Agent bez minulosti

Die Bourne Identität

Agent bez minulosti

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Česko, 2002, 119 min

Jedička nemlátí s kamerou až tak moc, jen trošku a akční styl pěkně spojuje se starou školou. Postavy jsou velmi pěkně rozebrané. Tohle je příklad filmu, proti kterému nemám ani sebemenší námitku. Jen ten statek, ve kterém se natáčel český seriál Byli jednou dva písaři, mi na chvíli vehnal úsměv do obličeje :-)(29.10.2007)

Solidní zástupce svého žánru, kterému až příliš chybí nějaké strhující překvapení. Na druhou stranu si to režisér kompenzuje výbornou syrovou atmosférou a snahou o co největší autenticitu. Škoda, že se na konci veškerá inovace vytrácí jak pára nad hrncem.(25.9.2005)

Pořád nějak nevím .. akčňák supr .. ale není to tak úplně moje parketa.(31.5.2008)

• - Hodinky, které si Bourne (Matt Damon) vezme ze schránky v bance a později je nosí, jsou chronografy od firmy Tag Heuer. (kwaicheng)

• - Matthew McConaughey byl jedním z herců, o kterém se uvažovalo pro ztvárnění hlavní role Jasona Bournea. (FilmFan24)

• - Spoiler: V knize je Bourne (Matt Damon) nezvěstný šest měsíců, zatímco ve filmu jen dva týdny. (moviefilms)