Fascinující proměny přírody (TV seriál)

• Česko

Velké přírodní události

Nature's Great Events

Nature's Most Amazing Events

Úžasné premeny prírody

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2009, 6x50 min

Tim Coope

Další vynikající dokumentární série z dílny BBC a Davida Attenborougha. Fantastická kamera, výborný hudební doprovod, spousty zajímavých informací, tradičně povedený český dabing a hlavně fenomenální záběry! Když k tomu připočteme naprosto dechberoucím způsobem do syrova vykrystalizované příběhy jednotlivých zvířecíéch hrdinů, dostaneme další přírodopisné veledílo. BBC a DA jsou prostě úplně jiná liga v soutěži přírodopisných dokumentů a patrně nikdo se jim v současné době nemůže rovnat. Dokázali to už u mnoha ostatních sérií a Fascinující proměny přírody to jen potvrzují. Naučte se kochat! 5*(27.1.2013)

1)Velké tání: **** 2)Velký tah lososů: ***** 3)Velká migrace: *** 4)Velký tah: ***** 5)/Povodeň v poušti: **** 6)Velká hostina: ***** .... Nádhera... ale pořád je to "jen" dokument.(21.5.2010)

Krásné záběry jsou jenom nepatrným zlomkem toho, co tenhle seriál rozdělený na tři DVD může nabídnout(8.1.2012)

Na takových dokumentech mě uchvacují úžasné záběry a skvělá hudba a naopak velmi otravují až urážejí komentáře. Slzopudná prohlášení typu: "Podívejte se jak si těchto sedm lvíčat krásně hraje, za tři měsíce zbyde jen jedno..." jsou naprosto nepatřičná a zavádějící. Místo aby nám tyto dokumenty připomínaly, že přežití nejsilnějších má své opodstatění a předkládaly nám tak námět k zamyšlení nad pokřivenými pravidly naší existence, snaží se jen lacině donutit diváka k neopodstatněnému a ve své podstatě nežádoucímu soucitu. Komentář ponižuje toto krásné a mistrně propracované dílo jen na 4*.(2.5.2010)

Skvělé stejně jako všechno od BBC earth.(23.8.2010)

• - Filmový štáb měl poprvé v historii příležitost natáčet skupinu narvalů ze vzduchu. Také bylo odhaleno, jak medvěd grizzly využívá svých nohou, aby z hluboké tůně dostal mrtvé lososy. (Saku)

• - Točilo se 25 měsíců. (Saku)