Moje léto lásky

Will Gregory

Chris Collins

Kostýmy:

Julian Day

Emily Blunt mám rád a proto jsem si vyhledal tento snímek. Natalie Press a Paddy Considine také hrajou své role dobře. Film má příjemnou hudební stránku a zajímavý námět s jednoduchou zápletkou a k mé smůle bohužel s lehce předvídatelným vyvrcholením. Kamera zabírající až příliš detailně zblízka mě docela rušila a ikdyž má film slabou hodinu a půl, tak jsem se chvílemi docela nudil. Zkrátka film se skvělými hereckými výkony a hudbou, což však nevyváží nedostatky na mnoha jiných místech.(2.8.2010)

Film jsem viděla 3x, vlastním org. DVD a je to jeden ze snímků, který mě fascinuje svým scénářem, avšak po technické stránce mě zcela odpuzuje... kamera mi vadila, herečky ač byly VYNIKAJÍCÍ, tak se mi charakterově hrozně příčily, ale on to byl účel...(21.5.2008)

Přiznám se, že film sem si původně pustil jen kvůli Natalii Press, možná i proto jsem byl překvapen, jak skvělej film na mne vykoukl, romantickou stránku jsem tu spolknul i s navijákem... Herecký výkony a stejně tak i scénář a technický stránky - Úžasný. A závěr mě emocionálně dostal, jako dlouho nic(31.12.2012)

Motorka bez motoru; dům plný sektařů velebících Pána; starý starší bráška a nový starší bráška; sex v kombíku na odlehlém parkovišti bez předehry a bez dohry (jedna dívenka); nekýčovité koňské entrée princezny z velkého domu a její rozkošné i inteligentní pózy trochu hudbou, trochu uměním, hodně jí samotnou, je-li v záběru (druhá dívenka) a vzájemné objevování a otevírání se jedné dívky druhé dívce. Toť vše různé podoby lásky. Jakoby však nad mazlivým letním příběhem pomalu vycházel i temný mrak čehosi dalšího, obzvláště naivním romantikům velmi nepříjemného. Nedospělé milostné hrátky a slepé poblouznění jsou zde, hlavně díky oběma dívenkám v hlavních rolích, uvěřitelné, reálné, natočeny prostě, bez prokládání zbytečnostmi. A jako bonusový materiál si zdarma můžete vybavit ten pocit, (po kolikáté již v životě?) že život je pes, který si do člověka kdykoliv rád hryzne.(10.11.2005)

Anglie v letním parnu aneb romance trochu jinak. Tasmin je krásná, rodiči hýčkaná a sečtělá, kdežto Mona je sirotek s jednodušší povahou a nepříliš atraktivním vzezřením. Obě se setkají náhodně na venkově a přes počáteční rozdíly propadnou lásce.. S těmi odlišnostmi jsem měla trochu problém, protože i Emily s Natalií jsou úplně jiné-zatímco ta první umí hrát, druhé to příliš nejde. Ale hned, jak se přes to přenesete a necháte se unášet kouzlem krásného teplého léta (mimochodem doporučuji všem,kteří si myslí,že v Anglii ani nevědí,co je to slunko) a pohodové atmosféry, tak začnete vnímat, že ty rozdíly tam hrají určitou roli. Od počátku jsem tušila, že Tasmin to s Monou nemyslí úplně vážně, ale to neznamená, že Emily nehrála skvěle jako vždycky. Naopak, pro její fanoušky je tento film povinost. Co mi tam vadilo, byl ten fanatický bratr. Nakonec z toho vychází taková průměrná podívaná s výborným zakončením, hodící se na letní dny. Takže slabší 4*.(29.8.2012)

• - Tamsin (Emily Blunt) vypráví Moně (Natalie Press) o tom, že Edith Piaf byla vdaná za boxera, kterého usmrtila propíchnutím vidličkou, ale nešla do vězení, a to proto, že ve Francii zločiny z vážně odpouštějí. Ve skutečnosti byl boxer Marcel Cerdan její životní láskou, ale nikdy se nevzali. Zemřel při letecké nehodě a Edith se z toho nikdy nevzpamatovala. [Zdroj: IMDb] (hellstruck)

• - Emily Blunt je skutečně výborná cellistka, což mohla ve filmu uplatnit. V titulcích je uvedena jako "performer", čili člověk, který pro film nahrál nějakou skladbu. Byla to "The Swan" od Camille Saint-Saëns. (PogoJoe)

• - V scéne, keď Emily Blunt podíde v noci k oknu, stojí pred ním úplne nahá. Samotná herečka povedala, že keď sa potom pozrela z okna dolu, celý štáb a všetci herci na ňu pozerali. Scénu museli natáčať na niekoľkokrát. (Fabrinka)