poster

O zvířátkách pana Krbce (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1977, 13x8 min

Hudba:

Petr Skoumal

Hrají:

Josef Abrhám
(další profese)
 • dopitak
  *****

  Bez Pepy Abrháma by Zvířátka pana Krrrrbce nebyly ani poloviční. Parádní večerníček mého dětství, na který se dá koukat kdykoliv.(14.2.2009)

 • Karlos80
  *****

  Můj Večerníčkový TOP 10 seriál. Veselé příběhy původně napsané Stanislavem Havelkou a ilustrované karikaturistou Vladimírem Renčínem (Čtyřlístek) právě podle oblíbených televizních večerníčků. Na opuštěném hradě Kulíkov řádí duch bývalého hradního pána, Ruprecht. Má rád špínu, prach a pavučiny, svého sídla se nehodlá vzdát a neustále vymýšlí drobné lumpárny. Pan Krbec má ale pro strach uděláno a jako kulíkovský kastelán nestrpí na hradě žádný nepořádek. Statečně mu při tom pomáhají jeho zvířecí kamarádi – kocour Kokeš, učená sova Kukula a kavka Kocanda. Jako dítě jsem tento večerníček přímo zbožňoval, a vždy jsem se na něj moc těšil, a když ho konečně už dávali tak jsem byl u televize jako přikovaný. Něco mě na něm prostě tenkrát fascinovalo, ať už zdařilá ilustrace a animace, skvělý vypravěčský projev pana Abrháma, nebo právě takové to příjemné a mrazivé tajemno. Můj věčerníčkový TOP 10 bez debat.(28.10.2006)

 • Tosim
  *****

  Bez debat geniální.(25.1.2005)

 • Davies182
  ****

  Nebyl jsem si jist, jesti jsem na něco podobného kdysi koukal, ale duch Ruprecht je jasný, toho nelze zapomenout!(24.7.2009)

 • Tom_Lachtan
  *****

  neskutečně mne to baví, od příběhu přes dabing po Ruprechta(26.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace