Bílý oleandr

• Německo

Weißer Oleander

Biely oleander

USA / Německo, 2002, 109 min

8 / 10 Štruktúrou jednoduchší, no konečným efektom o tom silnejší scenár prenecháva všetkých hercom dostatok priestoru na sebarealizáciu a dáva tak vyniknúť hlavnému motívu filmu: keď sa milá, príjemná a krásna Astrid začne premieňať na pravý opak toho, čím bývala, budete si želať, aby to bol len zlý sen - a po zistení, že to tak nie je, budete scenáristovi želať pomalú, bolestivú smrť v pekle a pomstychtivo dáte jeho filmu o jednu hviezdičku menej - to sa predsa dievčaťu nerobí!(6.11.2005)

Bílý oleandr je pro mě docela překvapením, protože se navzdory tomu, že jsem o tom nikdy neslyšel jedná o velice kvalitní drama. Děj sice neni nikterak složitej, ale za to je velice působivej a obě hlavní herečky jsou skvělý. Alison Lohman si nic nezadá s daleko slavnější Michelle Pfeiffer.(25.7.2006)

Po druhém shlednutí musím přihodit hvězdičku. Je to výborný psychilogický drama s talentovanou Alison Lohman. Jméno Peter Kosminsky si musim zapamatovat....(3.3.2007)

Tak to byl vskutku zajímavý film, ani jsem neplánovala se na to dívat, jen mi to tu běželo a tak mi to zaujalo, že jsem to dokoukala do konce. Docela jsem se dokázala vžít do hlavní hrdinky, její život tedy opravdu nebyl snadný a podle mě to ještě zvládala docela dobře, ne každý by to ustál, je sice pravda, že měla horší a lepší období, ale kdo by jí to mohl mít za zlé. Rozhodně dávám 4*(10.10.2011)

Výborný námět, vcelku solidní zpracování a hlavně bravurní herecká základna plná talentů, i zkušených a osvědčených harcovnic. Možná přiliš roztahané a tématicky neosobní, jinak ale fajn.(24.2.2005)