poster

Doly krále Šalamouna (TV film)

 • USA

  King Solomon's Mines

 • Slovensko

  Poklad kráľa Šalamúna

Dobrodružný

USA, 2004, 173 min

Režie:

Steve Boyum

Předloha:

H. Rider Haggard (kniha)

Scénář:

Steven H. Berman

Kamera:

William Wages

Kostýmy:

Diana Cilliers
(další profese)
 • Shakers
  ***

  Celkom slušný dobrodružný film so sympaťákom Swayzem. 60% - 3*(8.3.2010)

 • moviesfan
  ***

  Sice průměrný dvoudílný film, ale přece. Mohlo by to být o špetku výpravnější a záhadnější. Hodnocení: 50%(21.8.2008)

 • monolog
  **

  O dost horší, jak starší Doly krále Šalamouna. Před sledováním tohoto skvostu jsem měl na výběr, buď jít sekat trávu, nebo se dokoukat na tohle. Takže je jasný, že jsem se dokoukal na tohle, protože venku bylo 35 stupňů ve stínu a já neměl žádnou vodu. Nejhorší na tomhle snímku mi přišli herci. Ať už ti černoši, nebo ti bílí. Ta ženská neuměla vůbec hrát, připomínala mi vyžilou pornoherečku a zloduši byli prostě zlí. Dobrodružná pohádka pro děti, ale ne pro uvažujícího člověka. Navíc některý proslovy postav byly dost úsměvný, hlavně té šamanky a náčelníka a otce té ženské. To jsem nedůvěrou málem nedokázal přinutit oči, aby mi slezly z vrchu hlavy. Pak taky spousta nelogičností děje, jako když se snažíte uniknout pronásledovatelům, že se zbavíte koní. Nebovůbec projevy postav. No nic, jen další zbytečnej projekt na nedělní letní dopoledne.(30.7.2006)

 • misterz
  **

  Klasický príklad zúfalého utopenca. Pár zaujímavých, dobrodružných alebo zábavných momentov je utopených v obrovskej stopáži nudnej vaty. Každých 20 minút som sa musel prefackať, aby som neupadol do hladiny alfa. A to nehovorím o slabšej výprave, ktorej by sa dalo všeličo vytknúť. Mám rád filmy v štýle Indiana Jones alebo Quatermain, tejto nude sa však do budúcna veľmi rád vyhnem. 35/100(17.6.2014)

 • flanker.27
  odpad!

  Hrůza hrůzoucí, pochybuju, že kdokoli z tvůrců Haggardův román viděl aspoň z rychlíku.(20.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace