poster

Agent bez minulosti

 • USA

  The Bourne Identity

 • Německo

  Die Bourne Identität

 • Slovensko

  Agent bez minulosti

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Česko, 2002, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Jason Bourne poprvé a za mne rozhodně nejlépe. Tady totiž vůbec netuší, kdo je, co umí a proč ho chce někdo zabít. A právě to objevování je neskutečně zábavné i napínavé. Snímek navíc nabízí svižné tempo, sympatické slečny a jednu podezřele živou mrtvolu, která touží znát svůj rodokmen. Takhle dobře si akci užiju málokdy a proto směle vysypu z pytle všechny hvězdy, které mi Stvořitel dal k dispozici.(3.12.2015)

 • golfista
  *****

  Jak už jsem několikrát uváděl akční filmy nemiluju, ale tohle byla fakt super věc. Skvělý scénář, výborná režie, prostě akční jednička za dlouhou dobu. Doug Liman má zvláštní způsob natáčení, je hodně za kamerou ve funkci kameramana a tím i blíž hercům a je to znát. Jeho "neklidná" kamera jen přidává na autentičnosti a při scénách, kde vrcholí napětí se vše přesouvá na diváka. V tomhle filmu zvlášť, protože celý příběh sledujeme jakoby z pohledu "tajemného" agenta. Herecky byl jako vždy výborný Mat Damon, který si pro něj netradiční roli vystřihl s chutí a věřil jsem mu vše (tedy skoro - schody bych s ním neabsolvoval :). Výborná a dostatečně krásná je i "Lola" Franka Potente, která hraje svoje narůstající obavy výborně. Když si přidáte několik známých pražských zákoutí, krásně nasnímanou Paříž a hlavního padoucha Chrise Coopera, nelze než dát maximum :) Pokud bych srovnal tohle a xXx, pak nebe a dudy. Tady se případného pokračování nebojím.(21.5.2003)

 • pan Hnědý
  ****

  AGENT BEZ MINULOSTI jde divákovi pod kůži. Matt Damon předvádí svou životní roli. Akční majstrštyk, kterému chybí do dokonalosti opravdu málo.(8.12.2012)

 • Hal_Moore
  ****

  Jason Bourne, vytažen posádkou rybářské lodi z moře si nepamatuje nic, co se stalo před dvěma týdny. Ale CIA si jej pamatuje a chce jej mrtvého (proč je to vždy CIA?). Agent bez minulosti připomíná špionážní filmy šedesátých let, je však lépe zpracovaný. Matt Damon se překvapivě hodí do role tajného agenta CIA. Ovšem vynikající herecké výkony vidíme od všech zúčastněných. Mimochodem zde najdete rvačky, přestřelky a skvělou, dlouhou automobilovou honičku.(30.5.2005)

 • Lateef
  ****

  Film o agentovi, který pátrá po své minulosti, je jako píseň Ready Steady Go od Paula Oakenfolda (doprovod k automobilové honičce) - je rychlý, dynamický, tajemný, napínavý. Jasona Bournea, jenž kromě několika světových jazyků používá vytříbený bojový styl a v případě potřeby umí proměnit obyčejnou propisovačku v nebezpečnou zbraň, ztvárnil zcela přesvědčivý Matt Damon. Oč jsou jeho protihráči zběhlejší v komunikačním mikrosvětě, papírování, kontaktech a politice, o to víc umí Bourne používat selský rozum a na jeho činy je radost pohledět. Děj filmu je do poslední minuty napínavý, kousek po kousku se odkrývá agentova záhadná minulost a krůček po krůčku se Bourne blíží k odhalení své pravé identity. Důraz je kladen především na příběh, dočkáte se však i originálních, bleskových a nápaditou choreografií přetékajících šarvátek (zvláště ta v domě je skvostná). Bourneova výbušná svalová vlákna kompenzuje příjemná Franka Potente. Skvělý hudební doprovod. Film funguje dobře i napodruhé. 60 miliónů dolarů(rozpočet)/214 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(19.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace