Pod kontrolou

• Česko Pod dohledem (více)

Extrémně nebezpeční masoví vrazi projíždí krajinou a mezi lidmi se šíří strach. Policie je bezradná, dokud maskované vrahy při jedné akci náhodou nezahlédne trojice očitých svědků – starší policista, osmiletá holčička a mladá žena závislá na drogách. Na jejich výslechy pod dohledem kamer jsou povoláni dva speciální agenti FBI. Původně rutinní práce se brzy změní v tajemnou hru, kterou mezi sebou svědci a agenti hrají. Nikdo zde totiž nemluví pravdu. Originální příběh s nečekaným zvratem natočila režisérka Jennifer Lynchová, dcera významného režiséra Davida Lynche. (oficiální text distributora)

vitekpe

Za 3 s odrenyma usima. Lynch je proste jenom jeden, a i kdyz bude v titulcich napsanej treba stokrat, ale nebude to jeho prace, tak to stoji za prd. Protoze koukate na "jakobylynche", a to proste neni ono. Nakonec z toho vyjde takovahle napodobenina...no nic. P.S.: jak dlouho Vam trvalo nez jste poznali kdo je ten spatnej? Taky celych cca deset minut...? ()

lennyd

Krvavý masakr na opuštěné silnici přežije jen jeden policista, mladá feťačka a malá holčička. Ostatní zůstávají ležet v kalužích krve. Do města přijíždějí agenti FBI, aby za pomoci místní policie vyslechli přeživší, a zjistili co se vlastně v místě tragédie stalo. Výslechy ale přináší nečekaný zvrat ... Jedno sobotní odpoledne nebylo do čeho píchnout, a ruka mi padla na tento film (i když musím přiznat, že spíš omylem - čekal jsem stejnojmenné krimi s Raye Liottou). Naštěstí mne tento film nezklamal, ale naopak docela příjemně překvapil. Sice se film rozjíždí velmi pomaličku, ale s utíkajícími minutami diváka víc a víc vtahuje do děje, aby na konci převrátil naprosto vše, co jsem do té doby viděli. I když spousta lidí zde píše, že pointu čekali, tak já tentokrát vůbec ne, a proto mne velmi příjemně překvapila. Je znát, že Jennifer Lynchová od svého otce leccos odkoukala - a na druhé straně se (naštěstí) nezamotává do filmových kliček, jak se někdy stává jejímu otci ... ()

Dubro

Akonáhle som zistil, že v úvode filmu sa na mňa zubí Michael Ironside, začal som tušiť, že táto krimihororthrillerdráma do červeného nepôjde a následné prehrávanie všetkých zúčastnených, okrem malej Ryan Simpkins, ma v tom tušení súvislostí len utvrdilo. Aj keď to celé spočiatku vyzeralo ako U sprostých na dvore, po chvíli sa príbeh slušne rozbehol, no vďaka prehrávačom a mizernému talentu zbytku filmového štábu, potrebné otáčky nedosiahol a moju obľúbenú tému o psychopatických maniakoch, dementných policajtoch, feťákoch a iných podobných občanoch, som si nevychutnal. Trištvrte na tri plus dvadsaťpäť minút, ktorých bolo naozaj slušných. ()

MareT.

Když si o filmu přečtu, že má mít zajimavý nebo šokující konec, nedá mi to a v prnich minutách si řeknu tu najbsurdnější kombinaci, jak by to mohlo dopadnout. Stalo se mi to u prvního SAW a i tady, že jsem se prostě trefil. Není to um ani s tím nechci jít do televize, ono je to ve skutečnosti zklamání, i když v některých případech je to dobře odůvodněné. Chtěl bych jenom vyšvihnout pár věcí, jako Pullman je už dost starý a Ormond se mi do role nehodila, ale taky že postava feťačky byla hodně sympatická a herečka Pell James ji zahrála na výbornou. ()

SOLOM.

Když jsem uviděl v úvodních titulcích, že na filmu spolupracoval i sám David Lynch, byl jsem velice zvědavý, jak si s režírováním poradí jeho dcerka a zda jí do toho i tak trochu nefušoval sám. Když film skončil, nemohl jsem sice na jednu stranu skrýt lehké zklamaní z „profláknutého“ scénáře, kdy ti pozorní odhalí zápletku někde v půlce filmu, ale na druhou stranu jsem se tady ani moc nenudil. Dopomohli k tomu i velice solidní herecké výkony, vybudovaná atmosféra (chaosu, bezcitnosti a lehkého mysteriózna) a dvojice „hodného – zlého“ poldy. Každopádně v tom nevidím žádný „slibovaný“ zázrak, nýbrž lepší průměrný thriller. ()

• Píseň "Speed Roaster", která zní při závěrečných titulcích, zpívá režisérčin otec David Lynch. (skudiblik)
  • Jedná se o první celovečerní film režisérky Jennifer Chambers Lynchové po patnáctileté pauze, která následovala po dokončení snímku Helena v krabici (1993). (Conspi)
  • Snímek získal cenu pro nejlepší film na Sitges - Catalonian International Film Festival 2008. (klo11bouk)