Toy Story: Příběh hraček

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

• RHK

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(18.9.2009)

Před dvaceti lety mě šílenství kolem Příběhu hraček dokonale minulo, takže nebylo možné hrát na mou nostalgickou dětskou strunu. Ani vlastně nevím, proč jsem to tehdy neviděl. Je to pěkné, možná to bylo i v lecčems první, ale v porovnání s tím, co za oněch posledních dvacet let vzniklo, je to vlastně docela tuctové.(16.3.2015)

Toy Story pro mě navždy bude nejlepším filmem, který Pixar vyrobil. Animace je přímo dokonalá a mimika hraček nepopsatelná. Pan Brambůrek rulezz(6.1.2007)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $191,796,233Tržby Celosvetovo $361,958,736Tržby za predaj Blu-ray v USA $18,754,654 //počet predaných kusov 735,013Tržby za predaj DVD v USA $74,884,415 //počet predaných kusov 3,980,527║ ten rozpočet je už dnes doslova smiešny ale musíme brať do úvahy že animácia rázne každým rokom napreduje _Prerod rozprávok do CGI prevedenia si nemohol ani priať lepší začiatok, John Lasseter stvoril čarokrásny príbeh z prostredia hračiek zo silnými ale v prvom rade vtipnými momentkami. /videl v kine 3D verziu: 100%/ dočkal som sa a konečne som moju srdcovku mohol vidieť v kine a dokonca v 3D, úžasný zážitok, perfektný Slovenský dabing(22.7.2005)

Je neuveriteľné, akú úroveň animácie dosiahlo Disney v polovici 90.-tich rokov. Samotný nápad, príbeh mi je tak milý, že nemôžem hodnoiť inak než plným počtom. (Ps: Niekedy sa mi tiež zdá, že hračky nie sú na mieste, kde boli nechané, a niekedy sa aj záhadne strácajú... :)(5.11.2008)

• - Postava Sida Phillipse je inspirována bývalým zaměstnancem Pixaru, který se příjmením skutečně jmenoval Phillips a byl známý tím, že rozmontovával hračky a používal jejich části na sestavování bizarních stvoření. (novoten)

• - Postavičky nikdy ve filmu nemrknou ve stejný čas, vždy mrká jedna po druhé. (HellFire)

• - Pixar nabídl namluvení postavy Buzze Billymu Crystalovi, který odmítl. Když ale později viděl hotový film, prohlásil, že to byla největší chyba jeho kariéry. Pixar na to reagoval tak, že mu nabídl roli Mikea v Příšerkách s.r.o. (novoten)