Fascinující proměny přírody (TV seriál)

• Česko

Velké přírodní události

Nature's Great Events

Nature's Most Amazing Events

Úžasné premeny prírody

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2009, 6x50 min

Tim Coope

Je potřeba vůbec něco ještě psát? Prostě další z dlouhé řady úžasných dokumentárních cyklů od léty osvědčené značky. Podle mě, ze spojení BBC s D.Attenboroughem ještě nikdy nevzešlo nic, tak říkajíc, „pod pět hvězdiček.“ :)(16.4.2010)

Plnej počet nedám, ano je to krása, přírodu miluju, ale je to to samyý dokola, připadá mi že ani nejde dokument co má ukázakt něco novýho, ale vsadil na aspekty který určitě zaujmou...lední medvědi, tah lososů...tohle už tu bylo dostkrát...přesto paráda(28.3.2011)

Další z dokonalých přírodopisných seriálů z dílny BBC. Záběry, při kterých se vám zatajuje dech, nádherná ukázka krásy přírody. Připojuji se k přání, aby se tyto dokumenty pouštěly ve školách na hodinách přírodopisu. Jasných pět z pěti.(17.6.2011)

Jeden z ďalších prekrásnych a fascinujúcich dokumentov od BBC, ktorý nám prináša nové ale i staré informácie týkajúce sa našej planéty a života na nej. Koprodukčný projekt BBC čoraz častejšie dokazuje, že nemá ani najmenšiu konkurenciu týkajúcu sa dokumentárnych filmov či seriálov.(19.4.2011)

Krásné, skutečně fascinující záběry, zajímavé komentáře, okamžiky dramatické i dojemné, nádherná hudba - dokumenty BBC jsou v tomhle ohledu špička. Přes veškerá superlativa váhám s udělením páté hvězdičky. Důvod je poslední dobou stále ten samý: málo nových informací, málo překvapení pro člověka, co už má v dokumentech o přírodě hodně nakoukáno. Ale to je čistě můj soukromý problém - proč za něj trestat filmaře, kteří odvedli nejlepší možnou práci? 90%(31.5.2010)