Křižovatka osudu

Around the Bend

Križovatka osudu

USA, 2004, 80 min

Ďalší z rady príjemných filmov s vďačnou témou zo života, ktorá však opäť nesklame. V príbehu, v ktorom si herci nemusia nič dokazovať a o to lepšie sa na nich pozerá. Téma, ktorá vyzdvihuje a drží v príbehu životné a rodinné priority, a možno si za pár dní nebudete vedieť spomenúť na príbeh, no budete si pamätať, že počas jeho sledovania vás zahrial pri srdci, pohladil dušu a zútulnil sledovanie. K tomu tragická komickosť, ktorá filmu pridáva na atmosfére. A záver, ktorý ste už videli neraz, ale vidieť ho znova nikoho nepobúri. 80%.(15.2.2009)

Pre mňa jedno z najpríjemnejších prekvapení roka 2004. V hlavných úlohách skvelí herci aj v najmenšej úlohe, čierny humor, hriechy minulosti, smrť s ktorou sa treba zmieriť a chyby, ktoré sa snažíme napraviť na poslednú chvíľu (plus odpúšťanie, ktoré nejaký čas trvá). Bál som sa, že sa KRIŽOVATKA OSUDU bude brať príliš vážne, ale presne zvolená dávka humoru/drámy to zachránila. Druhý raz som sa bál, že tvorcovia na konci zakopli, keď Josh Lucas vykročil k autu. Ale hneď sa vrátil. Ste už pripravení, alebo ešte stojíte na schodisku?(24.11.2005)

• Radiq

Nic převratnýho v tom příběhu nehledejte, herecký výkony moc nehodnoťte a třeba to pak přežijete v pohodě. Má-li vám to zůstat v paměti, dělejte si během filmu poznámky a pak si to nechte někam vytetovat, protože mě to okamžitě po shlédnutí z hlavy mizí. Není to komedie, není to rodinnej film, je to trochu road movie s trochu dojemným koncem. Je to film, u kterýho se možná místama pousmějete, ale nesmějete se. Je to film, na kterej se dá vzít holka do kina. Je to celkem sračka.(4.5.2007)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2004 - nominácia na Grand Prix des Amériques, Špeciálna veľká cena poroty (spolu s filmom "Kan che ren de qi yue"), Najlepší herec (Christopher Walken, spolu s Wei Fan vo filme "Ken che ren de qi yue")(28.1.2010)

Podařené černohumorné pojednání o smrti, zpopelnění, rozptylu a plnění posledních přání, ať už jsou jakákoliv. Křižovatka osudu má štěstí na fantastické herecké obsazení a poutavý příběh, který se sleduje velice příjemně a ubíhá zrovna tak, jako americká krajina okolo toho prastarého VW (tj. rychle a s pohodou). Čtyři čisté.(11.9.2010)

• - Katrina (Glenne Headly) pozerá na začiatku filmu vo svojej izbe horor Loď duchov (2002). (genetique)

• - Michael Caine, ktorý je v tomto snímku filmovým otcom Christophera Walkena, je od neho v skutočnosti starší iba o desať rokov. (genetique)