Noc v Roxbury

Noc v Roxbury

Komedie

USA, 1998, 82 min

• heyda

Totální ujetost, ale humor se zde podařil a mě osobně ani nepřišel natolik kýčovitý, jak by se na první pohled mohl zdát.(4.12.2009)

Bylo by snadné tvrdit, že jsem se u filmu nezasmál. Lhal bych. Je snadné kopnout si do tohoto filmu a nazvat ho debilním. Ale je trochu moc dávat ho do stejné skupiny jako Klub sráčů, tohle si tento snímek nezaslouží. Noc v Roxbury je totiž parádní komedie, u které jsem se fakt zasmál. Je pravda, že prostřední část trochu drhla, jenže pak přišel nářez na svatbě, psycholog Grieco a mladá Eva Mendes a já pochopil, že tenhle snímek je debilní, ale jen proto, že to tak chce. Nechce si hrát na něco jiného než je a za to jsem byl rád. Navíc, tenhle film má pár věcí, které zvláště dnes, velice oceňuju… a) V této komedii není ani jedna fekální scéna (ano, slyšíte dobře, v komedii o naprostých buranech není žádné prdění, zvracení, či podobné blbosti, které jsou dneska v podobných komediích téměř povinností…) b) Will Ferell a Chris Kattan k sobě neuvěřitelně pasujou a vytváří tak parádní dvojku. c) A konečně film má jeden z nejlepších soundtracků, co jsem kdy slyšel (vlastně v rámci žánru to je určitě nejlepší). A proč? Protože tenkrát se ještě uměla nahrávat opravdová hudba, ne jako dnes… Mohl bych si vymyslet tisíc výmluv proto, abych nedal plný počet, ale šel bych sám proti sobě a to se mi nechce. Od filmu jsem dostal přesně to, co jsem očekával, plus něco navíc (ta hudba! Hned jdu shánět soundtrack!), takže u mě dobrý. Řekl bych, že svým způsobem je tento film takový malý kult. P. S. Šaháte mi někdo na zadek? :-)(11.12.2010)

Na jednu stranu strašná kravina a na druhou geniálně tupá záležitost , kterou bych přirovnal ke Klubu sráčů a vůbec bych se nezmýlil. Will Ferrell je prostě strašnej úchyl!!!At se na mě druhý herec nezlobí, ale Ferrel válí a některé hlody z filmu jsou opravdu chutné.(5.1.2006)

Překvapivě jsem se bavil dost dobře! Will Ferrell je teda strašnej magor, ale jeho žalostný výkon bylo to jediné, co mi na tom filmu výrazněji vadilo. Oproti dementnímu Klubu sráčů je Noc v Ruxbery doslova klenotem.(10.2.2012)

• Gilmour93

Ferrell je tu titulován jako: žalostný idiot, blázen, debil, strašlivý úchyl, dement.. Lidi, to snad nemyslíte vážně, takhle jej šetřit.. Jistě, vždy záleží na úhlu pohledu a u podobných druhů komedií se občas může stát, že vtip tak dlouho stoupá do kopce trapnosti, až náhle překoná vrchol a sviští do údolí kultovní geniality, ale Noc v Roxbury není v mých očích tím případem. Přitom si diskofilní šampónství tolik zasloužilo dostat do těla, ale dát víc, než dvě hvězdy, měl bych pocit, že mi na hlavu kdysi spadl stroboskop.. Richard Grieco je americký Sagvan!(6.1.2013)

• - Amy Heckerling režírovala některé scény, nebyla však uvedena v titulcích. (PußyMagnet)

• - V jedné scéně poslouchá Dan Hedaya s přáteli Emily, jak hraje na klavír "Where Everybody Knows Your Name", úvodní píseň k Cheers. Dan Hedaya hrál tři roky v Cheers Nicka Tortelliho. (PußyMagnet)

• - Film vznikl jako parodie na Saturday Night Live. (PußyMagnet)