Doly krále Šalamouna (TV film)

King Solomon's Mines

Tom Hannam

Kostýmy:

Diana Cilliers
  • monolog

O dost horší, jak starší Doly krále Šalamouna. Před sledováním tohoto skvostu jsem měl na výběr, buď jít sekat trávu, nebo se dokoukat na tohle. Takže je jasný, že jsem se dokoukal na tohle, protože venku bylo 35 stupňů ve stínu a já neměl žádnou vodu. Nejhorší na tomhle snímku mi přišli herci. Ať už ti černoši, nebo ti bílí. Ta ženská neuměla vůbec hrát, připomínala mi vyžilou pornoherečku a zloduši byli prostě zlí. Dobrodružná pohádka pro děti, ale ne pro uvažujícího člověka. Navíc některý proslovy postav byly dost úsměvný, hlavně té šamanky a náčelníka a otce té ženské. To jsem nedůvěrou málem nedokázal přinutit oči, aby mi slezly z vrchu hlavy. Pak taky spousta nelogičností děje, jako když se snažíte uniknout pronásledovatelům, že se zbavíte koní. Nebovůbec projevy postav. No nic, jen další zbytečnej projekt na nedělní letní dopoledne.(30.7.2006)

• LiVentura

Neuvěřitelně špatná výpravnost a celkovost dojmů ze snímku.(30.7.2008)

• flanker.27

Hrůza hrůzoucí, pochybuju, že kdokoli z tvůrců Haggardův román viděl aspoň z rychlíku.(20.12.2005)

• D.Moore

Velice nepovedené. Je-li dobrodružný film, v jehož předloze se neustále něco děje, tak nudný a prázdný, je něco špatně. Tvůrci se chtěli vydat jinou cestou než ti, kteří Doly krále Šalamouna zfilmovali naposledy (moje guilty pleasure s Richardem Chamberlainem), ale pohořeli jak mohli. Příšerně dlouhý snímek může zaujmout snad jen africkou přírodou, která ovšem také není bůhvíjak pamětihodně zaznamenána. Libovolný dokument od National geographic je o 100% lepší. I co se týče děje. Ta hvězda je pro Roye Marsdena.(16.9.2011)

• Terva

Dvoudílný snímek z produkce Hallmark, z nádhernou přírodou, pěknou hudbou a lákadlem se jménem Patrick Swayze. Dobrodružství Allana Quatermana podle novely Ridera Haggarda nás zavede ( kam jinam, když se jedná o Quatermana ) do Afriky a jejího rozlehlého a nezmapovaného území. CITÁT - Bohové tě velmi dobře znají Quatermane. A na rozdíl od tebe znají tvůj osud..... Osudy lidí z výpravy do srdce Afriky se na papíře určitě zdají dobrodružnější, leč televizní natáčení nevyužilo všech možností. Scény jsou jednoduché a nepropracované. Špatné kamerové záběry a střih udělají ze snímku jen televizní inscenaci. Podprůměrný snímek, který ale není zas tak stupidní, aby se nedal dokoukat.(10.3.2011)