poster

Doly krále Šalamouna (TV film)

 • USA

  King Solomon's Mines

 • Slovensko

  Poklad kráľa Šalamúna

Dobrodružný

USA, 2004, 173 min

Režie:

Steve Boyum

Předloha:

H. Rider Haggard (kniha)

Scénář:

Steven H. Berman

Kamera:

William Wages

Scénografie:

Tom Hannam

Kostýmy:

Diana Cilliers
(další profese)
 • monolog
  **

  O dost horší, jak starší Doly krále Šalamouna. Před sledováním tohoto skvostu jsem měl na výběr, buď jít sekat trávu, nebo se dokoukat na tohle. Takže je jasný, že jsem se dokoukal na tohle, protože venku bylo 35 stupňů ve stínu a já neměl žádnou vodu. Nejhorší na tomhle snímku mi přišli herci. Ať už ti černoši, nebo ti bílí. Ta ženská neuměla vůbec hrát, připomínala mi vyžilou pornoherečku a zloduši byli prostě zlí. Dobrodružná pohádka pro děti, ale ne pro uvažujícího člověka. Navíc některý proslovy postav byly dost úsměvný, hlavně té šamanky a náčelníka a otce té ženské. To jsem nedůvěrou málem nedokázal přinutit oči, aby mi slezly z vrchu hlavy. Pak taky spousta nelogičností děje, jako když se snažíte uniknout pronásledovatelům, že se zbavíte koní. Nebovůbec projevy postav. No nic, jen další zbytečnej projekt na nedělní letní dopoledne.(30.7.2006)

 • moviesfan
  ***

  Sice průměrný dvoudílný film, ale přece. Mohlo by to být o špetku výpravnější a záhadnější. Hodnocení: 50%(21.8.2008)

 • Wacoslav1
  odpad!

  Neskutecne nudna 3 hodinova televizni ptakovina celej ten dej je k uzoufani akcni sceny nebo spis to torzo co tu je nestoji za nic a ten hlavni zaporak byl k uzoufani trapnej Indiana Jones nikdy nemel a nema konkurenci a i kdyz je Allan Quarermain knizni postavou se stejnymy moznostmi nechapu proc filmy o nem jsou tak hrozny ucast Swayzeho mne neprekvapuje protoze tato kdysi hvezda se pred svym odchodem do hereckeho nebe objevila v takovych hnusarnach ze by si zaslouzil jit spis do pekla(30.4.2012)

 • Radek99
  **

  Taková ta vyšší ambice nemající sériová televizní produkce s celkem pěkným vizuálním koloritem africké přírody, leč dějem tak prvoplánovým, že scénáristé snad ani za takovéhle podceňování diváků neměli dostat zaplaceno. Laciná televizní exotika na nedělní odpoledne...(24.10.2011)

 • Ilicka
  *

  Na dobrodružný film neskutečně nudné.(23.7.2006)

 • - Slovo Nomolos v jazyce Zule neexistuje. Je to jen Solomon pozpátku. (Terva)

 • - Muž, se kterým Quatermain (Patrick Swayze) na konci filmu bojuje, je běloch digitálně obarvený na černo. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v lokalitě Western Cape v Jižní Africe. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace