poster

Kiss Kiss Bang Bang

 • USA

  Kiss Kiss Bang Bang

 • Slovensko

  Kiss Kiss Bang Bang

 • Velká Británie

  Kiss Kiss Bang Bang

Komedie / Krimi / Mysteriózní

USA, 2005, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Už jenom zdařilé úvodní titulky se jménem scénáristy podporují naději, že mrazivý snímek KKBB bude nadprůměrnou podívanou. U filmů podobného typu je hlavní, jak se tvůrci poperou s geniálním scénářem, jaký tvar mu nakonec přisoudí obratnost jednotlivých složek. Shane Black je režijní debutant. Na poli scénáristickém ale přivedl na svět nejen naprosto mimořádného Posledního skauta, ale i sérii Smrtonosných zbraní. V žánru buddy-movie tak není zdaleka nováčkem. Jeho nová postava, Harry Lockhart, je ale všechno jiné, jen ne hrdina. Z krádeže v hračkářství se omylem ocitá před castingovou porotou, kterou uchvátí svým výkonem a ještě toho večera se potuluje na večírku celebrit. A události se začnou hýbat. A mrtvoly přibývat. Black nás zavádí do míst, kde každý chce být celebritou, každá vyschlá modelka i vyhaslá herečka, co několikrát zaštěkala v reklamách, touží po jakékoliv roli. Úvodních třicet minut je geniálních, pak se ale tempo zpomalí, přijdou místy zbytečně ukecané momenty a některé scény nezachutnají dle režisérova přání (celá pasáž s prstem a psem). Přesto nás zasypává hláškami, nečekanými flashbacky a geniálními nápady (nechtěné močení na mrtvolu), jeho neustálé narážky se občas přehoupnou v lehkou satiru na hollywoodské poměry, vyprávění člení do kapitol. Vypravěč navíc permanentně komunikuje s divákem a občas se musí v ději vrátit, protože na něco zapomněl. Naprosto trefný Robert Downey, Jr. opět dokazuje, jak obrovský talent má, škoda, že jeho značnou část kdysi dobrovolně obětoval pro své kokainové prohřešky.(16.9.2007)

 • Superpero
  ****

  Možná jsem retard, ale ten děj jsem na poprvé úplně nepochytil. Přesto jsem se fakt dobře bavil. Shane Black tam naházel fakt neotřelé komediální scény a ústřední herecké trio je fakt super.(3.2.2007)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Příjemné překvapení. Moc jsem nečekal ,ale dvojice Kilmer/Downey mi naservírovali jednak velmi vtipnou( takhle nahlas jsem se dlouho nesmál) akční kriminálku se zajímavým příběhem i nějakou tou akcí. No prostě vynikající zábavná jízda,která mi vykouzlila úsměv na tváři. 80%(28.9.2014)

 • Happykubas
  ***

  Už začátek nám napovídá, že film má komický ráz (Tohle jsem já, jmenuji se Harry Lockhart, budu vaším vypravěčem.) a že se snad pobavíme. No ale to je asi tak všechno co nám Shane Black nabídnul...Ale ta scénka na konci s tou rakví neměla chybu !:-D(24.7.2007)

 • CheGuevara
  ****

  Oba herce v hlavní roli můžu i v míře vrchovaté. Humor a sebeironizující žánrovou stylizaci jakbysmet. To vše a možná ještě víc jsem našel právě v Kiss Kiss Bang Bang, která doslova ční nad dalšími buddy-movies z posledních let. Vtipy nejsou nijak vulgární nebo laciné, nýbrž spíše umírněné a inteligentní. Shane Black si pohrává spíše s konverzačním humorem a jde mu to navýsost skvěle. Jeho smysl pro humor jsem nejvíce ocenil při vnitřních monolozích Roberta Downeyho Jr., o to víc při závěrečné scéně v nemocnici. Ale přesto všechno mě něco brání jít na to nejvyšší hodnocení. Chce to čas, abych posoudil jak hluboký to byl vlastně zážitek. Napoprvé rozhodně svižné, vtipné a neotřelé.(10.6.2007)

 • - Název filmu odkazuje na známou filmovou kritičku Pauline Kael, která napsala: „Slova Kiss Kiss Bang Bang, které jsem viděla na italském plakátu v jednomu snímku, jsou asi nejkratším vyjádřením základních požadavků na filmy.“ (imro)

 • - Během natáčení složil Robert Downey Jr. hudbu pro své první album. (imro)

 • - Kiss Kiss Bang Bang je poslední film, který Susan Levin produkovala pod svým rodným jménem. Pod dalšími projekty už je vždy uváděna jako Susan Downey. (Endiiska)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace