Škola superhrdinů

Super strední

Škola superhrdinov

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

I z obyčejných a provařených přísad se dá uvařit svěží lehká svačinka. Superhrdinská komedie, která si na nic nehraje, jen si v záplavě více či méně povedených vtípků nečekaně hravým způsobem střílí ze supermanských a středoškoláckých klišé a ono to kupodivu funguje. Včetně přehrávajícího Kurta Russella, balancujícího přesně na oné pomylsné hranici mezi komickým a trapným. Děti se bavily, já si užil spoustu legrácek trefujících se nejen do zažitých comicsových schemat a rekvizit, miniroli Bruce Campbella i sympatickou Danielle Panabaker. A taky konečně vím, proč mají superhrdinové v šuplíku tolik mobilů.. :-)(16.9.2009)

Je to už pekných pár rokov, čo som ukončil štúdium na strednej škole. Ale i tak mi občas nejaký ten americký high school movie príde vhod. Zvlášť, keď sa jedná o komediálne ladený sci-fi snímok akým je "Sky High". Naviac silne říznutý štýlom starých filmov o komixových hrdinoch. Povedal by som, že to celé malo jemný retro feeling s využitím najnovších filmových trikov. Naozaj som sa pri tom výborne pobavil. ***(28.9.2008)

rozpočet : $35 million tržby celosvetovo : $86,369,815(24.12.2006)

S účastí takových hvězda jako Kurt Russell nebo Bruce Campbell se film pomalu ale sebejistě sune do finále a tak má divák spoustu času libovat si v celkově hezkém designu celého filmu, milých i komických postav a především popřemýšlet na prezentované problematice, totiž věčným dilematem, kdo je vlastně hrdina a kdo jeho pomocník a kdo je tedy tou hybnou silou příběhu, tím skutečným hrdinou. Ten problém je zde řešen relativně vtipně s ohledem na věk diváka, pochopitelně. Ano je to spíš taková jakoby komiksová komedie pro teenagery. Pro ty, kterým škola kouzel v Bradavicích už není dost dobrá a X-mani zas moc staří. Těm tahle zvláštní škola superhrdinů přijde určitě vhod, až mrsknou aktovku do kouta a po všech těch strastech s kantory a posměchem v jídelně budou chtít trochu vypnout mozek a hruď. Dávám za čtyři, protože vím, že kdybych si to pustil v kýženém věku, z tohoto filmu bych mírně uchcával a pouštěl si to častěji, než McGyvera.(1.3.2012)

• Stanislaus

Typické americké klišé na entou, které snad ani nemohlo překvapit. Vtípky byly už celkem ohrané, charaktery taktéž, ale na druhou stranu ušlo herecké obsazení a efekty. Zkrátka taková menší vymývárna mozku, která ale neublíží.(22.1.2011)