Podle předpokladů se jedná o ne zcela typický Bayův film a to přesto, že tu najdeme takřka všechny jeho trademarky, i když některé lehce pozměněné. Bohužel dojmy i pro mě, jakožto Bayova velkého fanouška, jsou lehce rozpačité a nevím tak úplně, co si o filmu myslet. Bay rozhodně neubral ze svých zásad, a diváka chce hlavně bavit akčními scénami a humorem. Zároveň však jakoby chtěl i něco vážného sdělit, ale prostě to k němu nesedí. Což hodně poznamenalo především samotný závěr snímku, který stejně jako u Pearl Harboru není z nejpovedenějších. Fanoušci Michaela Baye si však užijí své, jeho odpůrci zase budou mít příležitost si na Baye plivnout.(3.8.2005)

Na Bayův Ostrov se určitě dá dívat, dokonce je docela zábavný a čtveřice McGregor, Buscemi, Johansson a Bean je dobře vybraná, ale přesto mi to příliš připomínalo Blade Runner, Kandidáty života a smrti, A.I. a spustu dalších filmů, navíc mi tentokrát opravdu vadily některé nelogičnosti a závěr. Pochválit musím ještě průlet budovou, docela pěkné honičky a hudbu. 3,5*(20.11.2005)

Velice zábavnej film s extrémně hustou hudbou u který se nejde nudit i kdyby to plátno v kině bylo celej film černý. Michaela Baye mám rád tak na střídačku (Skála a Mizerové jsou geniální, Armaggedon ujde a Pearl Harbor je sračka). Ostrov je taky super, jasně jsou tam nelogičnosti, ale koho to sere když je to velice zábavně podaný. Úvodní část v klon středisku mi nudná opravdu nepřišla a utíkací část je bomba. Herci jsou super zvlášť Scarlett je fakt nádherná a zahrála to perfektně (jako vždycky) a Ewan je správně happy. "Co to bylo?" "Nevim, ale chci to." Steve Buscemi je Steve Buscemi a Michael Clarke Duncan je super (i když se na plátně moc neohřeje). Sean Bean je takovej normální hajzl jak jsme u něj zvyklí a Djimon Hounsou je fakt cool killer a je škoda že nedostal víc prostoru. Jediný co by se dalo Ostrovu vytknout je to, že je to fakt moc dlouhý.(2.9.2005)

Nechapu, jaktoze tenhle film propadl, vzdyt je skvelej. Michael Bay se snazil o nejaky ten hlubsi smysl a propracovanejsi pribeh (I kdyz odhaleni, co to je ten ostrov, je jasny hned od zacatku.), coz se mu docela povedlo, takze v prvnich zhruba 40 minutach sledujeme zivot klonu, jejich problemy a jsou tu i nejaky veci k zamysleni. Ale presto to nijak nenudi, diky Bayove zrucne rezii. Jenze pak uz se Michael neudrzi a serviruje jednu akcni scenu za druhou. A do toho se mu obcas vloudi nejaka nelogicnost - hlavni dvojice vi vzdy kam bezet, kdyz prezijou nejakou situaci, se kterou by mel problem i Superman, tak to sfoukne nejakou vtipnou hlaskou atd. , ale ani mi to nevadilo. Hodne se mi libila hudba, ktera byla spravne velkolepa, triky, ktery se nebojim oznacit za dokonale a hlavne absolutne perfektni kamera s uzasnym, ostrym a trochu agresivne pusobicim filtrem. Navic dalsi plus jsou herci, Johansson a McGregor si odehrali svuj lepsi standart, ale prekvapil Sean Bean, jako hlavni "zaporak" a pak hlaskujici Steve Buscemi, kterej nema chybu. Sice bych tenhle film neoznacil za jeden z Michaelovo nejlepsich, ale presto si zaslouzi 5*.(6.8.2006)

Hned na úvod napíšu, že Baye nemam vůbec rád, takže jsem čekal další totální sračku. O to víc mě překvapilo zhruba úvodních 45 minut, protože jsem měl strach, že budu muset tomu šaškovi dát minimálně tak 4 hvězdičky. Začátek mi sice připadal trochu přehnanej na to, že se film má odehrávat v roce 2019, ale potom se začalo všechno vysvětlovat a ukázalo se, že film má snad dokonce i nějakou myšlenku (u Bayova filmu věc nevídaná). Potom ovšem začala Bayova exhibice ve stylu čim větší výbuch, tim lepší film. Hlavní dvojice snad v každym záběru uniká jistý smrti a do toho se občas připlete nějakej ten pokus o vtip nebo nějaký "moudro". Ke konci už mi teda připadalo k smíchu úplně všechno, ale musim uznat, že celkově se mi Ostrov docela líbil a pro mě je to jednoznačně nejlepší Bayův film. Ale to nemyslim jako nějakou velkou lichotku, protože Bay jinak natočil samý sračky. Pro mě je Ostrov film se zajímavym námětem, kterej ovšem tak od poloviny ustupuje do pozadí, aby mohly vyniknout všechny ty exploze, zběsilý honičky, střílení, skákání a padání z mrakodrapu. Škoda, že film neni spíš třeba v duchu Uprchlíka, ale co chtít od Baye...(31.1.2007)

• - Snímek byl za četný product placement velmi kritizován. Ve filmu se vyskytuje minimálně 35 produktů nebo značek (kreditní karty, boty, balené vody...). Michael Bay tím prý chtěl dosáhnout větší realističnosti. (KlárkaS)

• - Přestože Ewan McGregor si ve filmu zahrál dvojroli, obě postavy byly zcela odlišné. Lincoln Six Echo byl šlechetný, milý, obětavý a jeho akcent je americkokanadský, zatímco Tom Lincoln je arogantní, sobecký a mluví skotským přízvukem, kterým Ewan mluví i v reálném živote. (Steewe)

• - Ve filmu vidíme několik reklam na značku Calvina Klein. Plakát, tv reklama, fotografie v Lincolnově domě. (don corleone)