Dům za všechny peníze

The Money Pit

Dom za všetky peniaze

Komedie

USA, 1986, 91 min

Tuto crazy komediu som videl prvykrat asi pred 12-timi rokmi a uz vtedy som si ju nahral na VHS. Nikdy by mi nenapadlo, ze sa mi o 12 rokov neskor bude pacit este viac, ako vtedy a ze sa budem smiat cely film od zaciatku do konca a ze pri pretacani filmu na zaciatok, nech som ho stopol v akejkolvek minute, som musel opät vybuchnut smiechom. Mozno pre mnohych je daleko lepsie nieco od Monty Pythonovcov, ako tato komedia, pod ktorou je ako producent podpisany aj Steven Spielberg, avsak pre mna je to jedna z najlepsich komedii, aku som kedy videl. Musim pochvalit aj kvalitny slovensky dabing, pretoze ked som neskor tuto komediu videl v nemcine, zdaleka nedosiahol kvalit nasho dabingu. Predsa len prave na vybusnych emociach Toma Hanksa a Shelley Long visel cely film a Nemci skor pokazili to, co malo byt humorne. Dufam, ze to z ceskym dabingom nedopadlo podobne, pretoze ho mam daleko radsej, ako slovensky... 10.10.2009 _______ Tom Hanks - (Walter Fielding) +++ Shelley Long - (Anna Crowley Beissart) +++ Alexander Godunov - (Max Beissart / dirigent) +++ Maureen Stapleton - (Estelle) +++ Philip Bosco - (Curly) +++ Billy Lombardo - (Benny) +++ Josh Mostel - (Jack Schnittman) +++ John Van Dreelen - (Carlos) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Kathleen Kennedy, Frank Marshall +++ Hudba: Michel Colombier +++(10.10.2009)

Při koupi nového domu je opravdu potřeba dát si velký pozor. Úsměvný film na téma "co nám doma ještě upadne" posazený do stylu lehce romantické komedie s už tehdy výborným Tomem Hanksem. Scéna po propadnutí naplněné vany je opravdu skvělá :) Ve druhé půlce scénáři trošku dochází dech a zábavy ubývá, ale pořád je to nadprůměrná komedie, která vás nezklame.(18.5.2003)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(24.7.2010)

Nenápadná, přesto výborná komedie plná skvělých gagů, ve kterých exceluje nejen starý dům a Tom Hanks, ale také třeba Alexander Godunov ve vedlejší roli Maxe. Film, který se v našem videu ocitá až podezřele často. Není divu. Scény jako je Hanksova cesta pro vodu nebo rozhovor na téma "spala jsi s ním?" patří k těm, které prostě musí člověk vidět znovu. A znovu.(11.4.2007)

Zaujímavý námet a s tým spojených množstvo vydarených gagov. Je len veľká škoda, že film stráca ku koncu veľmi dobré tempo a vtipnosť.(14.3.2012)