Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999, 98 min

Celkem povedená komedie. Tim Allen se neskutečně vyšvihnul, protože jeho role mě jako jediná bavila od začátku do konce (i když Rickmanova postava zvládla zamračené "Spockovské" výrazy také na jedničku). Jinak jsem zjistil, že Sigourney musí mít docela pěkná prsa... Pobavilo mě to, a rozhodně jsem shlédnutí nelitoval, jen by to příště chtělo méně nudných míst: občas jsem tak zíval, až jsem byl ke konci skálopevně přesvědčen, že to celé muselo mít nejméně 120 minut. Názory o zkrácení stopáže si tudíž schovám pro jiný film... Solidní komedie s perfektní zápletkou - tak 70%. BTW na rok 1999 celkem slušné triky.(17.7.2009)

Docela zábavné, ale určitě se z toho dalo vytěžit více, čekal jsem, že si tvůrci budou z papundeklových sci-fi seriálů dělat větší prdel(15.7.2004)

Skvělá parodie na Star Trek (a nejen na něj). Moc příjemné herecké výkony a skvělé nápady. Ten, kdo zná Star Trek, se bude bavit fantasticky, ale ten, kdo ho nezná asi taky.(15.3.2004)

Chvíli trvalo než jsem se do toho dostal, (resp. úplný úvod byl naprosto perfektní, ale pak těch pár minut se mi zdálo nějak nezáživných - i když ted po celém filmu už chápu všechno a i jejich smysl) ale pak jsem se už jenom bavil. A ani mi nijak moc nevadilo, že nejsem nějaký velký znalec těch filmů (seriálu), které tam byly parodovány. Vlastně mi to až tak jako parodie nepřišlo, samozřejmě všechno bylo schválně přehnáno, bráno s nadhledem a charaktery byly správně švihlé (tak třeskutě zábavné mimozemštani jsem ještě neviděl - a taky skvěle zahrané), ale že by se film hnal až do extrému jako u jiných parodií a přeháněl to s neuvěřitelně šílenými vtípky, to zas ne. Dočkal jsem se spíše té správné poctě scifi, dělané s opravdovou chutí a možná i nějakou tou láskou. A závěr pak náhle přišel příliš moc rychle. Nebránil bych se druhému dílu, protože film má určitě hodně dobrých faktorů, jak už všechny druhy různých potvor, tak i ještě potvorejší záporáky a hlavně perfektně zahrané a vykreslené charaktery.. Rickman, Allen i ten Rockwell válejí, stejně jako mnoho jejich hlášek a správná ukázka geekovství ve finále. A není opomenuta ani citová a emocionální stránka, kde se naplno projevuje neparodie. Velmi zasloužené 4 hvězdy. PS: vizuální efekty parádní(24.2.2011)

Nevěřil jsem, že by Američani natočili nějakou zábavnou komedii na motivy jejich nekonečných seriálů. Ale stalo se ! A výsledek je více než příjemné překvapení. Tim Allen je coby seriálový kapitán výborný, Sigourney hraje tu svou poněkud prostou blondýnu taky skvěle, ale úplně úžasný je Alan Rickman a hlavně jeho nenáviděná hláška "Při Grabtharovu kladivu" (to jsem opsal od EdaS :) ). Úplně nejvíc mě ale dorazil Enrico Colantoni v roli Mathesara, vůdce těch milých bezbranných a naivních mimozemšťanů. Byl úplně dokonale kouzelný. Navíc se tentokrát povedl i dabing (nejen mimozemšťanů).(9.8.2002)

• - Design lodi NTE je založen na vzhledu odznaků ze seriálu Star Trek. (HellFire)

• - Scéna na WC se přihodila i Williamu Shatnerovi. (HellFire)

• - Kostýmy Sarrise (Robin Sachs) a jeho rasy byly použity taktéž v jedné z epizod seriálu The Outer Limits (od r. 1995). (septic)