poster

Agent bez minulosti

 • USA

  The Bourne Identity

 • Německo

  Die Bourne Identität

 • Slovensko

  Agent bez minulosti

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Česko, 2002, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  *****

  Staromódně přímočará špionážní jízda, ve které sice režisér Doug Liman podle moderního diváckého diktátu přinese několik špičkových akčních sekvencí, však zároveň stojí na poutavém ději, který sice ve srovnání s knižní předlohou vyjde jako poražený, ale v případě tohoto filmu jsem ochoten to tolerovat, protože svižné tempo, jenž sice ve druhé třetině na chvilku povolí, aby následně v závěru opět nabralo plné obrátky, si dokáže diváka pohltit na celou dvouhodinovou stopáž. Pečlivá práce s kamerou, která jde při soubojích „do ruky“ a celý film odívá do studeného barevného filtru, který skvěle koresponduje s Paříží, na kterou se pomalu začíná snášet sníh; perfektní hudební doprovod Johna Powella a v neposlední řadě přesní herci, kde sice zarazí mladičký Matt Damon, ale jeho minimalistické grimasy jsou zde více než přesné. Snad jenom menší výtka k „pozdnímu“ střihu, díky kterému občas můžeme vidět, jak kaskadéři „dojíždějí“ pády, ale i přesto nelze jinak než i po více než deseti shlédnutích stále s úsměvem na rtech hodnotit The Bourne identity plným počtem.(21.1.2005)

 • CheGuevara
  ****

  Solidní zástupce svého žánru, kterému až příliš chybí nějaké strhující překvapení. Na druhou stranu si to režisér kompenzuje výbornou syrovou atmosférou a snahou o co největší autenticitu. Škoda, že se na konci veškerá inovace vytrácí jak pára nad hrncem.(25.9.2005)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Jason Bourne poprvé a za mne rozhodně nejlépe. Tady totiž vůbec netuší, kdo je, co umí a proč ho chce někdo zabít. A právě to objevování je neskutečně zábavné i napínavé. Snímek navíc nabízí svižné tempo, sympatické slečny a jednu podezřele živou mrtvolu, která touží znát svůj rodokmen. Takhle dobře si akci užiju málokdy a proto směle vysypu z pytle všechny hvězdy, které mi Stvořitel dal k dispozici.(3.12.2015)

 • movie
  *****

  Pro mě naprostá dokonalost a jeden z nejlepších akčních snímků za poslední roky!Možná ten Damonův skok na konci byl už trošku přehnaný, ale kdo by se na tvůrce zlobil, když mi naservírovali takovou nádherů...(31.10.2002)

 • Fr
  ****

  Dobrá kamera, střih a scénář. Dobrej M.Damon. Nová variace na známí příběh je akčnější a nový kabát ji sluší. Možná, že vás ani nemusí tolik mrzet, že jste nečetli knihu.(20.1.2007)

 • - Červený pytel, který si Jason odnese z banky v Zurichu se objeví na konci filmu v obchodě Marie jako „věšák na květiny.“ (HellFire)

 • - Brian Cox i Chris Cooper natočili své scény shodně za pět dní. Oba herci se později vrátili, aby dotočili konec filmu. Coxovi scény můžete vidět na DVD. (HellFire)

 • - Mezi filmem a původní knihou je několik rozdílů. Ve filmu je například Conklin (Chris Cooper) znázorněn pouze jako Bournův (Matt Damon) nadřízený, který ho jen chce zneškodnit, v knize je ovšem Bournovým blízkým přítelem. Marie (Franka Potente) je ve filmu Němka, v knize byla Kanaďanka. Jason Bourne mluví ve filmu německy. V knize se říká, že umí anglicky, francouzsky a nějakým orientálním jazykem. (Sealteam6)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace