GENUS (TV pořad)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 1995, 99x14 min

Fero Fenič, Věra Chytilová, Jan Špáta, Helena Třeštíková, Hana Pinkavová, Ján Sebechlebský, Zdeněk Potužil, Petr Zelenka, Olga Sommerová, Karel Smyczek, Petr Kotek, Jaromil Jireš, Otakar Vávra, Jan Hřebejk, Matej Mináč, Josef Platz, Alena Činčerová, Bernard Šafařík, Zdeněk Kopáč, Jitka Němcová, Vít Hájek, Čeněk Duba, Ester Krumbachová, Jiří Věrčák, Simona Oktábcová, Viktor Polesný, Irena Pavlásková, Zeno Dostál, Martin Vadas, Zdeněk Troška, Dušan Trančík, Jaroslav Brabec, Jaroslav Hovorka, Pavel Koutecký, Ondřej Trojan, Martin Dostál, Juraj Johanides, Ondřej Havelka, Jana Dvořáková-Hádková, Tereza Kopáčová-Vrabelová, Jan Němec, František Filip, Martin Štoll, Jiří Datel Novotný, Zdeněk Podskalský ml., Jan Reinisch

Martin Němec

Neviděl jsem samozřejmě všechny díly, navíc vždy šlo o osobitý pohled daného režiséra/režisérky, takže těžko hodnotit. Jenže ono je to ve své podstatě jedinečné dílo. Alespoň v luzích a hájích jež obklopuje hranice česká.(5.1.2009)

Bylo by fajn, kdyby tenhle v lecčems unikátní cyklus stovky osobností vyšel v nějakém uceleném souboru na dývku. Byly to fajn nedělní večery, uvozené tou dramatickou znělkou:)(12.10.2012)

Genus byl super! Několik dílů mám i na kazetě! Hlavně úvodní znělka se stopou v měsíčním prachu¨, trhanými záběry, velmi dobře vybranou hudbou a žhavým písmem byla super! Škoda, že ji pak změnily na ten strom:(! Byl to však neopakovatelný projekt:)(24.4.2009)

• Dannysek4U

Těžko hodnotitelné, nedocenitelné svědectví o soudobých elitách naší země.(13.6.2008)

Například díl Život a lovestory režiséra Karla Kachyni a herečky Aleny Mihulové v pohledu Jana Špáty vyšel na DVD spolu s filmem Kráva.(14.2.2009)