Pavouk

Howard Shore

Ronald Sanders

Kostýmy:

Denise Cronenberg

Rozpočet $10miliónovTržby USA $1,642,483Tržby Celosvetovo $5,808,941/45%/(9.12.2007)

Fantastický film, ktorý ma úplne pohltil a zaujímal od začiatku do konca. Ralphovi a Mirande by som za ich herecké výkony dala Oscara. A Cronenbergova réžia je brilantná, pre mňa jeho najlepší film.(27.4.2005)

Poměrně jednoduchý a skromný vzpomínkový příběh psychicky narušeného člověka, který jako duch prochází svými dějinami, téměř beze slov a s temnotou prostupující jak jeho myslí, tak i celou atmosférou filmu. Cronenberg se nechce nijak podbízet, nevychází vstříc diváku a svým chladným a odtažitým stylem režírování situuje film do opačné polohy působení než Čistá duše. Tím však mimo jiné vyvolává neblahé pocity nudy, film jakoby nic neříká - nedokáže své publikum řádně oslovit a vtáhnout... 5/10(27.12.2009)

• Aluska88

Ralphu Fiennesovi velmi pasují postavy duševně narušených chlapíků, jako například v Červeném drakovi. Bohužel v tomto případě mě film ničím nepohltil, přišel mi mdlý a podivný a ani Fiennesovo herectví to nezachránilo.(18.10.2007)

„Šaty robia človeka. A čím menej je človek človekom... tým viacej šiat potrebuje.“ David sa s nami zasa zákerne ale zábavne a inteligentne hrá (finále s „pusteným plynom“), no ťažko povedať, kam by to dokopal bez pavúčieho Ralpha Fiennesa, ktorému vo výrazných podporných rolách pomáhajú pijanský otec v podaní Gabriela Byrnea, Miranda Richardsonová v zaujímavej dvoj-úlohe či John Neville v roličke Terrencea. Pôsobivá atmosféra a pomalé, ako pavúk loziace tempo, sú hlavnými devízami ďalšieho Cronenbergovho skvelého, ponurého počinu. Ak sa vám páčil SMRTIACI BUMERANG a MALÝ MÄSIAR, neváhajte. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/708/(11.9.2006)