Krimi / Komedie / Mysteriózní / Akční

USA, 2005, 103 min

You don't get it, do you? This isn't "good cop, bad cop." This is fag and New Yorker. You're in a lot of trouble. Heh, asi v takovémto rytmu se nese celý film. Shane Black poprvé na stoličce režiséra a stále v prvotřídní formě. Ta smršt nápadů, vtipných hlášek a zesměšnování celého Hollywoodu okořeněná o překombinovaný a zamotaný detektivní příběh ze "staré školy" je neuvěřitelná. Dvojice Downey a Kilmer excelují na celé čáře. Jejich vzájemné popichování, jakožto i Perryho neustálé shazování jeho partáka při jakékoliv možné příležitosti, Downeyho New yorská neznalost Kalifornie a možná i jemná zaostalost, jakožto i krásná Monaghan dělají z tohoto filmu velmi chutnou pochoutku, která se jen tak nepřejí. A i když občas děj působil trochu nevyrovnaně a přepínání nálad taky nebylo úplně košer, máme tu určitě nejzajimavější a nejzábavnější noir buddy (já vím, už klišé, ale použiju to) komedii detektivku za posledních pár let. Přepísknutý Downeyho vypravěč a časté opakování toho, že je to vlastně jenom film, dává ehm filmu podivný nadhled. A pocit, že jsem viděl něco chytrého.. Závěr to pak potvrzuje(15.9.2011)

No jo, když se ve filmu jako je Kiss Kiss Bang Bang sejde Robert Downey a Val Kilmer, tak to opravdu stojí za to:) Díky dynamickému příběhu, skvělým charakterům, zejména Downeyho potrhlá, ukecaná a ne zrovna chytrostí oplývající postava působí značně komicky, parádnímu scénáři a dialogům, prošpikovaným řádným množstvím hlášek, se jedná o velmi kvalitní úlet. And... Val Kilmer kissing Robert Downey - LOL:D "Věřili byste tomu, v jednu chvíli kradu hračky v New Yorku a v druhou popíjím šampus v L.A.", "Polib si, buzno." - "Ty to nechápeš, my nejsme hodnej a zlej polda, já jsem buzík a on je z New Yorku, teď jsi v průseru." :)(17.3.2013)

Vydařený režijní debut Shanea Blacka (scénáře ke SMRTONOSNÉ ZBRANI, POSLEDNÍMU SKAUTOVI, POSLEDNÍMU AKČNÍMU HRDINOVI a DLOUHÉMU POLIBKU NA DOBROU NOC), jednoho z dvorních scenáristů producentského mogula akčních filmů Joela Silvera. Black vsadil na to, co umí nejlíp - na noirovou story, dobře napsané, sympatické postavy a úderné, hypervtipné dialogy. Výsledkem je jakýsi POSLEDNÍ SKAUT bez akčních scén, tj. konverzační detektivní komedie s mimořádně skvělým tandemem Downey-Kilmer, která ráda komentuje a pohrává si s různými klišé. Black režisér sice, jak se dalo předpokládat, zůstal ve stínu Blacka scenáristy a pouze se spokojil s důstojným převedením svého scénáře do filmové podoby (porovnejte třeba s POKREVNÍMI BRATRY Troye Duffyho), přesto si myslím, že jde o jeden z nejlepších debutů.(25.8.2006)

"Co se stalo? Nacpal jsi jazyk do krku mojí kámošky. Spletl jsem si krk". Black si za léta přípravy na režisérský debut nastřádal tuny hlášek do šuplíku a teď je jeho herci chrlí rychlostí kulometu a já si je přes veškerou snahu nestíhám zapamatovat. Když k tomu Downey přihodí trochu tělesných tekutin na mrtvolu nebo rychlovku v podobě ruské rulety, tak je o zábavu postaráno. Black už pak neotravuje s tím, aby se divák ještě věnoval detektivní zápletce - pouze chvílemi sdělí současný stav vyšetřování. Závěrečná promenáda zemřelých postav (včetně Elvise) neměla chybu.(23.2.2009)

Bezedná krabice prvotřídních čokoládových pralinek. Pořád mě baví vytahovat z ní další a další kousky a pořád nejsem zasycen. 95% Zajímavé komentáře: emo, silent cut(24.6.2006)