Fascinující proměny přírody (TV seriál)

• Česko

Velké přírodní události

Nature's Great Events

Nature's Most Amazing Events

Úžasné premeny prírody

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2009, 6x50 min

Krásné záběry jsou jenom nepatrným zlomkem toho, co tenhle seriál rozdělený na tři DVD může nabídnout(8.1.2012)

Jeden z ďalších prekrásnych a fascinujúcich dokumentov od BBC, ktorý nám prináša nové ale i staré informácie týkajúce sa našej planéty a života na nej. Koprodukčný projekt BBC čoraz častejšie dokazuje, že nemá ani najmenšiu konkurenciu týkajúcu sa dokumentárnych filmov či seriálov.(19.4.2011)

Na takových dokumentech mě uchvacují úžasné záběry a skvělá hudba a naopak velmi otravují až urážejí komentáře. Slzopudná prohlášení typu: "Podívejte se jak si těchto sedm lvíčat krásně hraje, za tři měsíce zbyde jen jedno..." jsou naprosto nepatřičná a zavádějící. Místo aby nám tyto dokumenty připomínaly, že přežití nejsilnějších má své opodstatění a předkládaly nám tak námět k zamyšlení nad pokřivenými pravidly naší existence, snaží se jen lacině donutit diváka k neopodstatněnému a ve své podstatě nežádoucímu soucitu. Komentář ponižuje toto krásné a mistrně propracované dílo jen na 4*.(2.5.2010)

Plnej počet nedám, ano je to krása, přírodu miluju, ale je to to samyý dokola, připadá mi že ani nejde dokument co má ukázakt něco novýho, ale vsadil na aspekty který určitě zaujmou...lední medvědi, tah lososů...tohle už tu bylo dostkrát...přesto paráda(28.3.2011)

Je potřeba vůbec něco ještě psát? Prostě další z dlouhé řady úžasných dokumentárních cyklů od léty osvědčené značky. Podle mě, ze spojení BBC s D.Attenboroughem ještě nikdy nevzešlo nic, tak říkajíc, „pod pět hvězdiček.“ :)(16.4.2010)

• - Filmový štáb měl poprvé v historii příležitost natáčet skupinu narvalů ze vzduchu. Také bylo odhaleno, jak medvěd grizzly využívá svých nohou, aby z hluboké tůně dostal mrtvé lososy. (Saku)

• - Točilo se 25 měsíců. (Saku)