Policejní akademie

• slovenský

Policajná akadémia

Komedie / Krimi

USA, 1984, 96 min

Parádní komedie, která nikdy neomrzí. Mahoney a spol. jsou banda velmi sympatických pošuků a v prvním díle měli ještě spoustu sil a originálních nápadů, abychom se mohli bez přestání bavit. Nejlepší díl dnes již asi sedmidílné série, která se ale s každým dílem víc a víc potápí do hladin trapárny!(3.7.2006)

Již tolikrát jsem to viděl a zase jsem se řechtal, takže si rozhodně zaslouží plný počet. Každý z nováčků má něco do sebe a jsem rád, že jich tu je tolik a každý z nich má svůj prostor, který není šizený. Nebudu tady proto každýho vyjmenovávat, kdo zná ví dobře, jací jsou a že je s nimi sranda.(26.1.2013)

Léta prověřila kvalitu první Policejní Akademie, a my tak dnes můžeme s klidem tvrdit, že je vysoká jako jalovec. Což není samec od jalovice, stejně jako Vojtěch Filip není demokraticky obrozený rudý gentleman, což sem tedy vůbec nepatří, ale cesty myšlének jsou spletité a tvůrčí výron je holt mrcha;) Titulní melodie od Roberta Folka se stala stabilní hitovkou mezi fanoušky filmové hudby, hlášky z dílny skvělého českého dabingu (tím myslím ten původní z videokazet:P) zlidověly a Modrá Ústřice, k tomu snad netřeba cokoliv říkat:) Originální námět (si myslím), výborná sbírka postav a postaviček, prostě klasa hodná 80ti procent.(12.8.2007)

9 / 10 Perfektná komédia, ktorú som žral už ako malé dieťa gumenou pištoľou strieľajúce ľudí na ulici - dnes už síce viem, že povolanie policajta nie je práve pre mňa, no na mojom vrelom vzťahu k tomuto filmu to vôbec nič nemení. Neviem, čím to je, ale Policajná akadémia ma úprimne fascinuje - tá atmosféra, tie blbé vtípky, strašné herecké výkony a navyše ten otrasný dabing (postavy rozprávajú so zavretými ústami a vice versa) - to všetko dáva vzniknúť dokonale nedokonalému snímku, ktorý je rovnako naivný, ako zábavný. Klasika medzi klasikami!(27.12.2005)

Zkusil jsem to po letech znovu a už to nejde. Už to je naivní a mnohokrát přebité lepšími komediemi podobné žánru, těžko se to dokoukává do konce.(30.11.2014)

• - Hugh Wilson souhlasil s vypracováním scénáře jen pod podmínkou, že se ujme i režie. (HellFire)

• - Když Lassard s kadety ujede před rozzlobeným davem, narazí do nákladního auta s nápisem „Maslansky's Bologna.“ Paul Maslansky je producentem filmu. (HellFire)

• - V scéne, keď Jones (Michael Winslow) spadne zo schodov a následne sa dvíha, napodobňuje niektoré zvuky z populárnej videohry Q*bert. (m.a.t.o.)