Jak na věc

About a Boy oder: Der Tag der toten Ente

Ako na vec

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie / Německo, 2002, 101 min

Je to zvláštní, ale i mě dokáže podceňovaný film uspokojit a nezabránilo mu v tom ani obsazení mého nepřítele numero 2 Hugh Granta. Rachel Weisz se filmem proveze v pár scénách a nazval bych to spíše malou cameo rolí, než pořádnou postavou. Grant-ův sarkastický humor je někdy opravdu vtipný a může poděkovat scénáristovi, že jeho postavu obdařil přesně takovou dávkou černého humoru, ironie a nakonec i sebereflexe, že v mých očích předvedl druhý nejlepší výkon kariéry(ale komediálně nejlepší!).(30.12.2006)

Tak po tomto filme som Granta začal brať vážne. Znudený, zazobaný sukničkár okolo 40-tky, ktorý sa otáča za každým zadkom a, ktorý je schopný pre dosiahnutie svojho cieľa spraviť čokoľvek. A teraz letia mamičky ! Skvelá komédia, kde sa sarkazmom a trápnymi situáciami vôbec nešetrí. Prekvapenie.(9.6.2005)

Konecne se Hugh Grant oprostil sve image romantickeho stydlivky a vystrihl paradni studii mestskeho povalece, ktera filmu dodala vyjimecne kouzlo a vtip.(11.3.2003)

Nebýt představitel Markuse tak nesympatický, s absolutním hodnocením bych neváhal. Nezaměnitelný britský look, perfektní soundtrack a Hugh Grant s brilantními hláškami a kytarou.(30.11.2005)

My God! Kdyby oba Weitzové šli na věc ve svých dalších filmech tímhle stylem, tak by to určitě dotáhli mnohem dál, než k vřeštícím blondýnám a pobledlým upírům. Velká škoda.(2.12.2009)