poster

Apokalypsa

 • Německo

  Southland Tales

 • USA

  Southland Tales

 • Francie

  Southland Tales

Sci-Fi / Komedie / Drama / Thriller

Německo / USA / Francie, 2006, 145 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rosomak
  odpad!

  WTF?(25.9.2008)

 • xxmartinxx
  ****

  Je to podivné, je to neopakovatelné a je to jiné. Nečitelné. Nepochopitelné. Kelly sice spíš patlá páté přes deváté a kombinuje až moc očividně, ale i tak mě svým způsobem uchvátil. Možná je ještě nezkušený - teprve druhý film - ale už v Darkovi dokázal, že ví jak na to. Tady nejspíš hranici překročil. Nejspíš. Možná ale ne. Tenhle film si mě získal stejně jako mě naštval a znechutil. Ale já bych rád ocenil ten nový přístup. Southland Tales jsou unikátní, nehodnotitelné. Mohl bych dát jakékoli hodnocení a uměl bych si ho zdůvodnit. Mohl bych dát pět hvězd i odpad. Nevím, vážně ne.(6.1.2010)

 • Chlupis
  *****

  Zrcadlo popkultury.(3.1.2010)

 • JFL
  *****

  Divák stejně jako v případě televize či internetu vstupuje do rozjetého vyprávění (jeho celkovou podobu dotváří tři svazky komiksu, který uvozuje události ve filmu), z jehož zběsilého proudu loví dílky velké mozaiky příběhu. Apokalypsa v jednotlivých pasážích přepíná mezi estetikou zpravodajství, reklamy, videoklipu, estrád, reality show, infotainmentu a televizních seriálů, přičemž dramatické scény stylizuje podle zábavních pořadů, soap oper, sitcomů a celého spektra seriálů od romancí po detektivky. Přiznanou pokleslost umocňuje herecké obsazení složené z popkulturních hvězd a celebrit, které hrají typické postavy bulvárního univerza s šestákově znějícími jmény. Kellyho výtvor neoslní tolik tím, co říká (příběh lze vykládat například jako oslavu sebenalezení jedince uprostřed chaosu postmoderního světa), ale spíš tím, jak výstižně dokázal rekonstruovat zkušenost každodenně zakoušené multimediální reality. "Apokalypsa" tedy je příznačné dílo své doby, v němž se zrcadlí schopnost současného člověka prodírat se změtí textových, zvukových a obrazových informací.(15.8.2008)

 • Psema
  **

  Největší patlanice předloňského, loňského a letošního roku (záleží, kdy jste film viděli). Kelly má nepopiratelně velký rozhled po světě, dávkuje do svého scénáře jeden odkaz za druhým (ať už na sebe samotného, křesťanskou mytologii, comicsovou historii, bájné mýty atd.), ale film jako médium vůbec nedrží pohromadě. Buďto jsem blbec já nebo on, ale já jsem se tedy po půlhodině ztratil ve změti hezkých obrazů a mám jen nepatrně páru, o co vůbec šlo. Uznávám, že to Kellymu pálí trochu víc než nám ostatním a asi je ve své podstatě "geniální", ale podobným myšlenkovým a idealistickým slepencům jsem nikdy nefandil a asi ani nikdy nebudu. Sorry Richarde, ale tohle se imho silně nepovedlo.(9.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace