Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

Fenoménu Toy Story jsem nikdy nepodlehl. Maximálně uznám, že je to pěkný a technicky pokrokový film, u kterého se dobře vypíná mozek. Podruhé ho ale vidět nemusím. Jako rozjezd Pixaru ale víc než slušné.(28.3.2010)

Tak takhle to tenkrát celé začalo. První celovečerňák od Pixaru se povedl a na svou dobu byl přímo přelomový. Pokud se chce člověk dozvědět více měl by si určitě pustit dokument Příběh Pixaru. Právě Toy Story je zde věnován notný prostor. Jinak Příběhu hraček nelze vytknout vůbec nic. Výborná animace, příjemné vtípky a sympatičtí hrdinové. Nejvíce mě dostával věčně nejistý Dinosaurus. Jasných 5 hvězd.(11.6.2009)

Povedal by som, že väčšine divákov bude fuk, v čom je tento film vlastne revolučný a budú chcieť vedieť, či je to proste dobrý, vtipný, múdry, nevliezavý a čarovný príbeh.(1.11.2004)

Počátek rozmachu počítačem animovaných snímků - první celovečerní film dělaný tímto způsobem má sice spoustu mušek (no spíše masařek), ale již zde je jasně naznačeno kudy se Pixar (a nejen on) v budoucnu vydá. Animaci nemá smysl kritizovat na svojí dobu je výtečná. Pro mě osobně sice jde o nejhorší Pixarovský kousek, který obvzláště před svým mladším bratříčkem neobstojí, ale i tak jde o solidní rodinnou zábavu.(5.1.2007)

Vďaka ti, štúdio Pixar, za fantastické animácie i skvelý príbeh!(6.10.2003)

• - Poslíček s pizzou se při tankování ptá na cestu na West Cutting Boulevard, což je tehdejší sídlo Pixar Animation Studios. (novoten)

• - Jméno Buzze Rakeťáka je inspirováno skutečným astronautem Edwinem Buzzem Aldrinem. (a_hofferson)

• - Na jednom z aut můžete zahlédnout poznávací značku „HTT1195“, což je odkaz na producenta filmu, společnost Hi Tech Tunes. (HellFire)