Jak na věc

About a Boy oder: Der Tag der toten Ente

Ako na vec

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie / Německo, 2002, 101 min

Veľmi chytľavý a poučný film, pritom podaný nevtieravým ale nesmierne zábavným štýlom, počas ktorého vám nezmizne permanentný úsmev z tváre, iba že by si to sami tvorcovia priali. Hugh Grant stvárnil spočiatku bezcharakterného záletníka absolútne presvedčivo a pritom nepôsobí ani na chvíľu odporne. Jeho malí sympatický kolega je klučina na pohľadanie, ale to stále nie je nič proti krátkemu, ale o to viac pozornosť strhujúcemu výstupu Rachel Weisz, do ktorej sa Will proste musel zaľúbiť. A keď je táto trojica spolu na scéne je to jednoducho pastva pre zmysli. Scenár, réžia, herci, dialógy a jednotlivé načasovanie scén – 100% záležitosť a ukážkový film pre celú rodinu.(3.6.2008)

Sem-tam klišé, ale inak veľmi príjemný a pri cynických vnútorných komentároch hlavného hrdinu aj nadmieru zábavný film. Nebyť Lásky nebeskej, asi by som to nazval najlepším Grantovým filmom.(2.12.2007)

Poklidná romantická komedie, která nepřevyšuje nadprůměrnost. Čekal jsem o hodně víc, ale velké plus za Hugha Granta a inteligentnější scénář. ( Hodnocení: 6/10 )(3.6.2012)

„Netreba to brať vážne. Fiona brala vážne pesničku ´Zabi sa nežne´ a pozrite, ako dopadla.“ Smršť dialógov, vychcaní hajzlici, ostrov Ibiza (prípadne súostrovia), predčasne dospelé deti, samovražedné hipisáčky, Klub osamelých žien, Killing Me Softly, tamburína. Hugh „Po piatich minútach som mal chuť odrezať si penis“ Grant v takmer životnej úlohe, producent Robert De Niro a režisérski prcinátori Weitzovci vo vynikajúcej adaptácii výbornej Hornbyho knižky. Bridget Jonesová pre chlapov. Bravo. Nákazlivé, veľmi vtipné, rozkošné - a s ponaučením, ktoré funguje aj v skutočnom živote!!! Kino Považan 2002(18.11.2004)

Skvělý Hugh, kterého si naprosto dovedu představit, že je přesně takový jako jeho postava ve filmu. Jízda za sanitkou musí být přece boží!(31.3.2004)

• - Když mluví Will o trávení času na webu, tak ho vidíme, jak píše adresu "supermodelswithseethroughtops.com" - stránka skutečně funguje, vyzkoušejte :-) (don corleone)

• - Will (Hugh Grant) si vyberie z videopožičovne film Frankensteinova nevesta (1935), ktorý neskôr aj pozerá. Okrem iných hororov je tam vidieť aj Rosemaryino dieťa (1968), Nezvratný osud (2000) či Faust (1993). (fefee)

• - Hugh Grant a Nicholas Hoult sa počas nakrúcania spriatelili tak, že zostali v kontakte aj po jeho skončení. (Smok)