poster

Plynové lampy

 • anglický

  Gaslight

 • anglický

  Murder in Thornton Square

 • slovenský

  Plynové lampy

Mysteriózní / Thriller / Film-Noir

USA, 1944, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  ****

  Skvělý thriller, který svou mysteriózností trochu připomíná Hitchcockovy filmy. Charles Boyer je jako padouch psychicky týrající svou ženu Ingrid Bergman velmi přesvědčivý, stejně jako Ingrid, vyslouživši si za tuto roli Oscara. Zmínit musím i Angelu Lansbury, tehdy debutující, kterou dnes známe především jako Jessicu Fletcherovou. Celkový dojem z filmu je opravdu dobrý. Psychologicky zdeptán byl jsem z Boyera i já. Jeden z nejlepších filmů čtyřicátých let!(9.5.2009)

 • Chrustyn
  ***

  Napínavý snímek, jehož hlavní devizu (tajemný dům, ještě tajemnější zvuky) s gustem přepracovává většina novodobé hororové produkce. Zde však i přes pomalý styl vyprávění, naleznete daleko více děsivé atmosféry.(16.12.2012)

 • Bubble74
  *****

  Krásná a bezbranná Ingrid Bergman ve spárech svého úlisného chotě, který se starostlivě snaží jí připravit o rozum. Prvotřídní thriller, jenž s přehledem dokáže nahnat husí kůži i otrloušům dnešní doby.(12.1.2012)

 • EdaS
  ****

  Už dlouho jsem nepociťoval takovou nenávist k nějakému filmovému padouchovi, jako tentokrát k Charlesi Boyerovi. Jeho psychické terorizování božské Ingrid Bergmanové (za tuhle roli dostala Oscara) je skutečně hodně působivé. I mladičká Angela "Jessica Fletcherová" Lansburyová je moc dobrá. Zkrátka z výtečně obsazených Lamp je trošku poznat, že jde o adaptaci divadelní hry, ale naštěstí to příliš nevadí.(25.9.2006)

 • Faidra
  *****

  Upřený pohled Charlese Boyera nahání hrůzu ještě po dlouhých desetiletích a to jsem si myslela, že se nikdo netváří vražedněji než má mladší sourozenkyně, když některému jejímu nápadníkovi líčím, jak jsem ji krmila a přebalovala. Takhle má vypadat promyšlené deptání postav i diváka, milí autoři hororů. Vaše purpurové řeky z rozervaných hrdel jsou ve srovnání s nálezem hodinek v kabelce k smíchu.(8.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace