Moje léto lásky

Will Gregory

Chris Collins

Kostýmy:

Julian Day

Další z filmů, který bez povšimnutí proběhl našimi kiny. Citlivě vyprávěný britský příběh dvou dívek, nespokojených se svými životy. Jejich intimní vztah přeroste v možnost unikat z reálného světa. Komorní příběh nabízí dvě odlišné postavy – skromnější a obyčejnější Mona a z vyšších vrstev, vzdělaná Tamsin. Opět je zde apel na britský sociální film, ostatně britský film pravidelně produkuje netradiční záležitosti (Můj bratr Tom). Režisér polského původu nejvíce využívá improvizace dvojice mladých hereček (velké díky za širší představení Emily Blunt)!! Ty jsou společně s půvabným obrazovým řešením největším přínosem filmu.. Buďme za takové rádi!!(19.4.2006)

Pozoruhodný snímek ze zapadlého prostředí, kde na sebe narazí dvě dívky - jedna jezdí na mopedu bez motoru a druhá na koni; jedna žije v hospodě, která se mění na chrám věřících, druhá v luxusní vile; jedna je sirotkem, druhá žije s nevěrným otcem a nešťastnou matkou; jedna má vedle sebe bratra, který se po propuštění z vězení stává silně věřícím (tak nějak povrchně, jak bývá zvykem), druhá má vedle sebe stín své mrtvé sestry (která vlastně není tak úplně mrtvá)... // Komorní příběh dvou mladých dívek, kterými zmítá jejich vnitřní neklid. Není to k zahození, ale není se ani k čemu vracet.(21.5.2008)

Nebýt toho konce, šla bych s hodnocením mnohem níž. Důvod? Zejména bratr Mony - pánbíčkář, ignorant, alkoholik a násilník. Prej ex. Pche. Ricky byl taky dobrej prasák, nemluvě o otci Tamsin. Filmy s lesbickým motivem mi nevadí; vadí mi, ale jak v My summer of love jsou všichni chlapi primitivové, kteým spadl mozek do kalhot. Tahle omezenost mě štve, a proto nemůžu dát víc jak průměrné hodnocení.(21.10.2012)

Anglie v letním parnu aneb romance trochu jinak. Tasmin je krásná, rodiči hýčkaná a sečtělá, kdežto Mona je sirotek s jednodušší povahou a nepříliš atraktivním vzezřením. Obě se setkají náhodně na venkově a přes počáteční rozdíly propadnou lásce.. S těmi odlišnostmi jsem měla trochu problém, protože i Emily s Natalií jsou úplně jiné-zatímco ta první umí hrát, druhé to příliš nejde. Ale hned, jak se přes to přenesete a necháte se unášet kouzlem krásného teplého léta (mimochodem doporučuji všem,kteří si myslí,že v Anglii ani nevědí,co je to slunko) a pohodové atmosféry, tak začnete vnímat, že ty rozdíly tam hrají určitou roli. Od počátku jsem tušila, že Tasmin to s Monou nemyslí úplně vážně, ale to neznamená, že Emily nehrála skvěle jako vždycky. Naopak, pro její fanoušky je tento film povinost. Co mi tam vadilo, byl ten fanatický bratr. Nakonec z toho vychází taková průměrná podívaná s výborným zakončením, hodící se na letní dny. Takže slabší 4*.(29.8.2012)

Americké nezávislé filmy majú svoj štýl, európske nezávislé filmy majú svoj štýl a špeciálne britské nezávislé filmy majú tiež svoj štýl. Pokiaľ sa vám páči názov, choďte do toho, presne film vystihuje. Trochu melancholické, trochu kruté, trochu sexy a celkovo úprimné a civilné. Každý hľadá vo svete svoje miesto a svoju soulmate. O Natalie Press som už potom nepočul, zatiaľ čo z Emily Blunt sa stáva veľká hviezda. Po druhom pozretí ešte doplním, že s Emily Blunt by som rád strávil moje leto lásky, množstvo chlapov (nielen Mona) by určite kvôli nej vraždilo.(19.6.2012)