Everything is connected. Problém Syriany není v námětu, hercích či nezajímavosti. Rozhodně ani v tom, že Stephen Gaghan vyžaduje od svého diváka určitou míru znalostí a vstřícnosti k tomu proniknout tomuto snímku pod kůži. Jediným,bohužel však obrovským, problémem Syriany je její "nefilmovost". Gaghan si nedokázal určit priority a chce zde mít vše. Což filmu výrazně škodí, jelikož jak moc jsou některé dějové linky výtečné, tak jsou naopak jiné zcela nudné. Na druhou stranu jsou poněkud rozpačité dojmy nakonec přebity perfektním závěrem. Stephen Gaghan jako scenárista má co říci, ale jako režisér to (zatím) neumí podat tak, aby to fungovalo i jako klasický filmový zážitek se vším všudy.(17.7.2007)

Ropa špiní, ropa smrdí.. Syriana v mých očích spadá do filmové skupiny takových těch těžkých, zbytečně komplikovaných filmů, u kterých minuta nemá šedesát vteřin, nýbrž dvakrát tolik. Řadu vynikajících momentů sráží až příliš užvaněné sekvence v několika liniích, které se začínají trochu zajídat, jsou bez emocí, bez života a ani pozorný divák velmi často netuší, kde se vlastně nachází. Herci jsou fajn, někteří dokonce moc fajn, ale oni diváka z té složité orientace a nepřehlednosti nedokáží vyvést. Chyba je jinde – u těch, kteří vlastně absolutně kašlou na diváka!!(27.11.2011)

SYRIANA je film, který se obratně pohybuje na pomezí nezaujatého skoro-dokumentu a osobního dramatu. A je to film bezpochyb důležitý, ukazuje nám, jak funguje svět, ve kterém žijeme a pokud vás to zajímá, tak ho prosím NEIGNORUJTE. Syriana dává odpovědi na spoustu otázek, ne prvoplánově, ale pokud si chcete lámat hlavu, určitě tam nějaké najdete. A pak, z hlediska filmařiny, se jedná o briliantní kousek (plejáda skvostných herců, technicky působivé a dramaticky zvládnuté na jedničku). Ale to snad ani není tak důležité. Syriana je jako bolestivá katarze. Děti nemám, ale strach z toho kde budou žít mám už dlouho.(4.7.2008)

Politicky zaměřený film, který se snaži kritizovat ukázáním příkladů pár lidí a jejich "boje" s rupným průmyslem. Chování šejků na Blízkém východě je odstrašující příklad arogance pramenící z jejich nezměrného bohatství. Peníze to je prostě to jediné o co na celém světe jde a to, že se kvůli papírkům s obrázkama prezidentů jde přes mrtvoly je odjakživá běžné. Umřel vám syn? Tak to nás budete zastupovat a něco si vyděláte doufám, že jsme tim vyrovnaní. Lituji lidi s takovouto povahou, ale nevím jestli sám na jejich místě s jejich výchovou a jejich majetkem bych se choval jinak. Kdo chce 126 minut sledovat film, u kterého by měl dostatečně přemýšlet, aby události chápal v kontextu s okolním světem, ať s radostí na Syrianu jde.(28.5.2006)

Mít větší politický a ekonomický přehled, možná bych Syrianu pochopil. Film v žádném případě není nesrozumitelný, jen od diváka vyžaduje určité znalosti. Ale i tak se mi film velice líbil, hlavně kvůli pěkné kameře, zajímavé "hudbě", hercům a velice chytlavé atmosféře.(15.10.2006)

• - Autor knižní předlohy Robert Bear si zahrál jednoho z bezpečnostních pracovníků v budově CIA. (imro)

• - Keď sa točila scéna mučenia, George Clooney bol ťažko zranený, keď utrpel poranenie hlavy. Aj keď vedel, že má bolesti, lekári mnoho týždňov neboli schopní diagnostikovať presný charakter zranenia. Až kým neurológ, brat Lisy Kudrow zistil, že Clooney mal únik mozgového moku a dostal náležitú liečbu. Údajne bolesť bola taká intenzívna, že Clooney premýšľal o samovražde. (busev)

• - Herečka Michelle Monaghan ztvárnila původně důležitou postavu ve filmu, ale po nepříznivých ohlasech z testovacích představení, když se publiku nelíbila vysoká minutáž filmu, herečku a její dějovou linii vyškrtli. Podobně dopadla Monaghan také ve snímku Constantine (2005). (imro)