Moje léto lásky

Will Gregory

Chris Collins

Kostýmy:

Julian Day

Pozoruhodný snímek ze zapadlého prostředí, kde na sebe narazí dvě dívky - jedna jezdí na mopedu bez motoru a druhá na koni; jedna žije v hospodě, která se mění na chrám věřících, druhá v luxusní vile; jedna je sirotkem, druhá žije s nevěrným otcem a nešťastnou matkou; jedna má vedle sebe bratra, který se po propuštění z vězení stává silně věřícím (tak nějak povrchně, jak bývá zvykem), druhá má vedle sebe stín své mrtvé sestry (která vlastně není tak úplně mrtvá)... // Komorní příběh dvou mladých dívek, kterými zmítá jejich vnitřní neklid. Není to k zahození, ale není se ani k čemu vracet.(21.5.2008)

• Morien

Mám ráda nezávislé snímky, které nevypovídají o ničem jiném než o lidské touze, lásce, zranitelnosti, hlouposti, zaslepenosti a malosti, které se umí dívat na přírodu jako na krásnější a velkolepější věc než jsou domy nebo věci pošetilých lidí, které mají soundtrack, při kterém se mi srdce zastavuje a oči trochu skelnatí. Tak přesně takové pro mě Moje léto lásky není. Ze všeho nejvíc působí klišovitě a naplánovaně. Chceme divnýho chlápka? Necháme ho věřit v Ježíše! Chceme znuděnou holku? Necháme ji číst Nietzscheho! Chceme opravdové city? Budou spolu chlastat a kouřit a zkoušet si šaty! Chceme nezávislý film? Tak k tomu občas nebude hrát hudba! --- Ne, tak takhle vážně ne. Tohle není sen, ale není to ani noční můra. Je to panenka Barbie za výlohou, která má krásné červené šaty a dlouhé nohy, ale výraz v obličeji je prázdný a chladný.(12.8.2008)

Nejlepší na tomhle filmu je trefný ukázání na nebezpečí dogmatismu. Zde křesťanského, ale platí to všeobecně. Zaslepená a falešná hra s vlastní morálkou se pak zákonitě musí projevit v nějakém hodně nepříjemném odhalení pravdy - reality. A to bude vždycky dost bolestivý. Proto je lepší být nevěřícím, kterej si na nic nehraje, než "svatým" věřícím, který je ve skutečnosti mnohem větší bastard. Amen.(3.1.2008)

Emily Blunt mám rád a proto jsem si vyhledal tento snímek. Natalie Press a Paddy Considine také hrajou své role dobře. Film má příjemnou hudební stránku a zajímavý námět s jednoduchou zápletkou a k mé smůle bohužel s lehce předvídatelným vyvrcholením. Kamera zabírající až příliš detailně zblízka mě docela rušila a ikdyž má film slabou hodinu a půl, tak jsem se chvílemi docela nudil. Zkrátka film se skvělými hereckými výkony a hudbou, což však nevyváží nedostatky na mnoha jiných místech.(2.8.2010)

Dôvod sledovania tohoto filmu? Určite mladučká, príťažlivá Emily Blunt. Z tohoto filmu sa dal urobiť 3x lepší, pretože nápad bol perfektný, osviežujúci, letná láska so zaujímavým párom, a extrémne charizmatické herečky majú iskru. ŠKODA tej podivnej zápletky s fanatickým kresťanským bratom. Jednoznačne najelektrizujúcejšia scéna,keď si Emily zapáli cigaretu, začne rozprávať o Edith Piaf, a nakoniec obe tancujú na La foule. Prelomový film pre Emily,a jej fanúšikov.(24.9.2009)

• - Emily Blunt je skutečně výborná cellistka, což mohla ve filmu uplatnit. V titulcích je uvedena jako "performer", čili člověk, který pro film nahrál nějakou skladbu. Byla to "The Swan" od Camille Saint-Saëns. (PogoJoe)

• - Tamsin (Emily Blunt) vypráví Moně (Natalie Press) o tom, že Edith Piaf byla vdaná za boxera, kterého usmrtila propíchnutím vidličkou, ale nešla do vězení, a to proto, že ve Francii zločiny z vážně odpouštějí. Ve skutečnosti byl boxer Marcel Cerdan její životní láskou, ale nikdy se nevzali. Zemřel při letecké nehodě a Edith se z toho nikdy nevzpamatovala. [Zdroj: IMDb] (hellstruck)

• - V scéne, keď Emily Blunt podíde v noci k oknu, stojí pred ním úplne nahá. Samotná herečka povedala, že keď sa potom pozrela z okna dolu, celý štáb a všetci herci na ňu pozerali. Scénu museli natáčať na niekoľkokrát. (Fabrinka)