Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999, 98 min

Vesmírná loď NSEA Protector si poklidně pluje vakuem. Na palubě se nachází kompletní posádka, která už nyní ví, že nenatáčí další díl neexistujícího seriálu Galaxy Quest, nýbrž poprvé, v jiném naž papundeklovém prostředí studia, musí naostro vybojovat boj s lodí vesmírného generála Sarrise. Situace však není tak vážná, jak by se na první pohled mohlo zdát, neboť komediální talent posádky podpořený skvělým výkonem vůdce Thermianů Mathesara vytváří z každé situace zábavu mezigalaktických rozměrů. Vrcholem humorných situací jsou herecké etudy Alana Rickmana, jehož znechucený Dr. Lazarus orálně mávající kladivem Grabtharovým je podán s neskutečným entuziasmem skutečného shakespearovského herce.(5.6.2009)

Čekal jsem že mě Galaxy Quest trošku více nahchne. Sympatické trio herců, pár povedenějších scén, nepřesvědčivý a zamračený Alan Rickman, který až moc okatě dával najevo jak ho jeho postava nebaví. Zajímavá myšlenka se filmu upřít nedá, ale co se týče vesmírných taškařic tak já stále zůstávám věrný posádce z Červeného trpaslíka.(21.12.2009)

Takže - já chápu, že je to komedie, ale kdyby se ti mimozemšťani chovali takhle, nechal bych je vyhubit, protože někoho kdo by byl takhle blbej a tak příšerně mi lezl na nervy jsem už dlouho neviděl:))) Všechno mezi tím skoro nemá chybu, obzvlášť podle seriálu Galaxy Quest prostoduchá Sigourney Weaver (nechápu kde vzala ty vycpávky do podprsenky, ale obvod hrudníku mě na téhle skvělé herečce nikdy nezajímal;)) a totálně znechucený Alan Rickman (btw ta hláška je "Při kladivu Grabtharově!";)) A jakožto fanoušek Star Treku jsem místy opravdu dostával záchvaty smíchu, protože "questies" opravdu nemají do některých maniakálních trekkies daleko:)(8.7.2004)

Nemusíte mít doma vlastnoručně postavený model lodi Enterprise, aby vám došlo, z čeho si tvůrci s takovou chutí a zápalem pro věc utahují. Masivní fanouškovské akce plné týpků v prapodivných kostýmech, dramatická hudba předcházející vyřčení věty typu „musíme aktivovat Omegu 13“, strohý design vesmírného korábu atd., atd. Galaxy Quest není pouze velice zdařilou parodií/poctou, má také docela obstojné triky a konzistentní příběh, v němž fungují i vážnější momenty. Z hereckého obsazení nejvíc potěšil Alan Rickman – teprve se znalostí tohoto filmu pochopíte, proč nemohl maniodepresivního robota Marvina ze Stopařova průvodce galaxií namluvit nikdo jiný. 80% Zajímavé komentáře: Oskar, genetique, gudaulin(20.1.2007)

Zatraceně vtipné!(29.5.2008)