O houbovém Kubovi a princi Jakubovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 49 min

• honajz

Příjemně vlezlá drakova písnička, velice dobré herectví Cupáka, Hrušínského a na malém prostoru Filipovského, ale když se nad tím zamyslím - co ta Nanynka na tom přitroublém princi viděla? Možná že je princ? Protože jinak by se do něho zakoukala jen holka slepá či hloupá. Jinak mi některé princezny či jejich doprovod přišly zase jako ženské zajímavější než Nanyka. Drak, který baští bramboráky, mi po čase už lezl na nervy, a myslím, že posléze už ani tvůrci nevěděli, jak si s ním poradit. Nejvíc pobaví skvěle podané hlášky Hrušínského.(22.10.2016)

Rozkosny drak ... jedna hlava krajsia nez druha...radost nechat sa zozrat, keby nejedol len zemiakove placky.(18.10.2015)

Sledoval jsem jen jedním okem, ale i přesto mě to celkem bavilo... Žádný zázrak to není, ale kouknout se na to dá!(6.7.2008)

• vitekpe

Dobre obsazena, ale podprumerna tv pohadka. Neslana, nemastna... 2+(21.12.2013)

Ale jo, dám ty čtyři hvězdy, i když drak byl jen tříhlavý. Tato pohádka z archivu je sice tradiční kulisovou pohádkou s herecky výtečným obsazením a poněkud jednoduchým dějem, ale je tak bezprostřední, milá, pro děti bezproblémová, že hodnotím v rámci poobědových pohádek určitě jako nadprůměr. Princezny se sice moc nepovedly, jedna horší než druhá, ale pěkné scény s Jiráskovou to výrazně vylepšily. PS: natroublá úvodní i závěrečná píseň nepíseň a přání na houby a na draka mě dostaly:-)(9.8.2014)