Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999, 98 min

Čím víc jste fanda do Star Treku a podobných věcí, tím více se budete u Galaxy Quest bavit!(23.8.2002)

Sice to nerve bránici, ale parodie STAR TREKU je to skvělá a to obsazení přímo luxusní.(5.8.2007)

Vcelku snesitelná prdel na jedno použití, nicméně Alan Rickman je bůh, ať už mu z hlavy visí cokoli. Většinu věcí, ze kterých si to dělá srandu, jsem nikdy nesledovala, a Galaxy Quest mi jenom potvrzuje, že bez toho asi přežiju i do příštích let.(16.8.2010)

Galaxy Quest doprovázely při uvedení do kin celkem průměrné recenze a mírně nadprůměrné ohlasy mainstreamového publika. Nicméně menšina diváků, kteří se řadili mezi fanoušky sci-fi, řičela blahem a vynášela tenhle snímek do nebe. Galaxy Quest si totiž utahuje ani ne tak ze sci-fi jako žánru, jako spíš z jeho zapálených fanoušků. Scifistický fandom je svět sám pro sebe, dělí se na řadu skupin a daleko nejvýraznější je fandom kolem televizního Star Treku - a právě z něj si Galaxy Quest dělá legraci. Tvůrci filmu jen lacině nevykrádají určité scény a hlášky ze seriálu, ale vzali to pěkně od podlahy - parodují samotné základy žánru. Na druhé straně seriál točili tvůrci, kteří mají Star Trek a sci-fi rádi, a tak je jejich humor laskavý. Od komediálního průměru tenhle film odlišuje svižný tah na branku, kvalita scénáře, triků i režie a především velmi slušné herecké obsazení. Sigourney Weaver paroduje vlastně sama sebe, Alan Rickman a Tim Allen se přímo vyžívají v rolích hereckých ztroskotanců, kteří příštipkaří po autogramiádách a reklamních akcích všeho druhu. Tenhle film není dokonalý, ale jako fanoušek žánru trošku filmu přidám. Celkový dojem: 85 %.(7.1.2008)

Případná, leč vlídná, >lehce< parodická taškařice na duchaplné (a nepochybně i ty jiné ;-) sci-fi-fan-tas-magorie :-D) ...Navíc komedie opravdu mimořádně zábavná a inteligentní. - - - P.S. Bohužel na v Česku vydaném dvd pouze s českým dabingem bez titulků. Další laps vydavatele a bůh suď, proč to ti diletanti dělají... :-((22.2.2006)

• - Design lodi NTE je založen na vzhledu odznaků ze seriálu Star Trek. (HellFire)

• - Kostýmy Sarrise (Robin Sachs) a jeho rasy byly použity taktéž v jedné z epizod seriálu The Outer Limits (od r. 1995). (septic)

• - Sigourney Weaver pronesla, že vždy, když si nasadila paruku kvůli své roli Gwen, cítila "jak ji strmě padá IQ". (Zuzyzss)