Krimi / Komedie / Mysteriózní / Akční

USA, 2005, 103 min

• Radek99

Ten tolik opěvovaný a legendární scénárista musel být ve skutečnosti šílený, jinak by si jako recept pro psaní svého scénáře nemohl vzít Čapkovu pohádku o tom, jak pejsek s kočičkou vařili dort a naplácali do něj ale úplně všechno, co našli poblíž...(15.7.2011)

Další prohláškovaná akční komedie z pera Shanea Blacka, který si tentokrát sedl i na režisérskou židličku. Neuvěřitelný scénář, plný zvratů a výborných replik ještě doplňují skvělé herecké výkony. Robert Downey Jr. hraje jako o život a "buzík" Val Kilmer ho skvěle doplňuje. Nebýt místy pomalejšího tempa a někdy příliš přehnaných fórů bylo by to za plný počet. Stejně mě ale o to víc mrzí, že pátá SMRTONOSNÁ ZBRAŇ nakonec nebude protože mám pocit, že Blackův scénář mohl dát sérii o hodně důstojnější zakončení.(26.4.2009)

Prosté umění nevypočitatelnosti. 3 ½*(25.3.2009)

Scénaristický bůh Shane Black to vzal poprvé do rukou se vším všudy. A nevedl si vůbec zle. Velice obstojný přírustek do upadajícího žánru buddy komedií. Robert Downey Jr. i Val Kilmer jsou super a hláškují ostošest. Absurdní situace jako za starých dobrých časů Riggse a Murtaugha, sexy Michelle "nejsem jenom ta holka z M.I:3" Monaghan pasuje a...a vůbec. Podívejte se na to sami. Tímhle snad nepohrdne nikdo.(24.2.2007)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $4,243,756Tržby Celosvetovo $15,785,148║ Shane Black boduje na plnej čiare na režisérskom kresle, žánrová "buddy" pochutinka s excelentnými hercami. /90%/(23.6.2007)

• - Gay Perry (Val Kilmer) je považovaný za prvú otvorene homosexuálnu postavu v jednej z hlavných úloh v akčnom filme z dielne Hollywoodu. (sackrebleu)

• - Na festivalu v Cannes poctilo obecenstvo film potleskem ve stoje. (HellFire)

• - Název filmu odkazuje na známou filmovou kritičku Pauline Kael, která napsala: „Slova Kiss Kiss Bang Bang, které jsem viděla na italském plakátu v jednomu snímku, jsou asi nejkratším vyjádřením základních požadavků na filmy.“ (imro)