poster

Videodrome

 • anglický

  Videodrome

 • slovenský

  Videodrome

Sci-Fi / Thriller / Horor

Kanada, 1983, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  ****

  7/10 Prvý Cronenberg, ktorý ma bavil, i keď ten šokujúci príbeh vôbec neprežil dobu a dnes je skôr komicky absurdný. Konečne je tu ale dostatočná dávka úchylností, krvi, gore a kadejakých mňamóznych masiek, či všakovakých mutácií. A ako čerešnička Debbie Harry žiadostivo si páliaca cigaretu o prso!(7.7.2015)

 • Superpero
  ***

  Na mě příliš kyberpunkové. Když se tam začali vzájemně ovládat pulsujícíma videokazetama v břiše, nebo když to břicho někomu sežralo ruce, tak jsem to přestal chápat. Měl jsem za to, že se jedná o halucinace, ale přitom na toho řvoucího týpka bez ruky reagovali i normální civilisté. Dneska by měl Cronenberg natočit Internetodrome. To by teprve byla jízda :)(22.2.2014)

 • Faustka
  ****

  Poživačné... lehce smyslné. Propichování ušního lalůčku je vrchol rozkoše.(6.4.2012)

 • eraserhead666
  *****

  „Televize je realita a realita je méně než televize.“ Jak příznačné v dnešní době. Na Cronenbergovi mě strašně baví jedna věc, vzhledově na první pohled vypadá přesně tak, jaký točí filmy – vyšinutej psychopat. U Videodromu k tomu v první půli přidal i trochu filosofování. Zatím jeho nejlepší film, co jsem viděl. Zpočátku se to tváří jako drsnější thriller o snuff pornu, ale nebyl by to Cronenberg, aby to nechal jen v této „světské“ a „reálné“ rovině a nepřivedl to ve druhé půli do šílené a poměrně ujeté psychologické zběsilosti s několika úchvatnými scénami – viz např. první halucinační úlet s pistolí.(26.9.2009)

 • Hejtmy
  **

  {695/1001} Ze začátku se film rozjíždí velmi slušně, ale s přibývajícími halucinacemi hlavního hrdiny a rozpadem objektivní reality jde napětí dolů a celý dosud budovaný příběh je tím ztracen. Tím se vytrácí i jakékoliv napětí a zbytek filmu už pro mě byl jen čekáním na to, kdy to skončí. Cronenbergovi filmy nejsou můj šálek čaje, a u Videodromu jsem si to jen potvrdil. Navíc podobnost s mnou již viděným eXistenZ je znatelná, takže i to určitě má vliv na moje negativní hodnocení. 40 %(7.1.2014)

 • - Příjmení Briana O´Bliviona vychází z Marshalla McLuhana, univerzitního profesora, u něhož Cronenberg studoval. (Pavlínka9)

 • - Po premiéře se Videodrome nesetkal s dobrým přijetím a ani přítomnost Debbie Harry nezachránila film před kasovním debaklem. (Pavlínka9)

 • - Spoiler: Závěrečná scéna, v níž naroste dvěma ženským postavám penis, byla z distribuční kopie vystřižena jako příliš rušivá pro průměrného diváka. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace