poster

Jak na věc

 • Velká Británie

  About a Boy

 • Francie

  Pour un garçon

 • Německo

  Der Tag der toten Ente

 • Německo

  About a Boy oder: Der Tag der toten Ente

 • Slovensko

  Ako na vec

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie / Německo, 2002, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  *****

  Nádherný film, který rozesměje a dojme zároveň a pohladí po duši. Musím přiznat, že něco tak inteligentního a decentního bych od prcičkoidních bratří Weitzových nečekal. Casting je naprosto perfektní a hlavně Hugh Grant jako "self-centered bastard" prostě nemá chybu a dokazuje, že má herecky mnohem na víc. Je přímo požitek sledovat v tomhle filmu jeho mimiku a jeho výkon je prostě jasně oscarový. Jak na věc je letošním roce jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl a protože mně nenapadá nic, co bych mu vytknul, dávám mu ruskou jedničku, tedy za pět.(3.12.2002)

 • Madison
  *****

  Ako skántriť kačku celozrnným chlebom či nájsť osudovú ženu cez "Spoločnosť osamelých rodičov"? Nehľadajte návod. Je tu Hugh Grant v úlohe narcistického snoba, ktorý všetko uvedie na správnu mieru. Množstvo vtipných situácií, množstvo sympatických hercov, pričom Grant v úlohe, aká mu svedčí najviac. Od režisérov Prcičiek veľké prekvapenie, About a boy je veľmi milou, sviežou a inteligentnou komédiou, ktorá spríjemní popoludnie a zároveň neurazí divákov intelekt. Nemám dôvod neohviezdičkovať plným hodnotením.(12.8.2010)

 • Tosim
  *****

  Taky jsem se jal přemýšlet o "bratřích W+W", dokud mi nedošlo, že je to adaptace vynikající knihy. Všechno to přesně balancuje na té nepřesně vymezené hranici mezi hodně černým cynismem a tím naším starým známým sentimentem. Jen nechápu, proč se Will tak divil, že se zamiloval právě do Rachel. Já potkat Weiszovou, tak fakt neváhám ani nanosekundu :-D(23.1.2006)

 • Kaka
  ****

  Výtečně fungující pecka s typicky vyšperkovaným humorem, který jasně a nahlas volá "jsem z Británie". Lehkost, přirozenost, naprostá absence sentimentu. Příjemně překvapí brutálně střídmé dialogy a bravurně hrající Grant, kterého jsem viděl poprvé v životě bez přelivu trapnosti. Celek nezaklopýtne - světe div se - ani jednou jedinkrát. Všechno završí konec, který je stejně trefný a úderný jako začátek. Nezpočet vybroušených scén, které ani nemusí být vyloženě vtipné, ale úsměv u nich zadržet asi půjde jen těžko. Malá, ale naprosto hřejivá záležitost.(29.8.2007)

 • MISSha
  ****

  Já opravdu žasnu jak něco tak nenuceně vtipného a pohodového stvořila dvojice režisérů, kteří stojí za prvním ze série filmů Prci,prci prciček. Hugh Grant ve své celkem nezvyklé roli,si získal mé maximální sympatie které se mu u mě v žádném jiném filmu ještě nedostaly. Ovšem co vidím jako problém, k tomu abych šla k plnému počtu,je malý herec v roli Marcuse... ne že by byl vyloženě špatný,ale byl mi krajně nesympatický a myslím že casting mohl vybrat lépe. Dále pak mě potěšila (Tonksová) Natalia Tena a má oblíbenkyně Rachel Weisz.(28.11.2010)

 • - Hoci v tomto filme dostal prvú významnejšiu rolu, Nicholas Hoult má skúsenosti s filmom, divadlom a televíziou už od svojich ôsmich rokov. (Smok)

 • - Marcus (Nicholas Hoult) na závěr filmu praví, že "žádný člověk není ostrov sám pro sebe", jak zpívá Jon Bon Jovi. Ve skutečnosti jde o úryvek z díla anglického renesančního básníka Johna Donneho, které napsal roku 1624. Báseň zní: „Žádný člověk není ostrov sám pro sebe; každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny; jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj : smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.“ (sator)

 • - Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v britskej metropole Londýn. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace