Jak na věc

About a Boy oder: Der Tag der toten Ente

Ako na vec

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie / Německo, 2002, 101 min

Granta jsem mel vzdy za sovinicticke prase, ale ono ne, on je to i vynikajici herec. Ten film me uplne dostal, snad nejden z nejlepsich, co jsem kdy videl s Grantem, super pribeh, super hlasky,jen sestrih kluciny mi byl docela proti srsti.(8.7.2007)

Oscar 1 nominace: Scénář - A(3.3.2004)

Taky jsem se jal přemýšlet o "bratřích W+W", dokud mi nedošlo, že je to adaptace vynikající knihy. Všechno to přesně balancuje na té nepřesně vymezené hranici mezi hodně černým cynismem a tím naším starým známým sentimentem. Jen nechápu, proč se Will tak divil, že se zamiloval právě do Rachel. Já potkat Weiszovou, tak fakt neváhám ani nanosekundu :-D(23.1.2006)

Skvělá komedie s božím Hugh Grantem, který si po mnoha letech konečně získal mé maximální sympatie. Bratři Weitzové namíchali osvěžující letní drink ve stylu Bridget Jonesové. Rodinná feel-good paráda.(8.8.2002)

Nádherný film, který rozesměje a dojme zároveň a pohladí po duši. Musím přiznat, že něco tak inteligentního a decentního bych od prcičkoidních bratří Weitzových nečekal. Casting je naprosto perfektní a hlavně Hugh Grant jako "self-centered bastard" prostě nemá chybu a dokazuje, že má herecky mnohem na víc. Je přímo požitek sledovat v tomhle filmu jeho mimiku a jeho výkon je prostě jasně oscarový. Jak na věc je letošním roce jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl a protože mně nenapadá nic, co bych mu vytknul, dávám mu ruskou jedničku, tedy za pět.(3.12.2002)