Policejní akademie

• slovenský

Policajná akadémia

Komedie / Krimi

USA, 1984, 96 min

Velmi příjemná komedie, která pobaví snad i po desátém shlédnutí.(22.3.2004)

S kadetmi a vedením policajnej akadémie som sa zoznámil už ako teenager. Bolo to niekedy koncom osemdesiatych rokov minulého storočia. Veselý rebel Corey Mahoney a pestrá partička podivínov okolo neho ma celkom pobavila. Dalo sa na to pozerať. Dalo sa sa pri tom i zasmiať. Ale tak vtedy ako i dnes ma to skôr ťahá k iným žánrom. Bláznivá americká komédia o bláznivých amerických policajtoch - stupid crazy u.s. cops comedy - nie je zrovna môj obľúbený filmový subžáner. ***(30.9.2015)

Police Academy je jeden z prvních amerických filmů, který k nám začal na videokazetách v příšerné kvalitě s rychlodabingem pronikat. Tenkrát jsem nekriticky žral všechno z USA, všechno co nebylo odtud. A tehdy jsem jí poprvé viděl a pak jsem si jí pustil znova a znova a zase znova. Přišla mi perfektní. Když jsem jí zase po dlouhé době viděl, přišla mi spousta fórků otřepaných, ale některé jako například Blue Oyster jsou vtipné i dál. Skvělá je postava Tackleberryho, který je pro mě typickým příkladem militantního republikánského amíka.(14.5.2007)

Již tolikrát jsem to viděl a zase jsem se řechtal, takže si rozhodně zaslouží plný počet. Každý z nováčků má něco do sebe a jsem rád, že jich tu je tolik a každý z nich má svůj prostor, který není šizený. Nebudu tady proto každýho vyjmenovávat, kdo zná ví dobře, jací jsou a že je s nimi sranda.(26.1.2013)

Ježíši, jak je možné, že jsem tenhle film ještě nehodnotila (srpen 2008)? Vždyť Mahoneyho a Jonese a Eugena a Hightowera miluju!(23.8.2008)

• - Jediná Policejní akademie, ve které hraje hlavní roli manželka Erica Lassarda. (Kulmon)

• - Michael Winslow (Jones), David Graf (Tackleberry) a George Gaynes (komandant Lassard) si jako jediní zahrají ve všech sedmi dílech série. (HellFire)

• - V scéne, keď Jones (Michael Winslow) spadne zo schodov a následne sa dvíha, napodobňuje niektoré zvuky z populárnej videohry Q*bert. (m.a.t.o.)