Agent bez minulosti

Die Bourne Identität

Agent bez minulosti

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Česko, 2002, 119 min

Bournův multižánrový cocktail podle Douga Limana: __ Ingredience: Dravá akce. Břitká inteligence. Bondovský esprit. Hitchcocovský motiv muže na útěku. Chobotnice tajných služeb. Osudová žena s tváří Franky Potente. Místo deštníku koňská dávka amnézie. Postup: Protřepat, promíchat...Až do dna, Jasone...(20.5.2007)

Skvělý špionážní akční film s moc pěknou atmosférou a sympatickými hlavními hrdiny. Tomuhle filmu tak nějak nevím, co bych mohl vytknout - všechno šlape tak, jak má. Náběh na pět hvězd se jednoznačně konal, nakonec ale není celkový dojem zas až tak silný, uvidíme příště... Už se těším na druhý díl.(27.8.2008)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $121,661,683Tržby Celosvetovo $214,034,224Jason Bourne zatienil na plnej čiare aj Jamesa Bonda! _Matt Damon v životnej úlohe. /90%/(18.5.2005)

AGENT BEZ MINULOSTI jde divákovi pod kůži. Matt Damon předvádí svou životní roli. Akční majstrštyk, kterému chybí do dokonalosti opravdu málo.(8.12.2012)

Ta hlavní stránka je úplně v pořádku.. Má to dostatek akce, drama i vypočítavosti. Co mi tu ale vadí je poměrně nesympatická atmosféra. Je to jako nákres nanečisto nebo jako příprava na něco velkého, co nakonec není až tak velké. Podle mě Matt Damon v té době ještě nebyl dokončený. Stále stejné tempo může po chvíli nudit. 3,5*(22.7.2011)