poster

Jak na věc

 • Velká Británie

  About a Boy

 • Francie

  Pour un garçon

 • Německo

  Der Tag der toten Ente

 • Německo

  About a Boy oder: Der Tag der toten Ente

 • Slovensko

  Ako na vec

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie / Německo, 2002, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Tak toto považujem za jednu z najnedotieravejších romantických komédií s priklonením na komediálne zameranie a zároveň aj ako zlom môjho vnímania Hugha Granta. Veľká vďaka, že sa Weitzovci nedržali pri type komédií, s ktorou debutovali. Toto je o niečom inom a myslím, že túto podstatu sa im podarilo vystihnúť ešte o niečo lepšie ako typické zvrátené úlety ('American Pie'). Akurát to trošku prehnali s vyzobrazením Toni Collette a ešte rozmýšľam, čo by som vytkol, no iné ma nenapadá. 95%.(4.12.2007)

 • Galadriel
  ****

  Komedie, která je až na jedno místo (mrtvá kachna) "pouze" úsměvná, což ale není ani náhodou na škodu, protože narozdíl od většiny ostatních filmů žánru má inteligentní scénář, není přeslazená ani přehnaně pozitivní. Naštěstí.(30.8.2006)

 • Hal_Moore
  ****

  Perfektní britská romantická komedie, říznutá dramatem. Hugh Grant patřil vždy mezi mé oblíbenější herce a rolí Willa to jen potvrdil. Jak na věc by měl patřit mezi ty filmy, které televize vysílají pravidelně každý rok na Vánoce. Kde jinde je tak přesvědčivě vykreslena proměna postavy ze špatné na dobrou? A navíc se u filmu celá rodina zasměje. Den mrtvé kachny :-) Srovnávat s Bridget Jonesovou nehodlám, neboť Deníku chybí dramatičnost Jak na věc a navíc v něm nejde o nápravu. Ne, Jak na věc je mnohem vyspělejší komedií a dokonce více britskou komedií a to je rozhodně plus. I když Houltova řeč o Haley Joel Osmentovi vyzní vzhledem ke snaze představitele vyniknout právě jako Joel poněkud trapně, zbytek je bez chybičky a vysoké hodnocení si zaslouží. Ovšem maximální hodnocení si nechávám pro trochu odlišné filmy...(25.12.2006)

 • petero
  *****

  Veľmi chytľavý a poučný film, pritom podaný nevtieravým ale nesmierne zábavným štýlom, počas ktorého vám nezmizne permanentný úsmev z tváre, iba že by si to sami tvorcovia priali. Hugh Grant stvárnil spočiatku bezcharakterného záletníka absolútne presvedčivo a pritom nepôsobí ani na chvíľu odporne. Jeho malí sympatický kolega je klučina na pohľadanie, ale to stále nie je nič proti krátkemu, ale o to viac pozornosť strhujúcemu výstupu Rachel Weisz, do ktorej sa Will proste musel zaľúbiť. A keď je táto trojica spolu na scéne je to jednoducho pastva pre zmysli. Scenár, réžia, herci, dialógy a jednotlivé načasovanie scén – 100% záležitosť a ukážkový film pre celú rodinu.(3.6.2008)

 • Cival
  *****

  Skvělá komedie s božím Hugh Grantem, který si po mnoha letech konečně získal mé maximální sympatie. Bratři Weitzové namíchali osvěžující letní drink ve stylu Bridget Jonesové. Rodinná feel-good paráda.(8.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace