Vynikající film! Obtloustlý Clooney hraje opět výborně, konečně taky role, kde tvůrci nesází vyloženě na jeho charisma, ale dávají vyniknout jeho vážnému herectví. Celkově zajímavé herecké obsazení. Tohle se víc než povedlo.(2.11.2008)

SYRIANA je film, který se obratně pohybuje na pomezí nezaujatého skoro-dokumentu a osobního dramatu. A je to film bezpochyb důležitý, ukazuje nám, jak funguje svět, ve kterém žijeme a pokud vás to zajímá, tak ho prosím NEIGNORUJTE. Syriana dává odpovědi na spoustu otázek, ne prvoplánově, ale pokud si chcete lámat hlavu, určitě tam nějaké najdete. A pak, z hlediska filmařiny, se jedná o briliantní kousek (plejáda skvostných herců, technicky působivé a dramaticky zvládnuté na jedničku). Ale to snad ani není tak důležité. Syriana je jako bolestivá katarze. Děti nemám, ale strach z toho kde budou žít mám už dlouho.(4.7.2008)

Z počátku jsem měl docela obavy, jestli dokážu sledovat všechny ty různé spolu příliš nesouvisející linie. Nakonec jsem se ale docela chytil a ve spletitém příběhu jsem se neztratil. Rozhodně ne žádná oddechovka - naopak film k přemýšlení, který se dívá nemilosrdně na obchodní i politické machinace kolem ropného průmyslu. Velice zajímavý a tvrdý pohled se nám naskýtá i na politiku Spojených států a CIA. Na rozdíl od mnoha zdejších uživatelů mi vyprávění přišlo nejen zajímavé a poučné, ale také strhující a nenudící. Zvlášť bych vyzdvihl herecké výkony - Clooney je opravdu výborný (i když Oscara za vedlejší roli bych přeci jen dal raději Gyllenhaalovi :)) a výbornou hudbu Alexandra Desplata.(2.4.2006)

Zajímavé, neodfláknuté, hodně neakční, ale přesto zábavné a navíc výborně zahrané. Z hereckého obsazení mě mile potěšila Amanda Peet. Samozřejmě že tlustej George Clooney je taky fajn. Velice oceňuji, že se mluvilo více jazyky a ne jen angličtina s různejma přízvukama. Mě se to opravdu líbilo a na konci jsem měl dost zkrachovalej pocit.(26.3.2006)

• Tommy987

Na Syrianu som sa celkom tešil. Inteligentne vyzerajúci politický thriller so skutočne vynikajúcim trailerom, oscarovými ambíciami a dobrými zahraničnými kritikami sľuboval výborný zážitok a vzhľadom na téma aj dobrú myšlienku a priestor na zamyslenie nad smerovaním sveta v otázkach politiky a ropy. O to väčšie ja ale moje sklamanie. Trailer očividne klamal a na rozdiel od neho film nie je svižný. Chýba mu akákoľvek dynamika, je príliš roztrieštený, nekonzistentný, veľmi komplikovaný a je rozprávaný ešte komplikovanejším spôsobom. Takáto kombinácia spôsobuje jediné: nudu. Nerád tento "termín" používam, ale v tomto prípade ma jednoducho nič iné nenapadá. Nehorázne som sa nudil počas celého filmu a poslednú hodinu som už nerozmýšľal nad ničím iným, len že kedy sa to trápenie už skončí. Zo spodín podpriemeru film nevytiahnu ani dobré herecké výkony (Clooney, Cooper, Damon atď.), ani sem-tam sa blysnúca inteligentná myšlienka. 4/10(23.2.2006)

• - Víc než v žebříčkách návštěvnosti se Syrianě dařilo získávat různá filmová ocenění. Ze Zlatých globů si sošku odnesl George Clooney a nominaci Alexandre Desplat za hudbu. Z dvou oscarových želízek proměnil opět tu svou hereckou Clooney a nominaci si odnesl Stephen Gaghan za scénář. (imro)

• - Roli Bobyho, za kterou později získal George Clooney Oscara, odmítl Harrison Ford. Jak později uvedl, svého rozhodnutí litoval. (Indy_Brabino)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)