Doly krále Šalamouna (TV film)

King Solomon's Mines

Tom Hannam

Kostýmy:

Diana Cilliers
  • Ilicka

Na dobrodružný film neskutečně nudné.(23.7.2006)

Když jsem si dal do vyhledávače Doly krále Šaloumana vylezlo jich na mě tolik, že bych moh dát každýmu číňovi na světě jinej. Pro výběr toho správnýho dolu jsem použil ryze holčíčí metodu a vybral jsem si toho nejdelšího. Musím se přiznat, že z tý dýlky jsem měl až strach, ale nakonec se do mě vešel celej a ještě mě to bylo příjemný. Pravda, kdyby film uměl s tou svou dýlkou lépe pracovat užil bych si jistě více.(24.10.2011)

• Radek99

Taková ta vyšší ambice nemající sériová televizní produkce s celkem pěkným vizuálním koloritem africké přírody, leč dějem tak prvoplánovým, že scénáristé snad ani za takovéhle podceňování diváků neměli dostat zaplaceno. Laciná televizní exotika na nedělní odpoledne...(24.10.2011)

• sidzej

Tento film sa dá charakterizovať 2 slovami- neskutočná nuda. Neveril som že dobrodružný film je možné natočiť tak príšerne nezáživne, s lacnou štúdiovou výpravou a nulovými hereckými výkonmi. Celý film som pozeral len kvôli Alison Doody z Poslednej križiackej výpravy. Akú "múdru" hlavu napadlo roztiahnuť televízny film s tak riedkym príbehom na 173 minút? Veď každý druhý človek pri tom musí zaspať! 30%(6.8.2008)

Sice průměrný dvoudílný film, ale přece. Mohlo by to být o špetku výpravnější a záhadnější. Hodnocení: 50%(21.8.2008)

• - Slovo Nomolos v jazyce Zule neexistuje. Je to jen Solomon pozpátku. (Terva)

• - Muž, se kterým Quatermain (Patrick Swayze) na konci filmu bojuje, je běloch digitálně obarvený na černo. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v lokalitě Western Cape v Jižní Africe. (Terva)