Dům za všechny peníze

The Money Pit

Dom za všetky peniaze

Komedie

USA, 1986, 91 min

Příjemná komedie, kterou bych si ale do filmotéky nezařadil. Tom Hanks už v této době prokazoval komediální talent a je radost se na něj koukat. Oba dva hlavní představitelé nezklamali a díky nim film rychle uběhl. Scénář se nějakou originalitou pyšnit nemůže, ale s mladým a vtipným Hanksem na tom vůbec nezáleží. Poctivé čtyři hvězdičky.(31.12.2006)

Prvýkrát som sa nevedel dosmiať a dal by som aj maximálne hodnotenie. Ďaľšie sledovania neboli až také 100%tné. Kúzlo sa záhadne stratilo. Ale aj tak nadpriemerná komédia. Tom Hanks je ako ináč skvelý.(9.8.2010)

Tak tenhle druh „budovatelských“ filmů mám moc ráda. Koupit starý dům, to je jen pro otrlé a každá rekonstrukce přináší vždycky spoustu nepředvídatelných překvapení a nezapomenutelných zážitků. A řemeslníci? Všude stejný. „Když si přišli pro peníze to ještě neznamená, že přijdou pracovat.“ A úředníci? Taky. „Stojím na hromadě sutin a nemám povolení abych se jí zbavil“. A manželství? To se taky pěkně zatřese v základech. „Zabalím ti věci aby ses večer nemusela vracet a zbytek ti pošlu. – Myslíš, že se odstěhuju? - Najít postel ti nedělá problémy. - Nechápu jak si došel k tomu, že mě vyhodíš z mého vlastního domu. Sám poletíš abys věděl.“ Báječné, na tenhle film se dá dívat při každé repríze.(1.1.2006)

Velice povedená úsměvná komedie s moc sypatickým duem Hanks/Long. Já se skvěle bavil :)(15.2.2011)

Při koupi nového domu je opravdu potřeba dát si velký pozor. Úsměvný film na téma "co nám doma ještě upadne" posazený do stylu lehce romantické komedie s už tehdy výborným Tomem Hanksem. Scéna po propadnutí naplněné vany je opravdu skvělá :) Ve druhé půlce scénáři trošku dochází dech a zábavy ubývá, ale pořád je to nadprůměrná komedie, která vás nezklame.(18.5.2003)