Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999, 98 min

rozpočet : $45 million tržby celosvetovo : $90,683,916(8.4.2007)

Čím víc jste fanda do Star Treku a podobných věcí, tím více se budete u Galaxy Quest bavit!(23.8.2002)

Protector byl akcelerován černou dírou a vstoupil do atmosféry markem 15, který, jak víte, je dost nestabilní, takže budeme Lareda navádět manuálně přes vox a ohňostroj použijeme k vizuální konfirmaci." Taky bych chtěl někdy vysvětlovat svým rodičům, že se herci ze seriálu Galaxy Quest vracejí z vesmírné mise, při které pomohli Thermianům z mlhoviny Klatu v boji s mimozemským padouchem Serisem. Že je to blbost? Jasně, že je a ohromná. Jenže mě to při Grabtharovu kladivu hrozně baví, zejména, když opilý komandér Taggard poprvé vyjednává se Serisem, když bojuje s Goriniakem, když Protector poprvé odlétá ze základny a hlavně ve chvíli, kdy fanoušci ze země provázejí posádku nástrahami lodi. Jsem zkrátka velkým fanouškem seriálu a to, že dosud nebyl natočen, považuju za intergalaktickou chybu.(30.9.2016)

Chvíli trvalo než jsem se do toho dostal, (resp. úplný úvod byl naprosto perfektní, ale pak těch pár minut se mi zdálo nějak nezáživných - i když ted po celém filmu už chápu všechno a i jejich smysl) ale pak jsem se už jenom bavil. A ani mi nijak moc nevadilo, že nejsem nějaký velký znalec těch filmů (seriálu), které tam byly parodovány. Vlastně mi to až tak jako parodie nepřišlo, samozřejmě všechno bylo schválně přehnáno, bráno s nadhledem a charaktery byly správně švihlé (tak třeskutě zábavné mimozemštani jsem ještě neviděl - a taky skvěle zahrané), ale že by se film hnal až do extrému jako u jiných parodií a přeháněl to s neuvěřitelně šílenými vtípky, to zas ne. Dočkal jsem se spíše té správné poctě scifi, dělané s opravdovou chutí a možná i nějakou tou láskou. A závěr pak náhle přišel příliš moc rychle. Nebránil bych se druhému dílu, protože film má určitě hodně dobrých faktorů, jak už všechny druhy různých potvor, tak i ještě potvorejší záporáky a hlavně perfektně zahrané a vykreslené charaktery.. Rickman, Allen i ten Rockwell válejí, stejně jako mnoho jejich hlášek a správná ukázka geekovství ve finále. A není opomenuta ani citová a emocionální stránka, kde se naplno projevuje neparodie. Velmi zasloužené 4 hvězdy. PS: vizuální efekty parádní(24.2.2011)

Podarená sci-fi záležitosť, ktorá postupne (čím mi pripomenula SHANGHAI KID) naberá na vážnosti a nakoniec sa stáva serióznym sci-fi, aké predchádzajúcu hodinku šikovne ale s láskou parodovala. Okrem skvelých trikov a vypečených vtipov (bomba sa zastaví nie preto, že ju hrdinovia včas zničia, ale proste preto, že v sci-fi filmoch sa vždy zastaví sekundu pred explóziou) sa tu stretli výborni herci; váham, či uprednostním Sigourney Weaverovú v anti-ripleyovskej úlohe, alebo radšej vyberiem charizmatického kapitána Tima Allena... ale zrejme by som sa priklonil na stranu spockovského Alana Rickmana. Kino Považan 2000(6.5.2005)

• - Sigourney Weaver pronesla, že vždy, když si nasadila paruku kvůli své roli Gwen, cítila "jak ji strmě padá IQ". (Zuzyzss)

• - Zlý vojevůdce Sarris (Robin Sachs) byl pojmenován po filmovém kritikovi Andrew Sarrisovi, který nelichotivě zkritizoval film Marka Johnsona Přirozený talent (1984). (Zuzyzss)

• - Scéna na WC se přihodila i Williamu Shatnerovi. (HellFire)