Policejní akademie

• slovenský

Policajná akadémia

Komedie / Krimi

USA, 1984, 96 min

z čírej nostalgie (pretože spolu s Home Alone bola Police Academy filmom môjho detstva) nemôžem dať menej ako 4* a podľa mňa si ich aj zaslúži. 80.te roky boli úžasná dekáda - nápad spojiť "policajný film" (ktorý v dekádach predošlých fungoval skoro ako samostatný žáner spájajúci thriller, krimi a detektívku) a grotesky - špeciálne tie keystonovské, sennetovské s policajnými naháňačkami je podľa mňa vskutku originálny rovnako ako aj základná premisa/zápletka, ktorá dovoľuje spojiť a vytvoriť naozaj pestrú paletu charakterov - a tie sú na Akadémii to najlepšie: každého milujete a nemôžete sa dočkať, čo vyvedú najbližšie. nezabudnuteľné gagy a legendárne hlášky - a návaly smiechu či aspoň úsmevu - to má dobrá komédia mať a to Policajná Akadémia (jednotka) má a preto jej radi prepáčime niektoré chyby, že?(4.9.2010)

Najlepší diel zo série: má to dej, je to relatívne často vtipné, Steve Guttenberg je v najlepšej forme a ani ostatné postavičky nezaostávajú. Na druhej strane už tu môžeme badať isté prvky stupidity, ktoré sa ale naplno prejavili až v nasledujúcich častiach.(28.12.2005)

Stále to zaberá. Komédia, ktorej kadencia humoru je rovnako istá po každom pozretí. 7+/10(10.9.2010)

Jedna z nejlepších komedií vůbec. Ty kousky té fajnové partičky jsou prostě nezapomenutelné. Následující díly jsou sice slušné, ale už jen vaří vodu. Jednička je rozhodně nejlepší. Hightower, Mahony, Tackleberry FOREVER! 95%(25.12.2007)

Komedie, která mě vždycky spolehlivě pobaví.(3.7.2002)