Když je agent CIA dopaden při pašování drog, všichni začnou hledat obětního beránka. A jejich oči spočinou na Tomu Hanksovi. Proč? Přece proto, že má červenou botu. Tajní agenti jsou jím ohromeni. Krásné ženy jsou jím přitahovány. A úplně neznámí lidé mu najednou padají k nohám. V hlavních rolích bláznivé špionážní komedie se vám představí Tom Hanks a Jim Belushi. (Guild Home Video)

Cesty timem

Nahrávku houslisty dáme rozšifrovat počítačem GBLX 1000... Ale ten zajišťuje náš raketový systém!... A myslíte si, že Rusové zaútočí zrovna zítra večer?....... Tak nějak to tam bylo - to už je fakt parodie na n-tou! Nebýt krásné Lori, a moje srovnávání s originálním Blondýnem, tak to asi vypnu. Remejky by se snad neměly vůbec točit. Většinou jsou trapné. V tomto případě to platí na 100%..... V originálu (který mám na 5*) je vše dokonalost sama. Hudba, vtip, dějová souvislost, vše je propracováno k naprosté dokonalosti a film lze vidět třeba každý rok a někdy si ho dám i několikrát za sebou.... Tady? To je kopie (parodie) momentů originálu + přidáno něco a to něco vždy k dovršení trapnosti. Jedna hvězdička za krásnou Lori. Jinak odpad. Mimochodem vlastně i ta Lori, byť velice krásná, u mne nemá ani zdaleka na Mireille Darc. ()

ferika

Po originali s Pierom Richardom uz nemam slov. Amici asi musia skopcit kazdu blbinu a urobit z nej trapnost. Je malo kopii, ktore v US remaku vyjdu aspon priblizne na uroven originalu. ale tato to nie je. (Vynimku slusnych remakov tvoria napr. Pravdive lzi/Podtrženo, sečteno!, Můj táta hrdina/Tata, nebo milenec a ine) ()

giacobbe odpad!

U ostatních amerických remaků Richardových komedií- Otec a otec,Kopyto, se můžu jen divit, proč se dostanou do distribuce v Evropě? Na muže s červenou botou byla škoda filmového materiálu. Je jednou z komedií která Ti sama říká ,,Jsem velice vtipná", skutečně však moc není. V porovnání s originálem je největším propadem postava Maurice-přítele hlavního hrdiny. ... P.S. Všem vřele doporučuji rozebírat odpad pod umyvadlem s hlavou vraženou pod sifonem, tak jako agent CIA v tomto filmu.Ani laciného gagu chrstnutí splašek do obličeje jsme se z toho nedočkali. ()

kaladze77

Áno aj ja nenávidím americké remaky, prečo nie je dobrý tak film ako je. Jasné že amerických divákov jeden európsky film neosloví, a zo všetkého chcú urobiť biznis. Pravý je len pravý, bravó francúzom, ale zato si priznajme že dobré bolo spolu vidieť Jamesa Belushiho s Tomom Hanksom. Ak by som nevedel že originál je z Francúzska a nezvykol by som si naň, tak by som to opísal ako úžasnú komédiu...Kým vo francúzskej verzií je hlavný hrdina rozptýlený nepozorný smoliar, tak v americkej verzií má hlavný hrdina len jedinú slabosť že miluje ženy. V každom prípade BY BOLA ŠKODA ODPÍSAŤ TENTO FILM LEBO JE TO REMAKE FRANCÚZSKEHO FILMU. Podľa mňa super film. Rozdiel iba u mňa je ten že ako komédiu francúzsku verziu hodnotím z 10 na 10 čiže na päť *****, lebo to nie je Hollywoodska produkcia a predsa geniálna komédia + nápad...ale zato aj za tento film dávam 7 z 10...čiže tu **** pekný remake :-) ()

JohnnyD

Predom upozorňujem, že som originál nevidel. Preto veľmi nechápem, čo každý má proti tomuto filmu ... a ani to riešiť nechcem. Muž s červenou topánkou má všetko, čo má komédia z 80s mať: humor, ktorý kašle na cenzúru, pekné baby (Lori Singer v kostýmčeku s odhaleným chrbátom, ooooch :)), príťažlivý hudobný doprovod = new wave, synth pop a syntetizované inštrumentálky, skvelé herecké výkony (Hanks, Fischer, Belushi ...). ()