Policejní akademie 3

• slovenský

Policajná akadémia 3

Komedie / Krimi

USA, 1986, 81 min

Podle mě o něco lepší než dvojka.. Nejvíc mě asi stejně vždycky budou bavit Michaelovy pazvuky a uječená policajtka, která řve věty typu ''Ani hnout, grázle!!''... :)(15.7.2010)

• ripo

Pokračuje zostupný trend úrovne filmovej jednotky(9.10.2003)

Poslední koukatelný díl této zbytečně vytěžované komediální série. Další díly jdou z kopce neskutečnou rychlostí.(22.7.2007)

Od 3ky uz jde cela serie bohuzel strme dolu. Gagy uz jsou yvseptale a neoriginalni, chybi tomu proste jiskra.(21.9.2003)

Přestože šel tenhle díl s kvalitou již trochu dolů, jedná se o vcelku dobře zvládnutou komedii. Nijak zvláště originální námět umožňuje autorům spojení všech známých postav, díky čemuž není velkým problémem opět klasickým způsobem rozpoutat bránici. Největší problém je tak v tom, že všichni hrdinové jsou nám již známí. Žerty tak nemohly vycházet jen z jejich charakteristických vlastností, neboť to by bylo poněkud trapné. Docela rád bych napsal, že s tímhle problémem si tvůrci hravě poradili, ale lhal bych. Na svěží vtípky tu opravdu nenarazíte a vše se odehrává v již známém konceptu. Jediné štěstí je, že některé situace jsou stále směšné a můžeme se jim opravdu od srdce zasmát, bohužel jich není až tak moc. Jedinou jasně patrnou změnou je tak návrat Zeda, který bych označil za ten nejlepší možný nápad, neboť právě on je dle mého názoru tou nejzábavnější postavou celé série – a rozhodně za to nemůže jen jeho chování. Jelikož v předchozím díle vystupoval jako šílený záporák, kterého nelze nijak jasně zaškatulkovat, nepůsobí jeho přechod na dobrou stranu nijak kostrbatě, ba právě naopak, jedná se stále o toho samého uřvaného chlapíka. Každopádně tomu ale něco chybí, jak už zde někdo chytře napsal jedná se o jiskru, která byla tou největší sílou předchozích dílů. Spíše z nostalgie hodnotím 80%(18.7.2006)

• - V počiatočných verziách scenára sa postava Karen Adams (Shawn Weatherly) volala Karen Hoover. (beso74)

• - V scéne, kde na vode preskočí Mahoney (Steve Guttenberg) zo svojho vodného skútru do člnu tak bojuje s gangstrom v červenom saku, no v ďalšom zábere, kedy ho vyhodí z člnu, už gangster sako nemá. (Odpocivadlo)

• - Pôvodne sa počítalo s tým, že sa táto časť natočí spoločne so štvrtou – Citizens on Patrol (1987), obe pod režijným dohľadom Jerryho Parisa. Jeho zdravotný stav sa však počas natáčania trojky natoľko zhoršil, že ďalšiu časť musel natočiť iný režisér – Jim Drake. (beso74)