Pavouk

Ronald Sanders

Kostýmy:

Denise Cronenberg
  • -bad-mad-wolf-

Do hezké atmosféry zabalená předvídatelná kaše, která nezaujme ani solidním Ralphem Fiennesem. Na titulní motiv by se dala natočit hezká dvacetiminutová krátkometrážnost. Hodina a půl je na tuhle nudu, umocněnou absencí zajímavých vedlejších linek, bohužel strašně moc. 3/10(24.3.2008)

V Pavoukovi exceluje Ralph Finnes. Ani jeho podání citově narušeného člověka však nedokáže oživit film, u kterého už tak od půlky v podstatě znáte pointu. Film je trochu zdlouhavý, což byl asi Cronenbergův záměr – příběh člověka, který je uzavřen ve světě své utkvělé představy, okolí mu nerozumí. Není to špatný film, ale dojem, který mi z něj zůstal je poněkud matný.(27.5.2006)

• novoten

Ticho, deprese, nemluvnost a přitom polovina věcí řečena navíc. Máloco je úmornější než sledovat půldruhou hodinu fatálně zjednodušený příběh se dvěma aspekty - zírajícím Ralphem Fiennesem a polopatickými flashbacky. Ani hypnotizující herecká hvězda mi nedokázala Cronenbergovu studii pochroumané mysli přiblížit. Intimita žádná, forma zbytečná.(7.4.2006)

Na Cronenberga málo bizarní a ve výsledku vlastně docela nudné a zdlouhavé vzpomínání duševně chorého muže, na své dětství s temnou minulostí smrti jeho matky.(11.10.2014)

• Aluska88

Ralphu Fiennesovi velmi pasují postavy duševně narušených chlapíků, jako například v Červeném drakovi. Bohužel v tomto případě mě film ničím nepohltil, přišel mi mdlý a podivný a ani Fiennesovo herectví to nezachránilo.(18.10.2007)