poster

O houbovém Kubovi a princi Jakubovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 49 min

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Buďte opatrní na svá přání, některá by se mohla i vyplnit, což může být taky na houby, nebo na draka. Žádná hlubina myšlení se nekoná, ale je to roztomile naivní, je tam bramboráky milující drak trojhlavák, plyšový ke všemu, tři princezny a princ, který je okolnostmi nucen usednou na královské kanape, dát si korunu na hlavu a pak už si jen přát.(26.6.2013)

 • Mol
  *****

  - "Buď já nebo drak!!" - "Jéé to se mi bude stejskat.... PO DRAKOVI." :D(5.8.2013)

 • AngelAngie
  ***

  Velmi povedená pohádka s typickým pohádkovým ňoumou Vladykou...(20.11.2008)

 • honajz
  **

  Příjemně vlezlá drakova písnička, velice dobré herectví Cupáka, Hrušínského a na malém prostoru Filipovského, ale když se nad tím zamyslím - co ta Nanynka na tom přitroublém princi viděla? Možná že je princ? Protože jinak by se do něho zakoukala jen holka slepá či hloupá. Jinak mi některé princezny či jejich doprovod přišly zase jako ženské zajímavější než Nanyka. Drak, který baští bramboráky, mi po čase už lezl na nervy, a myslím, že posléze už ani tvůrci nevěděli, jak si s ním poradit. Nejvíc pobaví skvěle podané hlášky Hrušínského.(22.10.2016)

 • cheyene
  ***

  Sledoval jsem jen jedním okem, ale i přesto mě to celkem bavilo... Žádný zázrak to není, ale kouknout se na to dá!(6.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace