poster

Fascinující proměny přírody (TV seriál)

 • Česko

  Velké přírodní události

 • USA

  Nature's Great Events

 • USA

  Nature's Most Amazing Events

 • Slovensko

  Úžasné premeny prírody

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2009, 6x50 min

Kamera:

Jeff Turner

Hudba:

Ben Salisbury

Střih:

Tim Coope
(další profese)
 • gogos
  *****

  Další vynikající dokumentární série z dílny BBC a Davida Attenborougha. Fantastická kamera, výborný hudební doprovod, spousty zajímavých informací, tradičně povedený český dabing a hlavně fenomenální záběry! Když k tomu připočteme naprosto dechberoucím způsobem do syrova vykrystalizované příběhy jednotlivých zvířecíéch hrdinů, dostaneme další přírodopisné veledílo. BBC a DA jsou prostě úplně jiná liga v soutěži přírodopisných dokumentů a patrně nikdo se jim v současné době nemůže rovnat. Dokázali to už u mnoha ostatních sérií a Fascinující proměny přírody to jen potvrzují. Naučte se kochat! 5*(27.1.2013)

 • kinej
  *****

  Obzvlášť původní anglický název je výstižný. Tento dokumentární seriál popisuje vskutku rozsahem monumentální přírodní události, z jejichž rozsahu se tají dech. Trochu jsem se obával, že zaměřením každého dílu pouze na jednu událost ztratí dokument na poutavosti, ale přesný opak je pravdou. V některých dílech lze totiž sledovat dopad těchto monumentálních přírodních dějů na konkrétní druhy, či přímo jednotlivá zvířata a snad o to více, díky této demonstraci všech možný souvislostí, je tato série v pravém smyslu slova fascinující. Všechny díly jsou zajímavé, ale k naprostému úžasu mě přiváděly díly o medvědech grizzly a lososech, o lvech na Serengeti, o sardinkách atd. Všechny díly jsou krásnou, místy až dojemnou poídvanou.(11.3.2013)

 • Her0.89
  ****

  1)Velké tání: **** 2)Velký tah lososů: ***** 3)Velká migrace: *** 4)Velký tah: ***** 5)/Povodeň v poušti: **** 6)Velká hostina: ***** .... Nádhera... ale pořád je to "jen" dokument.(21.5.2010)

 • sheldonka.
  *****

  Všechny záběry jsou dechberoucí. V televizi rozhodně nenajdete nic skvostnějšího.(29.10.2011)

 • Ozo
  *****

  Další z dokonalých přírodopisných seriálů z dílny BBC. Záběry, při kterých se vám zatajuje dech, nádherná ukázka krásy přírody. Připojuji se k přání, aby se tyto dokumenty pouštěly ve školách na hodinách přírodopisu. Jasných pět z pěti.(17.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace