• slovenský

Sci-Fi / Thriller / Horor

Kanada, 1983, 87 min

Veľmi osobitá alegória psychickej deformácie a postupnej deštrukcie človeka, zasiahnutého zhliadnutím najväčšieho tabu. Dalo sa to natočiť desiatkami spôsobov. Cronenberg si vybral ten jemu najvlastnejší - krvavý, nechutný, "fyzicky doslovný". Nech už jeho jazyk prijmete alebo nie, jedno poprieť nemôžete - film je dráždivý, tajuplný a maximálne nepredvídateľný. I keď nie až tak pútavý, ako jeho najlepšie kúsky.(23.5.2003)

Dost veliké zklamání. Videodrome není, narozdíl třeba od The Brood, dostatečně silný. Cronenberg se tentokrát drží nepochopitelně při zemi, nedočkáme se žádných speciálních chuťovek, možnosti, které téma halucinací nabízí, zůstaly totálně nevyužity (ano, kazety v břiše jsou zajímavé, ale že by to bylo něco, o čem tu uživatelé píší "brutální, nechutné, šokující" - to tedy skutečně ne). Narozdíl od Davidových dalších filmů si tento od diváka drží značný odstup, nedokáže ho strhnout, příběh se odvíjí pouze na obrazovce místo toho, aby se odehrával i něm. Totálně odosobněné a neutrální, a to tentokrát i pro diváka.(22.4.2008)

Přibližně jednou roka se vzbudím a zjistím, že mám úchylnou náladu. A to pro mne znamená, že je čas na další kousek z dílny strejdy Cronenberga, protože kterýkoli jiný den v roce by mi smyslné řezání nožem do ramene, bičování televize či ukrývání pistole do vlastního břicha, připadalo snad až nenormální. Dnes jsem s tím problém neměl, ale na to, abych si to řádně užil, jsem příliš mizerný haluškista i sádlomáslochista.(26.3.2014)

U tohoto filmu jsem si připadal jako loutka, která skáče jak Cronenberg píská. Můžou za to nečekaný zvraty příběhu. Postupem času jsem absolutně netušil jakým směrem se film bude ubírat a tím víc mě přitahoval. K tomu skvělá kamera a neméně užasný výkony herců. "Halucinogenní" movie jak má být. Naprostá SPOKOJENOST.(6.1.2016)

Kdyz psycho tak Croneberga jeho tvorba z let osmdesatych opravdu ma cosi do sebe a i kdyz tento film jakoz i dalsi z dilny tohoto rejzi muze byt pro nekoho neskousnutelnej tak u mne podobny ulety s primerene slusnou davkou meganasili vzdy najdou uplatneni(4.7.2012)

• - Spoiler: Závěrečná scéna, v níž naroste dvěma ženským postavám penis, byla z distribuční kopie vystřižena jako příliš rušivá pro průměrného diváka. (Hans.)

• - Andy Warhol nazval film "Mechanickým pomerančem osmdesátých let". (hot_spot)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 8. (Zdroj: ČSFD.cz)