poster

Pavouk

 • Kanada

  Spider

 • slovenský

  Pavúk

Drama / Mysteriózní

Kanada / Francie / Velká Británie, 2002, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ***

  Tak trochu divný pavouk. Táhne se jak zápach kyseliny máselné z bezdomovce, kterého hlavní hrdina mimo jiné připomíná. A tím „mimo jiné“ myslím třeba perverzního úchyláka se sklony k záchvatům zuřivosti. Zkuste mít za sympatický film, v němž podobný pobuda hledá jádro své výstřednosti - hezky po freudovsku hluboko v dětství. Šmíruje vlastní rodinu (překvapivě je přítomen i situacím, kterým za mlada přítomen být nemohl), natahuje si po pokoji metry provazů a cosi čmárá do velmi důležitého zápisníku. Jinými slovy: umění. Ale dost ironie, Pavouk je divný film divného Davida Cronenberga, hraje v něm divný Ralph Fiennes a nejspíš se nám snaží něco sdělit. Bohužel natolik asociálním způsobem, že budete rádi, když to skončí tak jak to skončí a všechno svedete na jistou duševní poruchu. Možná nakonec ani o nic jiného jít nemělo, lepší je po tom nepátrat, nic neřešit a s klidem přepnout na jiný program. 60% Zajímavé komentáře: lachim, Iroquaise(10.5.2006)

 • Beckett51
  *****

  Je mi líto, že takovýhle geniální film příliš lidí nepochopilo.... nebo spíše nechtělo. Cronenbergův masterpiece.(9.3.2013)

 • kingik
  **

  Zvláštně pojatý film, který mě nezaujal a jeho podstatu jsem nepochopil. A Ralph Fiennes v hlavní roli mě nebavil.(20.2.2009)

 • Tomco
  ***

  skoda. cronenbergova filmografia do tohto momentu pre mna absolutne bezchybna. spider ma v prvej polovici totalne znechutil a odrovnal, nastastie druha polovica zachranuje co moze, a tak som to zvladol az do konca. co k deju. ten je pomerne lahko predvidatelny a viacmenej aj nezaujimavy. fiennes je skvely herec, svoje si zahral aj tu, no z priemeru tento film nevytiahne asi nic. zial.(26.7.2007)

 • T2
  **

  Rozpočet $10miliónovTržby USA $1,642,483Tržby Celosvetovo $5,808,941/45%/(9.12.2007)

 • - Spiderovy (Ralph Fiennes) potíže s rodinnou historií jsou skutečnou psychologickou diagnózou nazvanou Capgrasův syndrom. Jedná se o duševní poruchu, kdy si osoba myslí, že někdo z rodiny, blízký přítel, rodiče nebo partner byli nahrazeni identicky vypadajícím dvojníkem. Lidé s touto poruchou při pohledu na přátelé, partnera či sami sebe v zrcadle věří, že vidí dvojníky.

 • - Scénář k filmu obsahoval pouhé čtyři stránky. (darek kartac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace