Apokalypsa

• Francie

Sci-Fi / Komedie / Drama / Thriller

Německo / USA / Francie, 2006, 145 min

• EdaS

Sorry, ale jakmile někdo ve svém druhém filmu zběsile cituje sám sebe, je to průser. Nechutná exhibice nadutého ega, které si myslí, že jsme zvědaví na každý jeho pšouk. Někomu to zjevně stačí, mně ne.(6.3.2008)

HODNOCENÍ JE TOTÁLNĚ ZCESTNÝ! A to že fakt je... Ne vážně, už při pohledu na DVD jsem byl vykulenej, o čem to teda sakra bude. Ale, když už jsem se rozhodl napsat koment, musím přiznat, že jsem na filmu nechápal zhola nic a zároveň všechno. Že se mi film totálně hnusil a zároveň jsem si ho zamiloval. Za celý život mne nic nedonutilo takhle dlouho o filmu přemýšlet tak urputně, jako se stalo se Southland Tales. V jednu chvíli jsem měl chuť rozmlátit televizi, v druhou chvíli brečet dojetím. Taky naprosto nechápu, co mně tak strašně imponovalo nad Dwayne "The Rock" Johnsonem, když si hrál s prstíkama a měl vykulený oči nebo finální scéně s létající dodávkou. Nejhorší ale na celém zážitku je, že když se ráno vzbudím a úplně náhodou na něj pomyslím, tak dostanu chuť ho ihned fláknout na první místo v mé top filmy a druhé ráno mu dát odpad. Něco takového se mi opravdu nikdy, nikdy, nikdy nestalo a za to má Kelly moji poklonu.(25.10.2008)

• ChewieDC

Ač je Donnie Darko můj vůbec nejoblíbenější film (skutečně no.1), tohle se Richardu Kellymu příliš nepovedlo. Dlouhé, překombinované, pseudointelektuální nic, které má ale alespoň pár opravdu senzačních momentů. Překvapivě se mi líbila mnohem víc Prequel Saga než samotný film.(14.3.2008)

• Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 0/10 Hudba 1/10 Efekty 1/10/// +jen kvůli těm hercům -kteří tam předvádí ale naprostý hovno, před zhlednutím snímku jsem se držel pravidla "nic nedává smysl", po zhlédnutí říkám: "tento film nedává smysl"/// Na Apokalypsu jsem se dlouho těsil. Jenže, od první minuty jsem na film koukal jak blbec. Koukal jsem s kámošem, ten na tom byl stejně. Pořád jsem čekali jestli to jako nějak pochopíme. Po dvou hodinách utrpění jsem to vypli a já na to dokoukal až teď, ani v závěru jsem nic nepochopil a příšerně mě tento film otrávil. Je to naprostá ztráta času a vůbec nejhorší film co jsem za poslední rok viděl. Ehm nakonec je z toho slušný komentář, původně jsem chtěl napsat něco co by muselo být vypípáno./// Celkem 13%///(10.5.2009)

• Galadriel

FIlm, který si neustále na něco hraje - na hlubokomyslné dílo s velkým poselstvím (v těch chvílích je nejvíc k smíchu), na komedii (která ale není ani trochu vtipná) nebo na apokalyptickou sci-fárnu (která je prostě blbá). Střídaly se okamžiky, kdy jsem si myslela, že tohle prostě nikdo nemohl myslet vážně (a asi ani nemyslel) s těmi, které naopak smrtelně vážné byly, asi ani sám pan režisér a scénárista v jedné osobě netušil, co chce vlastně natočit. Vznikla tak tahle neskutečně nudná slátanina, která narozdíl od jí podobných nemá ani kapku stylu. Je to chaotické od začátku do konce a ten "gospel" v závěrečných titulkách tomu ještě dodal korunu. Kopa zbytečných postav, totální bordel v ději, který se podle mě neurovná ani opakovaným shlédnutím (nemůžu to sice doložit, ale další dvě a půl hodiny téhle slátanině věnovat opravdu nehodlám). Donnieho Darka jsem moc nepochopila, ale rozhodně mu dám další šanci. Tohle u mě skončilo definitivně s jednou hvězdičkou za charisma Dwayne Johnsona.(13.9.2009)

• - Tržby v USA za první víkend: 123 428 dolarů (63 kin). Náklady na výrobu: 17 milionů dolarů. (CrypzzXD)

• - Poté, co film koupilo Sony, přidal Richard Kelly speciální efekty v hodnotě 1 milionu dolarů. (HellFire)

• - V Mexiku byl film přeložen jako „Zbloudilé hodiny“. (HellFire)