poster

Škola superhrdinů

 • USA

  Sky High

 • Slovensko

  Super strední

 • Slovensko

  Škola superhrdinov

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  **

  Dobrá, po tomhle filmu nebudu opakovat, že Disney je mrtvý. No, že by nějak hýřil nápady či životní energií, to tedy neé, ale dětem do nějakých deseti let by se to mohlo líbit...já se radši podívám na Úžasňákovy ;)(26.2.2007)

 • Segrestor
  ****

  S účastí takových hvězda jako Kurt Russell nebo Bruce Campbell se film pomalu ale sebejistě sune do finále a tak má divák spoustu času libovat si v celkově hezkém designu celého filmu, milých i komických postav a především popřemýšlet na prezentované problematice, totiž věčným dilematem, kdo je vlastně hrdina a kdo jeho pomocník a kdo je tedy tou hybnou silou příběhu, tím skutečným hrdinou. Ten problém je zde řešen relativně vtipně s ohledem na věk diváka, pochopitelně. Ano je to spíš taková jakoby komiksová komedie pro teenagery. Pro ty, kterým škola kouzel v Bradavicích už není dost dobrá a X-mani zas moc staří. Těm tahle zvláštní škola superhrdinů přijde určitě vhod, až mrsknou aktovku do kouta a po všech těch strastech s kantory a posměchem v jídelně budou chtít trochu vypnout mozek a hruď. Dávám za čtyři, protože vím, že kdybych si to pustil v kýženém věku, z tohoto filmu bych mírně uchcával a pouštěl si to častěji, než McGyvera.(1.3.2012)

 • Djkoma
  ****

  Asi jsem měl opravdu šílenou náladu, ale já se u téhle taškařice, která si s grácií vychutnává všechny možné comicsy a schopnosti všech možných hrdinů, neskutečně bavil. Kurt Russell a Kelly Preston jsou rodiče jak mají být a jejich synáček právě jde do školy pro superhrdiny, kde je za velkého syna těch největších hrdinů co svět poznal. Pár problémů dospívání a krásná ME Winstead (mimochodem Danielle Panabaker je hezčí :)) ještě ztíží mladému synáčkovi život. Vše se změní, když konečně i on dostane dlouho očekávané superschopnosti. Přesně trefená tenká čára mezi kvalitní komedií se sklony k parodii a naprosto trapnou parodií s tuctem nechutností.(30.12.2006)

 • mandes
  ***

  rozpočet : $35 million tržby celosvetovo : $86,369,815(24.12.2006)

 • Sawy
  ***

  Škola superhrdinů je neskutečná vykrádačka téměř všech (nejen) komiksových filmů,od X-menů,přes Úžasňákovi až k Fantastické čtyřce.A právě k té má kvalitativně asi nejblíž,ovšem výhoda tohoto filmu je,že jsem od něj nic moc nečekal.A dostal jsem solidně zábavnou výplňovku s fajn obsazením a moc pěknými mladými herečkami.Ovšem námět celého filmu je docela solidně nosný,takže mě docela mrzí,že z něj producenti udělali levnou taškařici (triky jsou PŘÍŠERNÉ).Tohle téma mohlo bez problému utáhnout nákladný blockbuster a docela rád bych viděl aspoň vážnější pokračování.Toho se ale těžko dočkám,takže nezbývá než konstatovat,že jsem se u filmu obstojně bavil,utekl rychle a za pár dní zapomenu,že jsem něco takového vůbec viděl.Což nakonec není nijak špatné skóre. 55 %(23.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace