poster

Agent bez minulosti

 • USA

  Bourne Identity, The

 • SK název

  Agent bez minulosti

Akční / Thriller / Drama

USA / Německo / Česko, 2002, 119 min

 • igi B.
  ****

  Hm, mírně nadprůměrný akční thriller, mysterioza a dramatu tedy zas tak mnoho tam není, to je zase nějaká finta distributora, že... Tři a půl hvězdičky, v rámci žánru a pro příjemnou Franku Potente tedy snad lze zaokrouhlit nahoru... - - - P.S. Na dvd s alternativním (prý korektnějším - kvůli 11.září - jaká pitomost - však vypoceně happyendovějším) koncem, jenž zaplaťpánbourn skončil nakonec jen mezi bonusy...(28.12.2005)

 • canakja
  ***

  Slušná jízda, od níž mě rušil jen nevkusnej ksicht matta damona, kterej sice hůř vypadá, ale zase se nechová jak hňup. Suma sumárum přehledný akce, zábava a spád. Takže takhle jo(9.11.2009)

 • golfista
  *****

  Jak už jsem několikrát uváděl akční filmy nemiluju, ale tohle byla fakt super věc. Skvělý scénář, výborná režie, prostě akční jednička za dlouhou dobu. Doug Liman má zvláštní způsob natáčení, je hodně za kamerou ve funkci kameramana a tím i blíž hercům a je to znát. Jeho "neklidná" kamera jen přidává na autentičnosti a při scénách, kde vrcholí napětí se vše přesouvá na diváka. V tomhle filmu zvlášť, protože celý příběh sledujeme jakoby z pohledu "tajemného" agenta. Herecky byl jako vždy výborný Mat Damon, který si pro něj netradiční roli vystřihl s chutí a věřil jsem mu vše (tedy skoro - schody bych s ním neabsolvoval :). Výborná a dostatečně krásná je i "Lola" Franka Potente, která hraje svoje narůstající obavy výborně. Když si přidáte několik známých pražských zákoutí, krásně nasnímanou Paříž a hlavního padoucha Chrise Coopera, nelze než dát maximum :) Pokud bych srovnal tohle a xXx, pak nebe a dudy. Tady se případného pokračování nebojím.(21.5.2003)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Spoiler: Ve scéně, kdy Castel (Nicky Naudé) napadne Marii (Franka Potente) a Jasona (Matt Damon) v jeho pařížském bytě, Jason Castela donutí vystřílet do stropu celý zásobník z jeho pušky IMI Galil MAR. Poté, co celý zásobník vyprázdní, ozve se cvakání, představující narážení úderníku naprázdno. Tento úderník přitom po vystřílení všech nábojů ze zásobníku může cvaknout maximálně jednou. (Andy.)

 • - Spoiler: V knize je Bourne (Matt Damon) nezvěstný šest měsíců, zatímco ve filmu jen dva týdny. (moviefilms)

 • - Hodinky, které si Bourne (Matt Damon) vezme ze schránky v bance a později je nosí, jsou chronografy od firmy Tag Heuer. (kwaicheng)

 • Matt Damon

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace