rozpočet : $50 million tržby celosvetovo : $93,724,620(10.12.2006)

• Tuxedo

Zde je dobře patrné, jak dobrý režisér Soderbergh je. Gaghan totiž umí psát dobré scénáře, ale vůbec neumí režírovat. Celkově horší, nudnější a (libovolné) -ejší než Traffic.(24.1.2006)

Inteligentný, názorovo vyspelý politický thriller z prostredia biznis-machinácií medzi ropnými magnátmi, v ktorom však bežnému (rozumej do problematiky nezasvetenému) divákovi väčšina súvislostí utečie a v pamäti mu ostanú iba slušná atmosféra, herecké obsadenie a pôsobivý záver.(20.2.2006)

Překvapivě odvážný politický thriller, který sice delikátně, ale přesto nekompromisně, ukazuje jak to v zákulisí obchodu s ropou asi vypadá, a jakým způsobem USA prosazují svoje zájmy. Poměrně spletitý příběh, jehož hlavní postavou je iránský princ, jehož plány a představy změn, neodpovídají velkým americkým korporacím. Smutný film o smutném světě ve kterém žijeme.(29.1.2006)

SYRIANA je film, který se obratně pohybuje na pomezí nezaujatého skoro-dokumentu a osobního dramatu. A je to film bezpochyb důležitý, ukazuje nám, jak funguje svět, ve kterém žijeme a pokud vás to zajímá, tak ho prosím NEIGNORUJTE. Syriana dává odpovědi na spoustu otázek, ne prvoplánově, ale pokud si chcete lámat hlavu, určitě tam nějaké najdete. A pak, z hlediska filmařiny, se jedná o briliantní kousek (plejáda skvostných herců, technicky působivé a dramaticky zvládnuté na jedničku). Ale to snad ani není tak důležité. Syriana je jako bolestivá katarze. Děti nemám, ale strach z toho kde budou žít mám už dlouho.(4.7.2008)

• - Syriana je termín používaný ve washingtonských analytických kruzích a znamená hypotetické přetváření nebo přebudování Středního východu. (imro)

• - Autor knižní předlohy Robert Bear si zahrál jednoho z bezpečnostních pracovníků v budově CIA. (imro)

• - 50milionový thriller vydělal během prvních tří dnů promítání (25. – 27. 11.) 374 502 dolarů v pěti kinech. Postupně však distributor přidával další a také díky obrat mnoha ocenění překročil výdělek Syriany po čtyřech měsících 50 milionů dolarů jen v USA. (imro)