Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

Je to nádherná pohádka, tedy skoro pohádka. Možná částečně dětský příběh s pohádkovými rysy. A nebo jen dětský příběh? Možná vlastně spíš příběh hraček. Nemám ponětí, do jakýho žánrru to zařadit a všeobjímající rodinný film se mi pro toto nelíbí. Děj je samozřejmě slabší, to je asi tím, že je to první film vytvořený touto technikou. Jednoduchý a lineárnější. Ale ty roztomilý a krásný malůvky, úžasně mužnej hlas Tima Allena a utahanej hlas Toma Hankse, a taky samozřejmě to vědomí novátorství, to tomu přidává hodně. Není to špatný film a i když taky není nijak inteligenčně na výši, neznamená to, že by byl hloupý.(13.2.2006)

Fantastická podívaná! Je úžasné jak i dospělého člověka mohou pobavit hračky..Už se nemůžu dočkat až shlédnu další dva díly. Ať žije Příběh hraček!(30.10.2010)

Tímhle snímkem to celé začalo. Hromada výborných nápadů, krátká stopáž, hvězdné hlasy dabující příjemné postavičky, které jsou někdy k popukání a to celé v krásných Disney barvách v 3D animaci. Co víc si přát? Pro mnoho dětí nebe na zemi....a nejen pro ně.(13.3.2007)

Byl první a to je tak asi všechno. Že by se jinak Příběh hraček nějak vymykal z té dlouhé řady animáků, které následovaly pak, se rozhodně říct nedá. Navíc mě celou dobu pěkně prudilo zpracování některých postaviček - především kovboj Woody a klučina hajzlík, prznitel hraček. ***Věděli jste, že: Studio Pixar, ve kterém byl Příběh hraček vytvořen, vzniknulo z bývalé firmy na vytváření zvláštních efektů jménem Graphics Group, kterou založil pro své projekty George Lucas. Ten se ale po svém rozvodu dostal do finančních potíží a byl nucen firmu prodat.// Šéf týmu pracujícího na Příběhu hraček John Lesseter neměl žádné zkušenosti s tvorbou delších filmů a psaní scénáře mu tak činilo obrovské problémy. Nakonec byl dokonce nucen se zapsat na spisovatelský rychlokurz.***(17.6.2005)

Mí mladší sourozenci se na Toy Story dívali nepřetržitě po tři měsíce a my všichni ostatní z toho byli pěkně nemocní a otrávení. Ale film je naučil, co je to přátelství a laskavost. Virtuální svět je nádherný a nádherný je také scénář. Film pro všechny věkové kategorie bez rozdílu pohlaví či rasy.(24.9.2005)

• - Skladby do slovenskej verzie naspieval slovenský spevák, Peter Lipa. (ZetDaElO)

• - V scéne, kde sa Buzz lúči s Woodym, zdvihne Buzz ruku so spojenými prstami na oboch stranách dlane, čo je pozdrav zo seriálu Star Trek (od r. 1966), tzv. Vulcan salute. (YoZo8)

• - Poslíček s pizzou se při tankování ptá na cestu na West Cutting Boulevard, což je tehdejší sídlo Pixar Animation Studios. (novoten)