poster

Videodrome

 • anglický

  Videodrome

 • slovenský

  Videodrome

Sci-Fi / Thriller / Horor

Kanada, 1983, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  **

  80 minut halucinogenní perverzní nudy. Scény s "tělními" kazetami jsou fajn, Cronenberg je fajnšmejkr přes destrukci lidského těla těmi nejbizarnějšími způsoby - psychologický efekt byl však u mě skoro nulový.(4.2.2007)

 • EdaS
  *****

  Typický Cronenberg v nejlepší formě (a jeho oblíbená témata - transformace, manipulace, odcizení) - rozhodně to není film pro každého, ale jednou za čas si dát něco silně nekonvenčního rozhodně neuškodí. Poprvé mě tenhle snímek vyděsil kdysi v začátcích vysílání Novy a v souvislosti s jeho tématem mi to teď příjde jako úsměvné. Řekl bych, že dnes by to tahle televize nevysílala. Tak bacha, ať se vám nestane to, co hlavnímu hrdinovi! :o)(8.8.2005)

 • Freemind
  ***

  Těžko to nějak objektivně hodnotit. DNes to již bohužel vyznívá trošku směšně, když víme, že video a kabelovka mají své zlaté časy za sebou, efekty jsou taky někdy dost bizarní. Ale stejně je to jeden z filmů, které by dnes už nemohly vzniknout - s osobitým vizuálním zpracováním, neotřelým námětem a surrealistickými nápady. Ach jo, kde ty časy jsou.(21.4.2008)

 • Seabeast
  *****

  Hlavně neudělejte tu chybu, že si tenhle film pustíte před spaním! :-D Moc to nedoporučuji... Ale k věci. V podstatě se jedná o vykreslení vlivu televize a médií na člověka a jeho pokřivené vnímání skutečnosti, takže vlastně stále aktuální téma. Hlavní hrdina Max Renn, ředitel sporně vnímaného Kanálu 83, se po shlédnutí jedné ilegální pásky rozhodne na vlastní pěst vypátrat její původ. A stane se mu to osudným, protože se sám ocitne v kruhu, který mu velmi brzo nabourá jeho "realitu". A ono vlastně co je to vlastně realita? Jedná se o poměrně náročný film, který ty zvídavé donutí bádat, co tím vlastně autor chtěl vyjádřit. David Cronenberg svými fantasmagorickými scénami opravdu zavede diváka tam, kde by jste to nejméně čekali - a to velmi hluboko pod povrch... Buď vás první shlédnutí odradí anebo tuhle podívanou absolvujete ještě jednou. Myslím, že není nic mezi.(11.9.2013)

 • betelgeuse
  ***

  Po MOUŠE asi nejlepší cronenbergovka, co znám - hrdina, poznamenaný katodovým zářením, se tu potácí na hraně mezi realitou a násilnickými videofikcemi. Krásně bizarní s výbornou pointou.(10.12.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace