Na jednu stranu je Ostrov hodně kvalitní sci-fi které pobaví svojí akcí, zaujme svým příběhem a překvapí samotnými herci, ale na druhou stranu tento film obsahuje cosi v sobě, co nedokáže tolik nadchnout, tolik zaujmout a tolik donutit diváky se na film dívat, což je určitě škoda. Díky tomu si film také na sebe nedokázal vydělat, protože ačkoliv to v kinech bylo avizované dost, na to nakonec nikdo nepřišel. Film, u kterého to skutečně nechápu a je to docela škoda. Sám o sobě je totiž hodně zajímavý a hodně funkční a určitě by se mohl srovnávat kvalitně třeba i s Minority Report. Škoda jen, že tenhle tak trošku paradox musel odsrat právě tenhle film, protože v Hollywoodu si pak plno lidí rozmyslí, jestli jít v budoucnu do sci-fi nebo ne, a přitom se na ně tak hezky kouká.(21.4.2009)

První film toho odpudivého rejžovského megalomana po Skále, který jsem si zase vychutnal i s polevou. Opravdu nevím, proč v případě Ostrova mluvit o nějaké závažnější myšlence, ta je sice možná v embrionálním stádiu zajímavá, ale naštěstí má Bay z hlubších témat zjevně strach, takže celou mravoučnou základnu Ostrova zredukoval do drobátko nablblých, ale snesitelných dialogů a po chvíli už se celá zápletka zredukuje na "před kým je třeba utéct / koho je třeba porazit a co je třeba zničit". Žádné kličky, ale naopak parádní akční palba ze všech kanónů, rychlý střih, výborná podkresová hudba, dechberoucí efekty (zejména scéna s vlakovými koly je úchvatná). Ostrovu dominuje až klinicky čistý styl obrazu, krystalicky jasná a ničím nekomplikovaná futuristická estetika, která je stejně přehledná a čitelná jako příběh filmu. Sama klouže krkem a netíží v žaludku. Vůbec nemíněno ve zlém. Všechny ty klišovité zpomalovačky, přelety kamery atd. umí Michael Bay čistě a precizně jako málokdo a Ostrov operuje s výrazivem akčního filmu s naprostou bravurou. Výsledkem jsou dvě hodiny, ky jsem měl sladce vypnuto a jel jsem pouze na vlně adrenalinu, který není ničím tlumen. Parádní relaxační zážitek, samozřejmě chápu, že kdo čekal inteligentní sci-fi, musel být zklamán. Ale chtít to zrovna od Míši je asi jako požadovat obřízku u sv. Víta. Už jsem někdy psal, že je Scarlett Johansson absolutně k SEŽRÁNÍ???(10.1.2007)

Prvních 20 minut mě málem vyhodilo s kina .Jasně daný systém co má pravidla vše přesné a dokonalé stejnokroje je mě to odporné jak v představách tak ve filmech zřejmě.Naštěstí se vyrazí na výlet zjistit jak to s těmi pravidly je a to je panečku jiná káva , starej dobrej Bay. Toho bůh musí milovat ,ale Scarlett miluje určitě !!(5.6.2006)

Nechapu, jaktoze tenhle film propadl, vzdyt je skvelej. Michael Bay se snazil o nejaky ten hlubsi smysl a propracovanejsi pribeh (I kdyz odhaleni, co to je ten ostrov, je jasny hned od zacatku.), coz se mu docela povedlo, takze v prvnich zhruba 40 minutach sledujeme zivot klonu, jejich problemy a jsou tu i nejaky veci k zamysleni. Ale presto to nijak nenudi, diky Bayove zrucne rezii. Jenze pak uz se Michael neudrzi a serviruje jednu akcni scenu za druhou. A do toho se mu obcas vloudi nejaka nelogicnost - hlavni dvojice vi vzdy kam bezet, kdyz prezijou nejakou situaci, se kterou by mel problem i Superman, tak to sfoukne nejakou vtipnou hlaskou atd. , ale ani mi to nevadilo. Hodne se mi libila hudba, ktera byla spravne velkolepa, triky, ktery se nebojim oznacit za dokonale a hlavne absolutne perfektni kamera s uzasnym, ostrym a trochu agresivne pusobicim filtrem. Navic dalsi plus jsou herci, Johansson a McGregor si odehrali svuj lepsi standart, ale prekvapil Sean Bean, jako hlavni "zaporak" a pak hlaskujici Steve Buscemi, kterej nema chybu. Sice bych tenhle film neoznacil za jeden z Michaelovo nejlepsich, ale presto si zaslouzi 5*.(6.8.2006)

Podle předpokladů se jedná o ne zcela typický Bayův film a to přesto, že tu najdeme takřka všechny jeho trademarky, i když některé lehce pozměněné. Bohužel dojmy i pro mě, jakožto Bayova velkého fanouška, jsou lehce rozpačité a nevím tak úplně, co si o filmu myslet. Bay rozhodně neubral ze svých zásad, a diváka chce hlavně bavit akčními scénami a humorem. Zároveň však jakoby chtěl i něco vážného sdělit, ale prostě to k němu nesedí. Což hodně poznamenalo především samotný závěr snímku, který stejně jako u Pearl Harboru není z nejpovedenějších. Fanoušci Michaela Baye si však užijí své, jeho odpůrci zase budou mít příležitost si na Baye plivnout.(3.8.2005)