poster

Pavouk

 • Kanada

  Spider

 • slovenský

  Pavúk

Drama / Mysteriózní

Kanada / Francie / Velká Británie, 2002, 98 min

Hudba:

Howard Shore

Střih:

Ronald Sanders

Kostýmy:

Denise Cronenberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Absolutní mistr bizarností Cronenberg se tentokráte vydal po pěšině směřující od jedné choré mysli k druhé a zasvětil nás do života další rozviklané mužské identity. Minimalistický Pavouk vypráví o málomluvném, respektive mumlajícím Dennisovi, který je po letech propuštěn z blázince a během bezcílného bloudění špinavými ulicemi rozpomíná o svém (ne právě ideálním) dětství, ve kterém bylo všechno možná tak trochu jinak. Nezvyklé úhly kamery, vše přizpůsobeno hrdinově schizofrenii a tím pádem zvláštní optice, Cronenberg je opět krutý a zaměřující se na detail. Největším kladem filmu je pak bezesporu účast Ralpha Fiennese, v roli hnusně vypadajícího, zkrouceného podivína, přesto díky němu uvěřitelně ztvárněného, duševně nemocného člověka. Výsledek však nikterak neomámí..(19.4.2006)

 • igi B.
  *****

  Mysteriózní nevím (jestli tedy lze duševní chorobu považovat za mystérium), každopádně naprosto nevídané depresivní drama. Totální duševní zmar... ) :-[ Z téhle pavučinky se prostě nelze jen tak vymotat. A Ralph Fiennes je zkrátka neuvěřitelně uvěřitelný... Po tomhle filmu si s chutí vezmete prášek a budete rádi, že zatím neměli jste nikdy žádné utkvělé představy o tom, kdože vám to kdy vlastně měl ublížit...(9.2.2007)

 • tron
  ****

  „Šaty robia človeka. A čím menej je človek človekom... tým viacej šiat potrebuje.“ David sa s nami zasa zákerne ale zábavne a inteligentne hrá (finále s „pusteným plynom“), no ťažko povedať, kam by to dokopal bez pavúčieho Ralpha Fiennesa, ktorému vo výrazných podporných rolách pomáhajú pijanský otec v podaní Gabriela Byrnea, Miranda Richardsonová v zaujímavej dvoj-úlohe či John Neville v roličke Terrencea. Pôsobivá atmosféra a pomalé, ako pavúk loziace tempo, sú hlavnými devízami ďalšieho Cronenbergovho skvelého, ponurého počinu. Ak sa vám páčil SMRTIACI BUMERANG a MALÝ MÄSIAR, neváhajte. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/708/(11.9.2006)

 • novoten
  **

  Ticho, deprese, nemluvnost a přitom polovina věcí řečena navíc. Máloco je úmornější než sledovat půldruhou hodinu fatálně zjednodušený příběh se dvěma aspekty - zírajícím Ralphem Fiennesem a polopatickými flashbacky. Ani hypnotizující herecká hvězda mi nedokázala Cronenbergovu studii pochroumané mysli přiblížit. Intimita žádná, forma zbytečná.(7.4.2006)

 • Aluska88
  **

  Ralphu Fiennesovi velmi pasují postavy duševně narušených chlapíků, jako například v Červeném drakovi. Bohužel v tomto případě mě film ničím nepohltil, přišel mi mdlý a podivný a ani Fiennesovo herectví to nezachránilo.(18.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace