O zvířátkách pana Krbce (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1977, 13x8 min

Petr Skoumal

Josef Abrhám

Už jsem to dlouho neviděl, ale jako dítě sem si nikdy nemohl zvyknout na Renčínovu kresbu, neb jsem byl zvyklý na verzi ze Čtyřlístku, která mi dodnes připadá lepší.(16.7.2006)

Dlouho jsem nemohl přijít na název tohoto legendárního večerníčku, až teprve teď jsem na něj narazil a to úplnou náhodou. Sice už je to hodně let, ale vím, že příběhy na hradě Kulíkově s panem Krbcem mě vždy bavily.(19.12.2010)

neskutečně mne to baví, od příběhu přes dabing po Ruprechta(26.8.2012)

Kult!(1.7.2007)

13/13 Šedivý a Šedivá sice nejsou Renčín, ale Havelka (ve Večerníčku spolu s Chvojkou) je stále týž scénárista oblíbeného seriálu Na Hradě Kulíkově, který vycházel ve Čtyřlístku v letech 1983-7 (Knihovnička 107-151). Poetika tohoto Večerníčku v sobě snoubí odlišný humor a perfektní přednes Josefa Abrháma spolu s dávnou touhou malého českého člověka po gotickém dobrodružství, v našem případě ovšem zasazeném do rozbujelé normalizace. Přesto, a nebo právě proto, je tato černohumorná klauniáda tak unikátní.(12.7.2009)