• slovenský

Sci-Fi / Thriller / Horor

Kanada, 1983, 87 min

7/10 Prvý Cronenberg, ktorý ma bavil, i keď ten šokujúci príbeh vôbec neprežil dobu a dnes je skôr komicky absurdný. Konečne je tu ale dostatočná dávka úchylností, krvi, gore a kadejakých mňamóznych masiek, či všakovakých mutácií. A ako čerešnička Debbie Harry žiadostivo si páliaca cigaretu o prso!(7.7.2015)

Masterpiece(22.7.2012)

Na surrealistický svet vízií Davida Cronenberga by sa dalo pozerať asi donekonečna. Videodrome z režisérovho pera je toho jasným príkladom. Originálny námet a ešte lepšie finálne prevedenie. Úžasné zábery napájané silnou atmosférou, chytľavý príbeh, patričná dávka úchylnosti a ku tomu výborný James Woods. Nechápem ako tento chlap dokázal zrežírovať dva tak výborné a originálne filmy počas jedného kalendárneho roka.(26.1.2008)

„Televize je realita a realita je méně než televize.“ Jak příznačné v dnešní době. Na Cronenbergovi mě strašně baví jedna věc, vzhledově na první pohled vypadá přesně tak, jaký točí filmy – vyšinutej psychopat. U Videodromu k tomu v první půli přidal i trochu filosofování. Zatím jeho nejlepší film, co jsem viděl. Zpočátku se to tváří jako drsnější thriller o snuff pornu, ale nebyl by to Cronenberg, aby to nechal jen v této „světské“ a „reálné“ rovině a nepřivedl to ve druhé půli do šílené a poměrně ujeté psychologické zběsilosti s několika úchvatnými scénami – viz např. první halucinační úlet s pistolí.(26.9.2009)

• Lima

Pozorovat, jak si někdo strká videokazety do břicha, je opravdu bizarní zážitek. Velmi zvláštní záležitost. Cronenberg už natočil lepší filmy.(2.6.2002)

• - Spoiler: Keď Max (James Woods) ide zabiť svojich spoločníkov vo firme, prejde chodbou, kde visia plagáty k filmom Screamers (1979), The Evil (1978) či Deathsport (1978). (fefee)

• - Po premiéře se Videodrome nesetkal s dobrým přijetím a ani přítomnost Debbie Harry nezachránila film před kasovním debaklem. (Pavlínka9)

• - Spoiler: Závěrečná scéna, v níž naroste dvěma ženským postavám penis, byla z distribuční kopie vystřižena jako příliš rušivá pro průměrného diváka. (Hans.)