Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

Před dvaceti lety mě šílenství kolem Příběhu hraček dokonale minulo, takže nebylo možné hrát na mou nostalgickou dětskou strunu. Ani vlastně nevím, proč jsem to tehdy neviděl. Je to pěkné, možná to bylo i v lecčems první, ale v porovnání s tím, co za oněch posledních dvacet let vzniklo, je to vlastně docela tuctové.(16.3.2015)

S prudkým rozvojom počítačových technológií nastal v novom miléniu zlatý vek animovaného filmu. Doslova sa s nimi roztrhlo vrece. Z každej strany sa na nás valia, šklebia, skáču, zabávajú nás, alebo nám vypočítavo skúšajú hrať na city roztomilé, animované, farebné postavičky, ktorým hlasy prepožičali známi herci. "Toy Story" patrí medzi priekopníkov tejto filmovej tvorby. Ľudia z Pixar Studios dokázali už v roku 1995 urobiť snímok, ktorý ešte aj dnes pôsobí sviežim, nezastaralým dojmom. Čo je pri súčastnej závratnej rýchlosti vývoja odvetvia počítačovaj animácie niečo obdivuhodné. ****(7.12.2011)

Bol prvý a to mu nikto nezoberie! A navyše s dokonalým príbehom! Je snáď niekto komu sa tento veľkofilm nepáčil?! Ja verím, že nie, pretože sa nemá prečo! Príjemný nápad, milé postavičky, svieže gagy a nakoniec potešujúci záver. 80%.(18.5.2006)

Tento film nastolil opravdovou revoluci v animovanych filmech a hlavne dal podnet pro vznik jeste uzasneji vymakanemu druhemu dilu.(30.7.2002)

Škoda absence zajímavějšího příběhu, ale jinak pořád paráda.(7.3.2010)

• - Stolní lampa a žlutomodrý míč s červenou hvězdou okazují na krátký film Pixaru Luxo Jr. (novoten)

• - Ve scéně, kdy Woody opět vloží baterie do příjímače od babysittingu, zakřičí: "Andy se blíží!". Kamera se oddálí, ale poté je vidět, že hračky už nestojí kolem příjímače. (DexMASTER094)

• - Film měl rozpočet pouhých 30 milionů amerických dolarů, což je nejméně v historii studia Pixar. Tvůrčí tým filmu zahrnoval 110 zaměstnanců, včetně 27 animátorů. Dalším "nej" je také suverénně nejkratší stopáž ze všech „pixarovek“, jelikož snímek trvá pouhých 77 minut. (Dlee)