Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

Vďaka ti, štúdio Pixar, za fantastické animácie i skvelý príbeh!(6.10.2003)

V momente, kdy prislo Toy Story, prestal bejt takovej zajem o klasickou animace, tohle je proste zasadni animac. A jak v animaci, tak s pribehem hrave predci i vetsinu soucasne produkce. Pixar si s jednotlivejma postavickama fakt vyhral, takze jsou dobre vyuzity jejich schopnosti a navic neni ve filmu zadny poucovani a de o cistou zabavu se spoustou vybornejch vtipku. Nevim, jak by si film vedl pri vetsi delce, ale tech 77 minut je tak nabitejch, ze jsem se celou dobu perfektne bavil.(14.9.2006)

Hračkám se neubližuje, milé děti, víme...? Aneb jeden z parádních hřebíků do rakve 2D animovaných filmů, který spustil lavinu. A jak známo, Pixaři neuchvacují jenom technickými aspekty, ale kladou důraz především na příběh, který je také v Toy Story vtipný i dojemný, navrch se skrytým "výchovným poselstvím".(27.6.2005)

Tímhle snímkem to celé začalo. Hromada výborných nápadů, krátká stopáž, hvězdné hlasy dabující příjemné postavičky, které jsou někdy k popukání a to celé v krásných Disney barvách v 3D animaci. Co víc si přát? Pro mnoho dětí nebe na zemi....a nejen pro ně.(13.3.2007)

Hýčkání ode mě nečekejte. Jistě si takhle inovativní filmy zaslouží respekt, přesto.. Trvalo mi, než jsem si na pixarovskou premiéru udělal volný čas – a rovnou jsem spojil oba díly dohromady. Ale více než toto hodnocení ode mě John Lasseter a jeho tým očekávat nemůže (tedy alespoň pro první díl, kdy se mnozí ještě rozkoukávali). Bavil jsem se, to ano, ale oproti jiným dílkům tohoto veleúspěšného studia zdaleka ne tolik, rozhodně jde o výjimečný počin digitální kinematografie, ale když jsem ho viděl po letech (a poprvé), okouzlující ohňostroj nápadů mě na zadek dostatečně neposadil. Dospělý divák je zde znatelně upozaděn.. Což je škoda!!(13.2.2006)