poster

Moje léto lásky

 • Velká Británie

  My Summer of Love

 • slovenský

  Moje leto lásky

Drama / Romantický / Komedie / Thriller

Velká Británie, 2004, 86 min

Předloha:

Helen Cross (kniha)

Scénář:

Paweł Pawlikowski

Hudba:

Will Gregory

Producenti:

Chris Collins

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martinibaby
  ****

  Zajímavě pojaté svědectví o destruktivitě lásky, fanatismu a šílenství.(10.4.2010)

 • T2

  Rozpočet £1,7miliónaTržby USA $1,000,915Tržby Celosvetovo $2,766,976(14.12.2009)

 • Faye
  ****

  Náhodné setkání a vznikl vztah tak silný, tak intenzivní, že posunul hranici přátelství, protože „jenom přátelství“ nedokázalo všechen ten cit, vzájemnou potřebnost a lásku obsáhnout. Citlivě natočený film o složitosti dospívání s ( pro mě) naprosto neznámými herečkami.(10.11.2005)

 • hellstruck
  ****

  Anglie v letním parnu aneb romance trochu jinak. Tasmin je krásná, rodiči hýčkaná a sečtělá, kdežto Mona je sirotek s jednodušší povahou a nepříliš atraktivním vzezřením. Obě se setkají náhodně na venkově a přes počáteční rozdíly propadnou lásce.. S těmi odlišnostmi jsem měla trochu problém, protože i Emily s Natalií jsou úplně jiné-zatímco ta první umí hrát, druhé to příliš nejde. Ale hned, jak se přes to přenesete a necháte se unášet kouzlem krásného teplého léta (mimochodem doporučuji všem,kteří si myslí,že v Anglii ani nevědí,co je to slunko) a pohodové atmosféry, tak začnete vnímat, že ty rozdíly tam hrají určitou roli. Od počátku jsem tušila, že Tasmin to s Monou nemyslí úplně vážně, ale to neznamená, že Emily nehrála skvěle jako vždycky. Naopak, pro její fanoušky je tento film povinost. Co mi tam vadilo, byl ten fanatický bratr. Nakonec z toho vychází taková průměrná podívaná s výborným zakončením, hodící se na letní dny. Takže slabší 4*.(29.8.2012)

 • 6thSun
  ****

  Nejlepší na tomhle filmu je trefný ukázání na nebezpečí dogmatismu. Zde křesťanského, ale platí to všeobecně. Zaslepená a falešná hra s vlastní morálkou se pak zákonitě musí projevit v nějakém hodně nepříjemném odhalení pravdy - reality. A to bude vždycky dost bolestivý. Proto je lepší být nevěřícím, kterej si na nic nehraje, než "svatým" věřícím, který je ve skutečnosti mnohem větší bastard. Amen.(3.1.2008)

 • - Film vyhrál v roce 2005 cenu BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) za nejlepší britský film. (PogoJoe)

 • - V scéne, keď Emily Blunt podíde v noci k oknu, stojí pred ním úplne nahá. Samotná herečka povedala, že keď sa potom pozrela z okna dolu, celý štáb a všetci herci na ňu pozerali. Scénu museli natáčať na niekoľkokrát. (Fabrinka)

 • - Tamsin (Emily Blunt) vypráví Moně (Natalie Press) o tom, že Edith Piaf byla vdaná za boxera, kterého usmrtila propíchnutím vidličkou, ale nešla do vězení, a to proto, že ve Francii zločiny z vážně odpouštějí. Ve skutečnosti byl boxer Marcel Cerdan její životní láskou, ale nikdy se nevzali. Zemřel při letecké nehodě a Edith se z toho nikdy nevzpamatovala. [Zdroj: IMDb] (hellstruck)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace