poster

Toy Story: Příběh hraček

 • USA

  Toy Story

 • Slovensko

  Toy Story - Boj hračiek

 • Slovensko

  Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • monolog
  *****

  Je to nádherná pohádka, tedy skoro pohádka. Možná částečně dětský příběh s pohádkovými rysy. A nebo jen dětský příběh? Možná vlastně spíš příběh hraček. Nemám ponětí, do jakýho žánrru to zařadit a všeobjímající rodinný film se mi pro toto nelíbí. Děj je samozřejmě slabší, to je asi tím, že je to první film vytvořený touto technikou. Jednoduchý a lineárnější. Ale ty roztomilý a krásný malůvky, úžasně mužnej hlas Tima Allena a utahanej hlas Toma Hankse, a taky samozřejmě to vědomí novátorství, to tomu přidává hodně. Není to špatný film a i když taky není nijak inteligenčně na výši, neznamená to, že by byl hloupý.(13.2.2006)

 • Pethushka
  *****

  Fantastická podívaná! Je úžasné jak i dospělého člověka mohou pobavit hračky..Už se nemůžu dočkat až shlédnu další dva díly. Ať žije Příběh hraček!(30.10.2010)

 • Djkoma
  ****

  Tímhle snímkem to celé začalo. Hromada výborných nápadů, krátká stopáž, hvězdné hlasy dabující příjemné postavičky, které jsou někdy k popukání a to celé v krásných Disney barvách v 3D animaci. Co víc si přát? Pro mnoho dětí nebe na zemi....a nejen pro ně.(13.3.2007)

 • Divočák
  ***

  Byl první a to je tak asi všechno. Že by se jinak Příběh hraček nějak vymykal z té dlouhé řady animáků, které následovaly pak, se rozhodně říct nedá. Navíc mě celou dobu pěkně prudilo zpracování některých postaviček - především kovboj Woody a klučina hajzlík, prznitel hraček. ***Věděli jste, že: Studio Pixar, ve kterém byl Příběh hraček vytvořen, vzniknulo z bývalé firmy na vytváření zvláštních efektů jménem Graphics Group, kterou založil pro své projekty George Lucas. Ten se ale po svém rozvodu dostal do finančních potíží a byl nucen firmu prodat.// Šéf týmu pracujícího na Příběhu hraček John Lesseter neměl žádné zkušenosti s tvorbou delších filmů a psaní scénáře mu tak činilo obrovské problémy. Nakonec byl dokonce nucen se zapsat na spisovatelský rychlokurz.***(17.6.2005)

 • Hal_Moore
  *****

  Mí mladší sourozenci se na Toy Story dívali nepřetržitě po tři měsíce a my všichni ostatní z toho byli pěkně nemocní a otrávení. Ale film je naučil, co je to přátelství a laskavost. Virtuální svět je nádherný a nádherný je také scénář. Film pro všechny věkové kategorie bez rozdílu pohlaví či rasy.(24.9.2005)

 • - Skladby do slovenskej verzie naspieval slovenský spevák, Peter Lipa. (ZetDaElO)

 • - V scéne, kde sa Buzz lúči s Woodym, zdvihne Buzz ruku so spojenými prstami na oboch stranách dlane, čo je pozdrav zo seriálu Star Trek (od r. 1966), tzv. Vulcan salute. (YoZo8)

 • - Poslíček s pizzou se při tankování ptá na cestu na West Cutting Boulevard, což je tehdejší sídlo Pixar Animation Studios. (novoten)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace