Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999, 98 min

Čekal jsem že mě Galaxy Quest trošku více nahchne. Sympatické trio herců, pár povedenějších scén, nepřesvědčivý a zamračený Alan Rickman, který až moc okatě dával najevo jak ho jeho postava nebaví. Zajímavá myšlenka se filmu upřít nedá, ale co se týče vesmírných taškařic tak já stále zůstávám věrný posádce z Červeného trpaslíka.(21.12.2009)

Nemusíte mít doma vlastnoručně postavený model lodi Enterprise, aby vám došlo, z čeho si tvůrci s takovou chutí a zápalem pro věc utahují. Masivní fanouškovské akce plné týpků v prapodivných kostýmech, dramatická hudba předcházející vyřčení věty typu „musíme aktivovat Omegu 13“, strohý design vesmírného korábu atd., atd. Galaxy Quest není pouze velice zdařilou parodií/poctou, má také docela obstojné triky a konzistentní příběh, v němž fungují i vážnější momenty. Z hereckého obsazení nejvíc potěšil Alan Rickman – teprve se znalostí tohoto filmu pochopíte, proč nemohl maniodepresivního robota Marvina ze Stopařova průvodce galaxií namluvit nikdo jiný. 80% Zajímavé komentáře: Oskar, genetique, gudaulin(20.1.2007)

Takže - já chápu, že je to komedie, ale kdyby se ti mimozemšťani chovali takhle, nechal bych je vyhubit, protože někoho kdo by byl takhle blbej a tak příšerně mi lezl na nervy jsem už dlouho neviděl:))) Všechno mezi tím skoro nemá chybu, obzvlášť podle seriálu Galaxy Quest prostoduchá Sigourney Weaver (nechápu kde vzala ty vycpávky do podprsenky, ale obvod hrudníku mě na téhle skvělé herečce nikdy nezajímal;)) a totálně znechucený Alan Rickman (btw ta hláška je "Při kladivu Grabtharově!";)) A jakožto fanoušek Star Treku jsem místy opravdu dostával záchvaty smíchu, protože "questies" opravdu nemají do některých maniakálních trekkies daleko:)(8.7.2004)

Huhu, paródia na všetky star tracky, stargaty a iné stároviny. Aj keď tu nejdem rozoberať všetky nepravdepodobnosti a nezrovnalosti, je to jeden poriadne premakaný film, čo sa týka grafickej aj humornej stránky. Allen predviedol svoj priemerný výkon, ale Alan Rickman a jeho hranie vždy na úrovni a jeho hlas má nezabudnuteľnú hĺbu, preto aj úplný neznalec vie, že má pred sebou samotného Severusa Snapa. Sigourney si mohla nechať tmavú kučeravú hrivu, aby som si ešte pripomenul Votrelca, ale nemôžem mať všetko. K tomu Monk a chápadlové orgie nemali chybu :)(13.1.2009)

T.Allena zboznuji a tahle parodie mu po nekolika slabsich snimcich sedla jak ulita. Celkem uchazejici komedie.(21.9.2003)