Vojenské letouny

• Velká Británie Warplane
Velká Británie, 2006, 4x55 min

Stacy Keach (vypravěč)

Už ve chvíli, kdy bratři Wrightové sestrojili první letadlo, bylo jasné, že tento vynález má velký vojenský potenciál. Letadlo se stalo válečným nástrojem v době 1. světové války a využívá se až dodnes... Fascinující historická mini série Vojenské letouny vysvětluje, jak vynález letadla změnil kurz vojenských dějin, přepsal pravidla boje a z nepředstavitelné hrozby smrti shůry udělal drsnou válečnou realitu. Vojenské letouny popisují sto let geniálních pokroků a technologických inovací, kterých dosáhli vynálezci, inženýři a piloti. Čtyři epizody postupně zasvěceně přibližují různá období technologie vojenských letounů, vynálezy, které změnily strategii a následně vedly ke zvětšení rozsahu válečných akcí. (TV Prima)

umbjaz

mno.. rozplývat se nehodlám, ale je to v celku přijatelně podanej vývoj a a základní požadavky a nutnosti u určitých typů.... osobně mě spíž zarazilo, že to není 20 záběrů pořád dokola a dokola :-) naopak, některý záběry jsem neviděl nikdke. ale to jsou jen ty krátké záběry vzletů a přistání apod. ()