Na Baye patřičně rozmáchlé, ale vesměs již jen recykluje dříve předvedené. Dobré tempo a výborné herecké obsazení bohužel nedokáží plně zamaskovat nevyváženost děje, který má sice velmi zajímavých úvodních třicet minut, ale poté se zapomene na hru otázek a odpovědí a jede se již čistě jen na efekt. Nic proti tomu, ale tak nějak se vytratily i ony hrátky s alternativní budoucností, zbyla jen akce... a jak jsem podotkl výše, akce již mnohokrát viděná, takže proto "jenom" tři, i když jsem se vlastně po celou dobu nenudil...(25.6.2006)

Bay is back! Když jsem si po druhých Mizerech myslel, že se Michael nadobro utopil ve svých akčně-vtipných manýrách, nemohl jsem být víc vedle. Orci s Kurtzmanem mu totiž napsali scénář přesně na míru a přestože se oproti Transformers jedná o nesmělé předkolo, stojí futuristická romantika za to. Ewan McGregor exceluje v roli, která ho konečně mohla profláknout do naprosté extratřídy (ale kvůli mnohokrát zmiňovaným propadákovým tržbám jsme se ani tentokrát nedočkali), zbytek herců sekunduje s odstupem, ale zdatně. Možná se mohlo trochu méně zdržovat před propálením pointy, ale akce ve druhé půli povznáší film úplně někam jinam.(14.2.2006)

Velice zábavnej film s extrémně hustou hudbou u který se nejde nudit i kdyby to plátno v kině bylo celej film černý. Michaela Baye mám rád tak na střídačku (Skála a Mizerové jsou geniální, Armaggedon ujde a Pearl Harbor je sračka). Ostrov je taky super, jasně jsou tam nelogičnosti, ale koho to sere když je to velice zábavně podaný. Úvodní část v klon středisku mi nudná opravdu nepřišla a utíkací část je bomba. Herci jsou super zvlášť Scarlett je fakt nádherná a zahrála to perfektně (jako vždycky) a Ewan je správně happy. "Co to bylo?" "Nevim, ale chci to." Steve Buscemi je Steve Buscemi a Michael Clarke Duncan je super (i když se na plátně moc neohřeje). Sean Bean je takovej normální hajzl jak jsme u něj zvyklí a Djimon Hounsou je fakt cool killer a je škoda že nedostal víc prostoru. Jediný co by se dalo Ostrovu vytknout je to, že je to fakt moc dlouhý.(2.9.2005)

• larelay

Ale kdeze, tomuto filmu bohuzial nepomohla ani nadherna mrska Scarlett. Myslim, ze ma to tak sialene iritovalo a nebavilo, ze som odisla pol hodinu pred koncom. A to nerobim ani pri tych zlych, najhorsich filmoch :)(29.8.2009)

Bay jako by si tentokrát nevyjasnil, pro koho točí. Na nevázanou akční sci-fi pro puberťáky je Ostrov moc vážný a ambiciozní, na seriozní sci-fi ovšem dost hloupý. Citace Star Wars a plynové komory prostě nejdou dohromady. McGregor je sympaťák a Johansson krasavice nesmírná, ale tenhle film prostě drhne. Míša se naštěstí poučil a zjistil, kde je mu (i divákům) lépe.(21.4.2009)