Toy Story: Příběh hraček

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

• RHK

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(18.9.2009)

Již nějaké to desetiletí si neberu žádnou hračku do postýlky na spinkání, takže patrně nejsem cílovým divákem tohoto snímku, ale přesto musím po jeho zhlédnutí vyzvat své přátele, aby mi letos pod stromeček nedávali nová auta, klíče od luxusních vil, pernamentky do bordelu ani výlety do kosmu - já chci Buzze Rakeťáka.(10.12.2011)

Revoluční, převratné a inovativní filmy si zaslouží dobré hodnocení. A pokud jsou ještě k tomu vtipné a zábavné jako tenhle, není co řešit...PIXAR Forever!!! 90%(30.1.2003)

S prudkým rozvojom počítačových technológií nastal v novom miléniu zlatý vek animovaného filmu. Doslova sa s nimi roztrhlo vrece. Z každej strany sa na nás valia, šklebia, skáču, zabávajú nás, alebo nám vypočítavo skúšajú hrať na city roztomilé, animované, farebné postavičky, ktorým hlasy prepožičali známi herci. "Toy Story" patrí medzi priekopníkov tejto filmovej tvorby. Ľudia z Pixar Studios dokázali už v roku 1995 urobiť snímok, ktorý ešte aj dnes pôsobí sviežim, nezastaralým dojmom. Čo je pri súčastnej závratnej rýchlosti vývoja odvetvia počítačovaj animácie niečo obdivuhodné. ****(7.12.2011)

Zdaleka to není tak zábavné a propracované jako některé novější kousky. Toy Story bude navždy tím animákem, který způsobil revoluci v kinematografii a rozjel v kinech nový fenomén, ale to je tak všechno. Velice jednoduchý příběh skupinky hraček po letech nemá co nabídnout a o nějakém zážitku nemůže být řeč. Teď jde o to, co vlastně na filmu chceme hodnotit. Dobu vzniku beru v potaz, ale holt jsem se moc nebavil.(1.8.2011)

• - V prvotných návrhoch mala byť postava Woodyho žiarlivejšia a ničomnejšia. Mal kuť pikle proti Buzzovi, dokonca v jednej scéne vyhadzuje ostatné hračky a vydobýja si rešpekt krikom a urážkami. (Ghostix)

• - Stolní lampa a žlutomodrý míč s červenou hvězdou okazují na krátký film Pixaru Luxo Jr. (novoten)

• - Poslíček s pizzou se při tankování ptá na cestu na West Cutting Boulevard, což je tehdejší sídlo Pixar Animation Studios. (novoten)