Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999, 98 min

Vcelku průměrné a nijak moc vtipné, ikdyž méně nároční lidé se pobaví. Herectví průměrné(co jiného od těchto herců se dá čekat). Jednou se kouknout a zahodit.(9.7.2004)

Protector byl akcelerován černou dírou a vstoupil do atmosféry markem 15, který, jak víte, je dost nestabilní, takže budeme Lareda navádět manuálně přes vox a ohňostroj použijeme k vizuální konfirmaci." Taky bych chtěl někdy vysvětlovat svým rodičům, že se herci ze seriálu Galaxy Quest vracejí z vesmírné mise, při které pomohli Thermianům z mlhoviny Klatu v boji s mimozemským padouchem Serisem. Že je to blbost? Jasně, že je a ohromná. Jenže mě to při Grabtharovu kladivu hrozně baví, zejména, když opilý komandér Taggard poprvé vyjednává se Serisem, když bojuje s Goriniakem, když Protector poprvé odlétá ze základny a hlavně ve chvíli, kdy fanoušci ze země provázejí posádku nástrahami lodi. Jsem zkrátka velkým fanouškem seriálu a to, že dosud nebyl natočen, považuju za intergalaktickou chybu.(30.9.2016)

Totálně skvělá poloparodie Star Treku, která obstojí jako geniální film i pro normální smrtelníky. Star Treku jsem viděl naprosté minimum, ale stačilo abych pochopil kam ten humor míří a tento film jsem si užil královsky.(10.7.2011)

rozpočet : $45 million tržby celosvetovo : $90,683,916(8.4.2007)

Podarená sci-fi záležitosť, ktorá postupne (čím mi pripomenula SHANGHAI KID) naberá na vážnosti a nakoniec sa stáva serióznym sci-fi, aké predchádzajúcu hodinku šikovne ale s láskou parodovala. Okrem skvelých trikov a vypečených vtipov (bomba sa zastaví nie preto, že ju hrdinovia včas zničia, ale proste preto, že v sci-fi filmoch sa vždy zastaví sekundu pred explóziou) sa tu stretli výborni herci; váham, či uprednostním Sigourney Weaverovú v anti-ripleyovskej úlohe, alebo radšej vyberiem charizmatického kapitána Tima Allena... ale zrejme by som sa priklonil na stranu spockovského Alana Rickmana. Kino Považan 2000(6.5.2005)

• - Mimozemští Thermiané o sobě ve filmu řeknou, že pocházejí z planety Klaatu Nebula. Křestní jméno Klaatu nesla postava mimozemšťana ve filmu Den, kdy se zastavila Země. Výraz Nebula je prozměnu spojen se seriálem Star Trek, kde tak označovali jednu třídu kosmických lodí. Kromě toho navíc souvisí s žánrem sci-fi také tím, že toto jméno nese Cena Nebula (Nebula Award) udělovaná každoročně od roku 1965 profesní organizací amerických spisovatelů science fiction SFWA (Science Fiction Writers of America) za nejlepší práce v rámci žánrů sci-fi a fantasy vydané v USA v posledních dvou letech. Samotný film (přesněji řečeno dvojice Robert Gordon a David Howard) v roce 2001 právě Nebula Award získal v kategorii nejlepší literární scénář. (curfew77)

• - Kostýmy Sarrise (Robin Sachs) a jeho rasy byly použity taktéž v jedné z epizod seriálu The Outer Limits (od r. 1995). (septic)

• - Scéna na WC se přihodila i Williamu Shatnerovi. (HellFire)