Doly krále Šalamouna (TV film)

King Solomon's Mines

Tom Hannam

Kostýmy:

Diana Cilliers
  • klerik

Televízna haluška, ktorej plagát vie navodiť dobrodružnejšiu atmosféru ako celý film. Postavy konajú ako šialenci a každý po každom strieľa... Patrick je starý a jeho bitkárske finále vyznieva dosť hlúpo...(14.5.2006)

„Pán Quatermain, jeden veľký a chlpatý pán stojí za vami a niečo by vám rád...“ – „Slečna, ďakujem vám za informáciu. Cítim.“ Toto cca trojhodinové televízne dobrodružstvo zo všetkého najviac dopláca na mizerný rozpočet, ktorý sa prejavil v prekvapivo nezaujímavej africkej výprave, biednych akčných scénach a tom, čo si neznámi tvorcovia predstavia pod pojmom „masová scéna“. Inak to ale nie je zase až také zlé, Patrick Swayze ako slávny ovdovený dobrodruh Allan Quartermain je dobrý a atmosféra exotického dobrodružstva sa s troškou snahy snáď tiež kde-tu nájde.(14.7.2007)

• D.Moore

Velice nepovedené. Je-li dobrodružný film, v jehož předloze se neustále něco děje, tak nudný a prázdný, je něco špatně. Tvůrci se chtěli vydat jinou cestou než ti, kteří Doly krále Šalamouna zfilmovali naposledy (moje guilty pleasure s Richardem Chamberlainem), ale pohořeli jak mohli. Příšerně dlouhý snímek může zaujmout snad jen africkou přírodou, která ovšem také není bůhvíjak pamětihodně zaznamenána. Libovolný dokument od National geographic je o 100% lepší. I co se týče děje. Ta hvězda je pro Roye Marsdena.(16.9.2011)

Celkom slušný dobrodružný film so sympaťákom Swayzem. 60% - 3*(8.3.2010)

• misterz

Klasický príklad zúfalého utopenca. Pár zaujímavých, dobrodružných alebo zábavných momentov je utopených v obrovskej stopáži nudnej vaty. Každých 20 minút som sa musel prefackať, aby som neupadol do hladiny alfa. A to nehovorím o slabšej výprave, ktorej by sa dalo všeličo vytknúť. Mám rád filmy v štýle Indiana Jones alebo Quatermain, tejto nude sa však do budúcna veľmi rád vyhnem. 35/100(17.6.2014)

• - Muž, se kterým Quatermain (Patrick Swayze) na konci filmu bojuje, je běloch digitálně obarvený na černo. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v lokalitě Western Cape v Jižní Africe. (Terva)

• - Slovo Nomolos v jazyce Zule neexistuje. Je to jen Solomon pozpátku. (Terva)