Doly krále Šalamouna (TV film)

King Solomon's Mines

Poklad kráľa Šalamúna

Dobrodružný

USA, 2004, 173 min

„Pán Quatermain, jeden veľký a chlpatý pán stojí za vami a niečo by vám rád...“ – „Slečna, ďakujem vám za informáciu. Cítim.“ Toto cca trojhodinové televízne dobrodružstvo zo všetkého najviac dopláca na mizerný rozpočet, ktorý sa prejavil v prekvapivo nezaujímavej africkej výprave, biednych akčných scénach a tom, čo si neznámi tvorcovia predstavia pod pojmom „masová scéna“. Inak to ale nie je zase až také zlé, Patrick Swayze ako slávny ovdovený dobrodruh Allan Quartermain je dobrý a atmosféra exotického dobrodružstva sa s troškou snahy snáď tiež kde-tu nájde.(14.7.2007)

• LiVentura

Neuvěřitelně špatná výpravnost a celkovost dojmů ze snímku.(30.7.2008)

Celkom slušný dobrodružný film so sympaťákom Swayzem. 60% - 3*(8.3.2010)

• D.Moore

Velice nepovedené. Je-li dobrodružný film, v jehož předloze se neustále něco děje, tak nudný a prázdný, je něco špatně. Tvůrci se chtěli vydat jinou cestou než ti, kteří Doly krále Šalamouna zfilmovali naposledy (moje guilty pleasure s Richardem Chamberlainem), ale pohořeli jak mohli. Příšerně dlouhý snímek může zaujmout snad jen africkou přírodou, která ovšem také není bůhvíjak pamětihodně zaznamenána. Libovolný dokument od National geographic je o 100% lepší. I co se týče děje. Ta hvězda je pro Roye Marsdena.(16.9.2011)

• flanker.27

Hrůza hrůzoucí, pochybuju, že kdokoli z tvůrců Haggardův román viděl aspoň z rychlíku.(20.12.2005)