpočinku u partie šachu, když tu náhle vypoví službu žárovka, která osvětlovala jejich rozehranou hru. Co na tom, že má náhradní zářivka zcela odlišnou velikost objímky stačí pár drátů a hned vše pasuje. Ve všech směrech průměrný díl, který moc nepobaví ani svou pointou. ()