Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999, 98 min

Neuvěřitelné se stalo skutečným a americké produkci se s podivuhodnou bravurou podařilo znásilnit vesmírné i jiné sitcomy a vetknout do nich takovou dávku humoru, že jsem místy slzel smíchy :-). Nádherně okoukané zvyky posádky spolu s televizními kulisami dávají úspěšně zapomenout na velkorozpočtové nezábavné rádobytrháky a spolu s dokonalými hereckými výkony krystalizují v jeden pevný, nehorázně chytlavý a zábavný celek. Věřím, že pro velikou skupinu lidí bude Galaxy Quest za odpad!, ale v tom případě je mi upřímně líto jejich smyslu pro humor...(28.4.2003)

Tomu říkám s láskou upečená ironie. Skvělá podívaná (v žádném případě parodie) především pro milovníky sci-fi. Výsměch i pocta všem Star Trekům v jednom. Podařilo se natočit snímek, který bravurně balancuje mezi těmito dvěma póly a mezi tím, jestli máte film brát vážně nebo ne. Výborný scénář, výborné herecké obsazení, založené i na tom, že herci fungují v přesně opačných rolích, než jsme zvyklí je vídat. Nepatřím mezi skalní Trekies, ale u tohohle se bavím královsky.(10.3.2005)

Docela zábavné, ale určitě se z toho dalo vytěžit více, čekal jsem, že si tvůrci budou z papundeklových sci-fi seriálů dělat větší prdel(15.7.2004)

Huhu, paródia na všetky star tracky, stargaty a iné stároviny. Aj keď tu nejdem rozoberať všetky nepravdepodobnosti a nezrovnalosti, je to jeden poriadne premakaný film, čo sa týka grafickej aj humornej stránky. Allen predviedol svoj priemerný výkon, ale Alan Rickman a jeho hranie vždy na úrovni a jeho hlas má nezabudnuteľnú hĺbu, preto aj úplný neznalec vie, že má pred sebou samotného Severusa Snapa. Sigourney si mohla nechať tmavú kučeravú hrivu, aby som si ešte pripomenul Votrelca, ale nemôžem mať všetko. K tomu Monk a chápadlové orgie nemali chybu :)(13.1.2009)

Skvělá komedie/scifi, hra s popkultuou, pocta a výsměch najednou. Škoda, že ke konci už humor ustupuje uvolněné akci, která je pěkná, ale v ní síla Galaxy Questu není. PS: Sigourney jsem naprosto nepoznal.(30.3.2011)