Modrý blesk

Der Diamantencop

Modrý blesk

Komedie / Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 1999, 93 min

Co se vám na tom tak nelíbí? Martin Lawrence se sem dokonale hodí, v roli "policejního detektiva" je vynikající. Jedna komická situace střídá druhou. Prodavač pizzy je k popukání. U scény v šachtě jsem se válel smíchy. Luke Wilson mi sem tolik nesedl, ale do dvojice s Lawrencem se hodí. William Forsythe je taky správnej, i když nemá příliš prostoru. Olek Krupa v roli záporáka se mi nelíbil už v Sám doma 3. To kvůli němu nedám pět hvězd. Lawrence patří mezi mé oblíbené komiky a tak není divu, že pěji chválu na jeho další počin.(15.1.2006)

Nejsem jeden z těch, co si myslí, že Lawrence je špatný komediální herec. On to jen moc přehání, ale něco v něm je. A tenhle film zachraňuje právě on. Čekal jsem naprostou hovadinu, dostalo se mi pohodové komedie, která má pár slabších momentů, ale upřímně, viděl jsem i daleko horší, proto dávám nikoho neurážející 3 hvězdičky.(16.7.2009)

• Dale

Mohla to byť dobrá akčná komédia, keby to Lawrence miestami nepreháňal (roznášač pizze).(30.11.2003)

Komicka hvezda Martina Lawrence je u nas velkou neznamou ( a vzhledem k jeho hereckym vykonum se ani nelze divit), ale tento film je i diky nemu slusnou porci zabavy.(1.8.2002)

Celkom slušná komédia. Dobre som sa pobavil. Videl som to dokonca dva krát takže určite to nie je len obyčajný priemerný film. Proste nie je to dlhé a nenudí a ako taká večerná zábava postačuje až až. 70%(23.11.2008)

• - Ve scéně, kdy jede Miles Logan (Martin Lawrence) autem se svým podřízeným a řídí, auto v plné rychlosti skočí. Když však následuje záběr na interiér vozu, za okýnkem je jasně vidět zábradlí, které dokazuje, že vozidlo je na zemi. (vyfuk)

• - Hlavné herecké duo Martin Lawrence (Miles Logan) a Luke Wilson (Carlson) nadabovali v slovenčine Dano Dangl a Peter Sklár, ktorí boli hlavnými protagonistami zábavnej relácie SOS (2004). (AdamesWWE)

• - V počiatočných fázach projektu sa predpokladalo, že film bude hodnotený ratingom R, avšak po rokovaniach štúdia sa rozhodlo, že podstúpi korekcie, aby mu bol zmiernený na PG-13. Na starosti to mal John August. (vander19)