Škola superhrdinů

Super strední

Škola superhrdinov

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

Dysneyho rodinná scifi pohodovka........... Soundtrack Michael Giacchino: 1. I Melt With You - Bowling for Soup ,2. Through Being Cool - They Might Be Giants ,3. Save It For Later - Flashlight Brown ,4. Everybody Wants to Rule the World - Christian Burns ,5. One Thing Leads to Another - Steven Straight ,6. Lies - The Click Five ,7. Voices Carry - Vitamin C ,8. Please, Please, Please Let Me Get What I Want - Elefant ,9. True - Cary Brothers ,10. Just What I Needed - Caleigh Peters ,11. Can't Stop the World - Ginger Sling ,12. And She Was - Keaton Simons ,13. Twist and Crawl - Skindred ,(7.1.2011)

Škola superhrdinů je neskutečná vykrádačka téměř všech (nejen) komiksových filmů,od X-menů,přes Úžasňákovi až k Fantastické čtyřce.A právě k té má kvalitativně asi nejblíž,ovšem výhoda tohoto filmu je,že jsem od něj nic moc nečekal.A dostal jsem solidně zábavnou výplňovku s fajn obsazením a moc pěknými mladými herečkami.Ovšem námět celého filmu je docela solidně nosný,takže mě docela mrzí,že z něj producenti udělali levnou taškařici (triky jsou PŘÍŠERNÉ).Tohle téma mohlo bez problému utáhnout nákladný blockbuster a docela rád bych viděl aspoň vážnější pokračování.Toho se ale těžko dočkám,takže nezbývá než konstatovat,že jsem se u filmu obstojně bavil,utekl rychle a za pár dní zapomenu,že jsem něco takového vůbec viděl.Což nakonec není nijak špatné skóre. 55 %(23.1.2011)

• Paxxx.cz

Pořád nechápu co amíci na těchto filmech tipu spy kids atd mají. Sky High je jen dalším podprůměrným přírůstkem do téhle skupiny filmů o hrdinech. Chvílema se, ale na film dalo dívat a nebýt přítomnosti mé oblíbené herečky Kelly Preston asi bych ubral i další hvězdu 40%.(26.1.2011)

K mému obrovskému překvapení se ze Školy superhrdinů vyklubala docela pohodová komedie, která je sice předvídatelná až to bolí, ale s několika vtipnými scénkami, více než slušnými triky a vysloveně povedeným obsazením... Nečekal jsem to, ale já se bavil...(30.8.2014)

Chytrá, inteligentní, střídmá a jemná parodie, kde se hlavní postavy konečně zas jednou nechovají jako pitomci, nerdové nebo lůzři od pohledu, kde sice mohlo být víc děje, ale ani tak film nenudí. Některé scény jsou dokonalé (jak se dostat ke kámošovi na střechu skrze uschlý strom), jedna vyloženě paroduje Carrie, a je vidět, že tvůrci mají svět superhrdinů v malíčku.(10.6.2011)

• - Telefonní číslo společnosti s nemovistostmi, kterou vlastní Nezdolní, je 800 656 1482, což je číslo do ABC, které vlastní společnost Disney. Hlasová zpráva po zavolání říká: "Díky za zavolání ABC, číslo, které jste získali, je fiktivní číslo používané pro filmy a televizní produkci." Číslo si můžete všimnout u konce filmu, když manželé Timmermanovi obdivují svůj nový dům, na který málem spadne Škola superhrdinů - kamera na okamžik zabere ceduli s logem realitky. (HappySmile)

• - Kurt Russel nosí oblek s chladícím zařízením - trubkou, kde cirkuluje ledová voda. Pro Kelly Preston byl na nošení příliš těžký. (HappySmile)

• - Jméno jedné z postav Warren Peace zní jako "War and Peace" (Vojna a mír) - slavný román Tolstoje. Toto jméno naráží na hlavní zápletku filmu. (HappySmile)