Policejní akademie

• slovenský

Policajná akadémia

Komedie / Krimi

USA, 1984, 96 min

Rozpočet $4,5miliónaTržby USA $81,198,894Tržby Celosvetovo $116,620,000║ Stará dobrá klasika 80.rokov. /80%/(18.7.2005)

I po 20-tich rokoch sa opät potvrdilo, ze hlavne asi 3 alebo 4 prve casti Policajnej akademie patria medzi tie najlepsie a najoblubenejsie komedie a to som si naozaj myslel, ze dnes to bude pre mna uz len priemer. Nastastie sa tak nestalo a s uzivatelkou Madison sme si to poriadne vychutnali, pricom pre nu to bola premiera. Najviac som sa nasmial na Kapitanovi Harrisovi, ktory sa vzdy tak pekne rozculoval a chcel pred novacikmi vytuzeny respekt, ale nikdy sa mu ho nepodarilo ziskat. :-) Reziser Hugh Wilson nenatocil vela filmov, avsak vzdy sa sustretil na komedie, ako napriklad: LUPICKA (1987) s Whoopy Goldberg, HLIDAT TESS (1994) s Nicolasom Cageom, KLUB ODLOZENYCH ZEN (1996) s Goldie Hawn, Diane Keaton a Bette Midler alebo DOZEN, CO SE DA! s Brendanom Fraserom a s Aliciou Silverstone. __________ Steve Guttenberg - (Carey Mahoney) +++ Kim Cattrall - (Karen Thompson) +++ G.W. Bailey - (Kapitán Harris) +++ Bubba Smith - (Moses Hightower) +++ Donovan Scott - (Leslie Barbara) +++ George Gaynes - (Komandant Eric Lassard) +++ Andrew Rubin - (George Martín) +++ David Graf - (Eugene Tackleberry) +++ Leslie Easterbrook - (Debbie Callahan) +++ Michael Winslow - (Larvell Jones) +++ Produkcia: Paul Maslansky +++(2.7.2012)

Police Academy je jeden z prvních amerických filmů, který k nám začal na videokazetách v příšerné kvalitě s rychlodabingem pronikat. Tenkrát jsem nekriticky žral všechno z USA, všechno co nebylo odtud. A tehdy jsem jí poprvé viděl a pak jsem si jí pustil znova a znova a zase znova. Přišla mi perfektní. Když jsem jí zase po dlouhé době viděl, přišla mi spousta fórků otřepaných, ale některé jako například Blue Oyster jsou vtipné i dál. Skvělá je postava Tackleberryho, který je pro mě typickým příkladem militantního republikánského amíka.(14.5.2007)

Pro me dozajista jedna z nejlepsich komedii 80.let. A ssi nejlepsi postava ze vsech byl militantni pistolnik Tackleberry ;)(21.9.2003)

Jednička byla svěží a vtipná..Na první zhlédnutí ve dvanácti pět hvězdiček. Dnes už mi vadí ta schematičnost.(14.8.2007)

• - Niektoré scény sa natáčali v opustenej psychiatrickej liečebni Lakeshore v Toronte. (m.a.t.o.)

• - Do úlohy Mahoneyho boli zvažovaní aj Michael Keaton a Judge Reinhold. (m.a.t.o.)

• - Jméno policisty Hightowera (Bubba Smith) je přímou parafrází na jeho výšku. V překladu má jeho příjmení význam "vysoká věž". (MTHRFCKR)